MTZ Belarus

Slazem se da treba da se mane takvih posebno ako je blok pukao pa varen!!!! Ali moze da se nadje i DOBAR polovan traktor sa malo radnih sati i da ustedis skoro duplo...
 
Ma najbitnije je uzeti od coveka (vlasnika) i da traktor stvarno bude dobro ocuvan... Nadje se takav traktor sigurno,a moze dosta da se ustedi...
 
ja trazim belarus 952
pogledao sam jednu ali taj je bio stvarno krš
kupio bih i ja novog ali to je 25000 a polovni je 13000
 
Ja sam kupio ursusa od trgovaca ursus c360 88god kao puska dao sam 2 900e,jedna stublina je bila puknuta to sam provalio i kupio ga.Verovatno ga je i vlasnik prodao zbog toga,trgovci su to znali ali cutali zato je ta cena i bila.Zamenuo sam tu stublinu traktor je kod mene radio 5 god bez greske i prodam ga pre 2 god za 3 800e.Inace kad sam ga prevodio od prvog vlasnika taj covek ima samo 5kj zemlje i to je taj traktor radio ali ga je unuk pregreajao i gubio im vodu eto ajd da ne duzim....ali nema pravila samo treba dobro otvoriti oci!
 
Mani se radoslave druže tog i takvih krševa! Ako već imaš nešto keša idi i kupi nov na lizing ili kredit, ostaće ti para, imaćeš nov traktor a rate ćeš jednu po jednu otplatiti i proći će i to. Novo je novo a polovno je uvek polovno. Ja sam uzeo 2005. i sam se sebi čudim sa kojom lakoćom je sve prošlo.

Slazem se potpuno,ako nema nekog polovnog bas proverenog u blizini koji je imao prilike da prati i od prvog vlasnika obavezno,bolje dati tih 10.000evra a drugih deset na otplatu i voziti novo,prvi sednes,odrzavas ga prvi i miran si,pa ga posle 10god. ti prodas kao prvi vlasnik ako treba i opet vozis nov...
P.S. Znas za onu izreku,ne kupuje novo onaj sto ima nego onaj sto je naucio..
 
Ali mozes da das tih 10.000 i da resto uzmes na krediti enke masine za njega.. A ako das 10.000e i resto ne kredit masne malo teze idu posle.. bar ja mislim nemam iskustva sa kreditima...
 
meni se tu nesvidja jedna stvar a to je da na vecini mesta probija narandzasta boja sto je moguce da je traktor starog tipa iz ko zna koje godine na koji su stavljeni velika kabina i hauba i sad prodaje pod mladje.....
 
@radoslav 78 z

Traktor sa slika koje su postavljene je precenjen. Na zadnjem delu traktora se vide gde fale polugice od fine hidraulike, nije njegov kraj klipa hidrocilindra, breg osovine poluga nije njegov, nema mehaničke blokade hidraulika, gornja leva poluga je zamenjena, desna podesiva poluga je skinuta i stavljena je obična na navoj.
Na izvodu prednje vuče nema povratnu oprugu sa polugom za vraćanje, nema "orbitrol" već je upravljanje preko stuba, skinuta mu je (ili zafarbana) pločica sa brojem motora...

Moje mišljenje je da traktor ne vredi više od 5500 pod uslovom da su mu motor i menjač u redu. Radi neke orijentacije, pre nekoliko dana je moj drugar kupio 1025 sa novim turbom, novim anlaserom i alternatorom i sve četiri radijalne gume za 6500 1999. godište.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
@radoslav 78 z

Traktor sa slika koje su postavljene je precenjen. Na zadnjem delu traktora se vide gde fale polugice od fine hidraulike, nije njegov kraj klipa hidrocilindra, breg osovine poluga nije njegov, nema mehaničke blokade hidraulika, gornja leva poluga je zamenjena, desna podesiva poluga je skinuta i stavljena je obična na navoj.
Na izvodu prednje vuče nema povratnu oprugu sa polugom za vraćanje, nema "orbitrol" već je upravljanje preko stuba, skinuta mu je (ili zafarbana) pločica sa brojem motora...

Moje mišljenje je da traktor ne vredi više od 5500 pod uslovom da su mu motor i menjač u redu. Radi neke orijentacije, pre nekoliko dana je moj drugar kupio 1025 sa novim turbom, novim anlaserom i alternatorom i sve četiri radijalne gume za 6500 1999. godište.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:

hvala Mirko tvoje postove od ranije sam citao i bas puno pomazes ovde sa svojim znanjem i iskustvom ,ziv bio i dalje nas poducavao i savetovao.Veliki pozdrav
 
ma vidi se da je sklepan,s ko zna koje ekonomije je uzet pa je napakovan i kompletiran,jedino gde je Okrim omanuo je volan,taj traktor nema stub volana,al svejedno....bezi od njega
 
ma vidi se da je sklepan,s ko zna koje ekonomije je uzet pa je napakovan i kompletiran,jedino gde je Okrim omanuo je volan,taj traktor nema stub volana,al svejedno....bezi od njega

Na slikama se nevidi hidrocilindar za pokretanje rukavca sa leve strane, a vidi se spoj centralne spone i rukavca, nevidi se vod ulja od orbitrola do hidrocilindra, cev od pumpe volana je kao na traktorima sa stubom, tako da sam došao do zaključka da je upravljanje preko stuba, a moguće je da nisam u pravu.
Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
Okrim,pogledaj prvu sliku gde se od dole na mostu vidi zavrnuta ploca koje je ustvari nosac klipa volana a s gornje strane mosta se malo naziru creva
na petoj slici se jasno vidi da pumpa volana uzima ulje(crevo debelo) iz rezervara hidraulika a ne iz stuba(jer ga nema),a na devetoj slici se jasno vide creva kao i klip volana,i da se klip nevidi moze da se zakljuci iz poluge na koju se zavrce spona,jer su duze nego kod obicnog volana i veci je razmak od kraja spone do same gume,isto tako traktori koji imaju servo imaju drugacije cizme,gore gde se zavrcu su debljeg zida iz razloga sto vec ima povisene poluge gde se zavrce spona pa da nije podignut na cizmi onda bi cev spone udarala u kolevku jer je preblizu

- - - - - - - - - -

Sklepan nego sta taj sto ga prodaje bolje da je rekao u cemu je stvar iskreno!pre bi ga prodao.

bili ti rekao u cemu je stvar...................:osmeh:
 
Nazad
Vrh