MTZ Belarus

Na novom belorusu mi je taj pretvarac crko na 550 radnih sati.Na drugom 820 koji sam kupio polovan je crko na nekih 700 radnih sati.Mislim da im je to jedna glupost sto su ugradili na traktor kada postoji puno boljih,jednostavnijih i jeftinijih resenja.Takodje je glupost sto stator u alternatoru nije ceo potopljen u lak i time ucvrscen vec je samo ubacen u zljebove statora pa od vibracija dodje do ostecenja namotaja,probijanja i pregorevanja alternatora :udri:.

Meni se taj pretvarac napona na 1221.3 zadimio posle nekih 600h... Kupio sam kod Macara neki slican tome (po obliku) za koji je rekao da su se pokazali kao bolji. A imao je u ponudi i takav kao moj sto je crk'o... sad traktor ima nekih 900 rh, videcemo dokle ce da traje... Ruska elektronika...
 
Ја сам на мојој 82-јци пре 4 године уместо два акумулатора ставио један од 180 ампера и засад је све ок.
 
danasnji "rod" :svinja:
TN_agroinform_20140407172618_20140407_013.jpg

 
linijska pumpa na 820 gde se sipa ulje, koje da sipam i koliko? da li se to ulje u njoj menja kad i motorno?
 
Nemam setvospremac,pozajmio od komsije.Valjda ce biti do sledece sezone...
Hoces da kazes da bi,npr.,sa sspremacem 3,7m manje trosio?
 
Da li neko zna sta znaci ova lampica? Sija mi. Ne sija jako, nego vise ckilji.

fotografija0126.jpg
ta lampica ti je od pritiska zraka ako kompresor napumpa npr 8 bara a pritisak ti padne ispod 5,5 bara pali se ta lampica ako kompresor ne radi ona gori skroz čim ga upališ i pređe 5,5 bara ona se gasi

- - - - - - - - - -

Čak ni tegovi na radilici..... evo slika poprečnog preseka, na njoj se lepo vidi.....

untitled.png
[/IMG][/QUO
gdje mogu da skinem ovakav katalog ako ima molio bih link
 
Poslednja izmena od urednika:
Duplo manje bi trosio. Znam koliko trosi jer imam jednog takvog. Doktoriro sam ga. Nas trenutno vuce polutesku drljacu od 4,6 metara i propisno se znoji. Ali trosi duplo manje.
 
Ovako nije potpuno uposljen,pa mu je i potrosnja veca.Inace,generalno sam zadovoljan njegovom potrosnjom i gasnog ulja i euro dizela.Kad sam ga kupio,to me je najvise brinulo,a nisam bio na forumu da saznam nesto o tome
 
to je neko zapeo ili čvakno nečim po njemu pa je bio napuko i sad od vibracija se dovršio
 
Meni je tako pukao na 2500 sati, zavario gusanom elektrodom i drzi dobro, pre dve godine, sad ima oko 3700 sati! Pukao u voznji, auspuh pao pod zadnji tocak traktora i zmajevka puna vest. djubriva predje preko njega i malo se ulubio ni ne primecuje se! :osmeh:
 
I ja sam jednom prilikom pregazio auspuh. I ostao je ziv. Radio sam s takvim 3 godine. A onda je doslo vreme za drugi
 
E dobri ste... :haha: Moj teca je presao tanjiracom preko auspuha na Imt 5136 ali mu tad nije bilo spasa postao je salama... :haha: :haha: :haha:

i sad neka neko kaze da auspuh na Belarusa nije kvalitetan!!! E pregazi ga traktor i prikolica njemu idalje nista!!! :osmeh:
 
Neverovatno jak auspuh, moj je malo nagnjecen sa unutrasnje strane (do haube), skoro se i ne vidi, tako da dok ne istruli ima da gura!
 
A ja sam imao kocnice. Samo sam traktorom presao :) Nema auspuha na rusu koji se nije druzio s aparatom za varenje. Naravno podrazumrva se da traktor dosta radi. A ne da se pere nedeljom posle pijaca :)
 
Ako ga neko zvizne negde na bilo koj traktor ispadne..... Moj drug na rakovici zviznuo u neku nisku supu i samo pade pukla grana!!!
 
Nazad
Vrh