MTZ Belarus

Za cega ce ti distanceri?

Mislio sam ima li razlike u radu sa duplim tockovima?
 
Za cega ce ti distanceri?

Mislio sam ima li razlike u radu sa duplim tockovima?
Ako mene pitas,pre svega za predsetvenu pripremu zemljista,a mozda i setvu.nikada nisam radio pripremu sa udvojenim tockovima,ali mislim da je daleko bolje,lakse traktoru,udobnije vozacu,a o sabijenosti zemljista da i ne pricamo,pogotovo tamo gde je podrivano-tamo je prosle godine traktor sa setvospremacom upadao dobrih 10 cm u zemlju.
 
Razmak izmedju tockova je oko 6 cm. Kod mene je adapter od 24,5 cm. Moze i taj duzi adapter. Ali ja ga nisam nasao. Tj cene koje sam nacuo su bile astronomske. A ako bude srece ovo je investicija samo za ovo prolece
 
Menja se semering i gimica na osovini gde su kocnice i gumice na klipu hidraulike.
ff917507e66d0839bcaad044.jpg
eb9883a6abdf8633e2a38dfb.jpg
d60931324c93f51ea136ab6b.jpg
b2c8603e896d3276ae5fee16.jpg
8d3bccc98110d35cdf80cab7.jpg
 
Pusta mi ulje iz stuba volana u motor da li da menjam gumice na pumpi ili da ide nova
Sta je bolje nova ili izmena gumica
 
aca Ti ćeš kanda morati lepo da opereš kompletan hidro sistem kao i zamenu ulja i filtera s obzirom na čega liči klip i cilindar :sta:
 
Ne znam zbog cega je to moglo da se desi? Danas kada smo rasturili klip ni jedan opiljak nismo nasli.Od kada smo ga uzeli on je lose radio,nije se kod nas desilo.Jedino da je teran zbog gumica pa da je predhodni vlasnik stavio nove i tako terao.
 
Najverovatnije da su otislle one teflonske plastike kako se vec zovu (one bele iza gumica)
pa je klizio metal na metal mislim da su od toga te ogrebotine
 
  • Like
Reagovanja: aca
Najverovatnije da su otislle one teflonske plastike kako se vec zovu (one bele iza gumica)
pa je klizio metal na metal mislim da su od toga te ogrebotine

ti beli tefloni nesluze da se na njima klip vozi ili seta, inace mera tih teflona je manja od gumice,tefloni sluze kao stezac gumice sa obe strane kako pritisak ulja nebi mogao da prodje pored i ispod gumice i neistera je i neosteti,dakle sluzi kao stezac da gumica nema lokera
 
Mislim da sam se predstavio gde treba i kako treba,pa bih ovde da se upisem kao vlasnik dva ruska sokocala,jednog kineza i jednog imt.Treba mi vasa pomoc,82jka dimi ko lokomotiva,neko vreme bez uspeha pokusavam da namestim paljenje na pvp,jesenas sam jedva vukao 757.2 inace je taj traktor vencan vec trideset godina za leopard 3x35.ustanovljeno da kasno pali pa gubi snagu a dimi zdravo crno,mi ga malo poranimo i probam 3x35 i ide na detelini neoranoj 8 god u 4. ili 5 kornjaci ali u leru sad baca plavo beli dim. pre 200 sati radjen motor ne trosi ni kap,novo ulje,filteri, pumpa i dizne skidane vise puta,zadnji put pre 5 dana sve novo pod garancijom.DA jos dodam da sam jesenas potrosio nafte cudo jedno negde 20 negde 25 lit. po jutru. Probao ga upaliti jutros(sinoc ugasen) ni da bekne vukao sam ga 500 metara i nista,inace je palio na miris kljuca.Nisam pametan,dodje mi od muke da ga zapalim.
 
Mislim da sam se predstavio gde treba i kako treba,pa bih ovde da se upisem kao vlasnik dva ruska sokocala,jednog kineza i jednog imt.Treba mi vasa pomoc,82jka dimi ko lokomotiva,neko vreme bez uspeha pokusavam da namestim paljenje na pvp,jesenas sam jedva vukao 757.2 inace je taj traktor vencan vec trideset godina za leopard 3x35.ustanovljeno da kasno pali pa gubi snagu a dimi zdravo crno,mi ga malo poranimo i probam 3x35 i ide na detelini neoranoj 8 god u 4. ili 5 kornjaci ali u leru sad baca plavo beli dim. pre 200 sati radjen motor ne trosi ni kap,novo ulje,filteri, pumpa i dizne skidane vise puta,zadnji put pre 5 dana sve novo pod garancijom.DA jos dodam da sam jesenas potrosio nafte cudo jedno negde 20 negde 25 lit. po jutru. Probao ga upaliti jutros(sinoc ugasen) ni da bekne vukao sam ga 500 metara i nista,inace je palio na miris kljuca.Nisam pametan,dodje mi od muke da ga zapalim.
Dovod goriva?Cevke.Kod mene se svasta nakupilo u holenderu posto je tu naj uze.
 
Nazad
Vrh