MTZ Belarus

Pozdrav svima! Potrebna mi je pomoc. Trazim staru 82-ku (mala kabina) da nema lose gume i da je kompletan. Motor, menjac, hidraulika i sve ostalo- nebitno. Da ga sredim za sebe, samo da je ceo, ako me razumete. Ili u odlicnom stanju, tj bez ulaganja. i ako neko zna kolike su realne cene tih traktora? Unapred hvala!
 
Koliko ::novac:: vrede tegovi zadnjih točkova za Belorusa. Ja imam 82.1 i nemam te tegove (ne znam ni da li su mi nužni :osmeh:), a jedan moj drug ih ima na svom rusu i ne trebaju mu, pa bi ih prodao. Problem je što ni on, ni ja nemamo predstavu koliko to može da košta?

Drugar kaže da postoje dve varijante tih tegova, tanji - kojih ide 4 kom. po točku, i deblji - kojih ide 2 kom. po točku. On ima ove tanje, tj. 8 kom za dva točka. Da li neko zna koliko su teški ti tegovi?
 
Koliko ::novac:: vrede tegovi zadnjih točkova za Belorusa. Ja imam 82.1 i nemam te tegove (ne znam ni da li su mi nužni :osmeh:), a jedan moj drug ih ima na svom rusu i ne trebaju mu, pa bi ih prodao. Problem je što ni on, ni ja nemamo predstavu koliko to može da košta?

Drugar kaže da postoje dve varijante tih tegova, tanji - kojih ide 4 kom. po točku, i deblji - kojih ide 2 kom. po točku. On ima ove tanje, tj. 8 kom za dva točka. Da li neko zna koliko su teški ti tegovi?

tezina jednog je 20kg govorim o varijanti ako idu dva po tocku.znaci 40kg ukupno po tocku,barem je tako kod mene.ja sam ih skinuo i one napred takodje.u pripremi nema potrebe da ih stavljes samo gume se vise habaju , treba one jos potraju.za jesen cu ih vratiti kad bude isao u transport i kasnije za oranje.
 
danas primetim da mi je propiso semering na diferencijalu curi dole kod levog dobosa da li treba da ispustam ulje iz menjaca i kakva je procedura da bi ga promenuo
 
Poslednja izmena:
Da li rus 52/82 manje trosi u oranje kada mu je prednja vuca na automatsko,ili kada je konstantno ukljucena??Lik me ubedjuje da mu manje trosi kada je konstantno ukljucena,mada ja ne verujem,jer non stop vuku i prednji i zadnji tockovi,a ovo samo po potrebi...
 
Logicnije je da manje trosi kad je ukljucena jer bi trebalo da mu je lakse samim tim da je i potrosnja manja.Bar je ovo moje misljenje!
 
Neko kaze da ne treba uklucivati prednju vucu bez potrebe,neki da treba,ja licno je uvek drzim na prinudno,vidno se oseti da je traktoru lakse(pogotovo sa vucnom tanjiracom) stoga je i potrosnja verovatno manja,jer se redukuje nepotrebno rasipanje vucne snage..a vi sad procenite sami..Jos da dodam da automatsko ukljucivanje se meni ne svidja,nikad neznas da li u opste funkcionise..
 
Da li rus 52/82 manje trosi u oranje kada mu je prednja vuca na automatsko,ili kada je konstantno ukljucena??Lik me ubedjuje da mu manje trosi kada je konstantno ukljucena,mada ja ne verujem,jer non stop vuku i prednji i zadnji tockovi,a ovo samo po potrebi...
Mnogo je lakse traktoru da radi kad je ukljucena prednja vuca,nema proklizavanja samim tim i manja potrosnja.Ja obavezno cim udjem u njivu palim prednju vucu(setvospremiranje,tanjiranje,oranje)
 
Moje ne veliko iskustvo sa 52 govori da kad je oranje lako i orem bez prednje vuče potrošnja oko 15 l/kj, a kad je teža zemlja sa prednjom vucom potrošnja nije ispod 18 litara, više puta sam merio.
 
Nazad
Vrh