MTZ Belarus

Mnogooooo mnogo me interesuju Ruske masine i mnogo citam o njima i svasta sam nesto saznao i interesatno procitao o njima.... Ali "NIGDE" nisam procitao da je MTZ radjen po nekoj licenci... Evo javice se strucniji ljudi od mene ali ja smem da garantujem da MTZ nije radjen po nikakvoj "licenci"... :ppozdrav:
Meni je jedan cica rekao da su Forda iskopirali sto se motora tice,e sad dal je istina neznam :sta:
 
Negde sam procitao i ja da se spominje Caterpillar ali nemogu da protumacim sta je upitanju... :sta:
 
nije bitno dal je .2 ili .3 menjac je isti,jedno mi nije jasno kod rusa,prve serije 1221 su izasle sa menjacem gde je 1 brzina u 4 rangu brza od 4 u 3 rangu,uvidevsi problem rusi su to relativno brzo zamenuli i sad je 1 u 4 rangu laksa od 4 u 3 rangu i mnogo mu je lakse da krene 1 brzinom sa teretom,zasto to jos uvek nisu uradili i na 1025 nije mi jasno,kud mu je slabiji motor tu mu je jos 1 brzina prebrza......inace steta sto kod nas nema da se kupi 1221 sa 6 brzinskim menjacem a inace postoji takav traktor

- - - - - - - - - -



zar je bitno,bitno je da je sklepan v sssr..........:osmeh: ,treba listati unazad teme,neko je to okacio samo treba naci

Jesi se raspitivao u AP za traktor sa mjenjačem 24/12 kad si kupovo svoj traktor? U uputama na engleskom za MTZ-1221, 1221. i 1221.3 postoji opcija tog mjenjača 24/12 i vidim da ga, recimo, Norvežani nude kod navedenog modela traktora. Taj mjenjač ima odličan raspored brzina.

Izgleda da je ipak sve krenilo od Amerikanaca. :)

2vltron.jpg
 
nisam se raspitao zato sto nisam ni znao da ima,tek kad sam kupio 1221 uz njega sam dobio knjigu u kojoj sam video da ima 6 brzinski menjac sa relativno dobrim rasporedom brzina,tada je bilo kasno,posle sam pitao u AP zasto nemaju takve traktore u ponudi a odgovor je bio da je dosta skuplji pa zato,da sam znao da ima ja bi porucio pa cekao.....ovako mi ostaje samo da zalim........(dok neprodam sadasnji pa porucim taj),al posto 1221 koristim samo za oranje spremanje I tanjiranje I ovaj menjac zadovoljava
 
Neda se "Brežnjev" svom bratu preko bare.............komšije Mađari doprinose napretku.....:osmeh:

[video=youtube_share;ubj3dZpZllY]http://youtu.be/ubj3dZpZllY[/video]

Nedavno sam prisustvovao jednoj raspravi gde su dvojica vlasnika MTZ 1025 raspravljali kako se mora isključiti dugme prednje vuče kada se traktorom kreće u naazad (rikverc) a drugi tvrdi obrnuto. S obzirom da ja posedujem 952 i prednju koristim non-stop nevezano od pravca kretanja ipak nisam hteo da učestvujem. Moje mišljenje je da nema veze pravac kretanja sa uključenom prednjom vučom ali nisam hteo da se ubeđujem i raspravljam ali na kraju to je samo moje mišljenje.
Zanima me vaše mišljenje :sta: a drugari koji su raspravljali prate ovaj forum iako nisu reg. članovi pa nek čitaju odgovore:cvetic::cao:
 
Nema veza moj je 820 2003g pa ajde da napisem kako je kod mene.Kada povucem prednju vucu na prvo koleno to je po potrebi samo napred,ali kada tako idem u rikverc kao da koci pr.vuca potpisuje se malo,a kada ukljucim na drugo koleno na kome pr.vuca radi non stop i napred i nazad onda nema nikakvog kocenja kada idem unazad i podpisivanja.
 
Jesi se raspitivao u AP za traktor sa mjenjačem 24/12 kad si kupovo svoj traktor? U uputama na engleskom za MTZ-1221, 1221. i 1221.3 postoji opcija tog mjenjača 24/12 i vidim da ga, recimo, Norvežani nude kod navedenog modela traktora. Taj mjenjač ima odličan raspored brzina.

Izgleda da je ipak sve krenilo od Amerikanaca. :)

2vltron.jpg
Kazem vam da su rusi uspeli da naprave bolji al niko mi neveruje:osmeh:

- - - - - - - - - -


kako funkcionisu vuce na ladi imas forum
 
zdravo
šta vi mislite kakav je ovaj traktor,jer piše da je to belarus 952


- - - - - - - - - -

kako mogu odve ubaciti sliku sa kompa?
 
Nazad
Vrh