MTZ Belarus

Ako je "popio" gorivo znaci da je potonuo na dno, i onda bi pokazao da je rezervoar prazan. Nije nam kolega objasnio koliko mu pokazuje da ima goriva???
 
meni isto plovak pokazuje da je skroz prazan,dok lampica se pali bas kako treba,kada ga skroz napunim kazaljka i dalje stoji na dole kao da je prazan dok kasnije kada se isprazni i ostane na nekih cetrdesetak litara lampica rezerve se pali i gasi i kasnije non stop svetli dok se ne napuni...
 
I meni je isto tako radio, pa sam se jedan dan zanimao sa njim, skinuo sediste i pod kabine, izvadio plovak, i uspeo da ga popravim, sad radi dobro, a kad crkne stavicu novi, oko 1500 dinara je valjda!
 
stalno stoji skazaljka na istom. sipao sam pre neki dan pun rezerovar ali i dalje je tek nesto malo iznad rezerve. zanimacu se s njim kad zavrsim sa setvom.
 
Meni je taj merač pokvaren i kaže mi majstor da se to ne isplati popravljati jer se stalno kvarai. kakva su vaša iskusta sa popravkama tih merača/plovaka? Da li se ispravlja to popravljati ili ne, jer stvarno je nezgodno. Imali neko drugo rešenje možda?
 
Najbolje je da kupis nov merac. Ja sam kupio nov i za sad radi solidno, mada je daleko od precoznosti. Ono za sta je on dobar je za kakvu takvu orijentaciju kolicine goriva. Jednom me je isprepadao kad je sa polovine za nepun sat malte ne zakucao na 0.
 
Meni je taj merač pokvaren i kaže mi majstor da se to ne isplati popravljati jer se stalno kvarai. kakva su vaša iskusta sa popravkama tih merača/plovaka? Da li se ispravlja to popravljati ili ne, jer stvarno je nezgodno. Imali neko drugo rešenje možda?

Uzmete jednu motku izbazdarite i merite.:osmeh:
 
Poslednja izmena:
Naravno da moze,i kod mene je tako,postavljao sam vec sliku u ovoj temi,samo sad ne mogu da je nadjem.

Evo ja ću postaviti tvoje slike, ako se ne ljutiš, jer sam baš danas postavio isti sistem kod mene. Tako da koristim priliku i da ti se zahvalim što si mi dao ideju.
Nisam mogao više da radim u neznanju koliko imam goriva. Dešavalo se da precenim pa ostanem u njivi... :osmeh:

 
Evo ja ću postaviti tvoje slike, ako se ne ljutiš, jer sam baš danas postavio isti sistem kod mene. Tako da koristim priliku i da ti se zahvalim što si mi dao ideju.
Nisam mogao više da radim u neznanju koliko imam goriva. Dešavalo se da precenim pa ostanem u njivi... :osmeh:
Ne ljutim se,naravno:ppozdrav: Dobro je kad si uspeo da ih nadjes ::svaka cast::
 
Lepo svaki dan kad idete na njivu napunite ga punog i nemate brige da ce ostati bez goriva.Odavno sam prestao da opravljam te ruske informativne instrumente jer i kad rade-ne rade tacno!
 
U sezoni rezervoar punim svakodnevno,a ovo mi sluzi za povremenu proveru potrosnje i radove koji nisu u jeku sezone
 
Nazad
Vrh