MTZ Belarus

ne mora 10 je standard i za stari i novi sistem
 
U tom slucaju skini poklopac i odvrni onu veliku maticu i svuci nazubljenu letvu,posle mozes izvuci osovinu
Da li kasnije kad izvadim tu osovinu ima neka tacka uzubljivanja ili je svejedno?
Ja bih ubacio pun servo ali mi nazalost finansije to nedozvoljavaju.Mozda nesto posle vrsaja ali,otom potom.Da li znas mozda kat broj te ososvine?
 
ne mora 10 je standard i za stari i novi sistem
Ja u klin,ti u plocu...Sve je bilo izmontirano,povezano kada smo radili-upalili,volan ne radi-stavimo drugu novu pumpu-ne radi,opet drugu(trecu) pumpu (ona nova druga mozda ne valja),i na kraju stavimo veceg protoka-radi kao doksa...da li smo se razumeli?ista pumpa(ta veca) je i na 1025,tako da ne tupimo bez potrebe... I Kristal zaboravio sam spomenuti muke sa maticom na stubu volana i lufta koji on ima u sebi,tako da setanje tockova u voznji nije usamljen slucaj...
 
ma nazoveš mačara i tražiš osovinu stupa sa pužnim navojem

- - - - - - - - - -

nije to ja u klin.... standard je na 820 10ka a ne kao na većim 14ka a vi ste gospodo možda imali pumpu sa pogrešnim smjerom ili ste kupili orbitrol sa prevelikim protokom pa ga 10ka nije mogla nahraniti
 
Da li kasnije kad izvadim tu osovinu ima neka tacka uzubljivanja ili je svejedno?
Ja bih ubacio pun servo ali mi nazalost finansije to nedozvoljavaju.Mozda nesto posle vrsaja ali,otom potom.Da li znas mozda kat broj te ososvine?
Kataloski broj je50-3406034 pre skidanja namesti da tockovi stoje pravo tada ce zupcasta letva biti na sredini te osovine (puza)menjas zato sto su nutevi istroseni?
303fvvp.jpg
 
ma ni slučajno njemu sve što treba je orbitrol klip i dva crijeva.da kupi sve novo košta ispod 200 e

dozator i klip se nemoze kupiti za 200e,a njemu treba mnogo vise od navedenog ako ostavi stub volana....
1.dozator
2.medjupoca
3.osovina kao sa prve slike
4.klip
5.nosac klipa na mostu(po uslovom da ima izbusene rupe gde se sarafi)
6.dva bolcna za klip
7.leva ruka od starog tipa gde se kaci spona i klip (samo ona kosta 75e)
8.creva.....
9.itd.....

- - - - - - - - - -

Ovaj moj drug nemoze da okrene volan sa obe ruke!! Pumpu je zamenio novom jer je glavna sumnja bila na nju,ali eto nije do nje,tockovi se nista lakse ne okrecu... Kad traktor stoji gotovo je nemoguce okretati volan,zato je sad u potrazi za drugim stubom volana... A ovaj i pusta ulje dosta,ja sam ga bas zagledao....

nek raskaci spone pa nek vidi da mu nije zapekao u cizmama,ume to da se desi od vilede......
 
MA daleko od toga da je taj traktor pran i da je brisan viledom... :haha: Traktor se naradio zestoko a najvise utovarivacem po mom isljenju jer se vidi da je pre prodaje skinut... Recicu mu da pogleda dal nije u cizmama zapeko... Hvala.. :ppozdrav:
 
Pre 4 meseca sam ugradio da 52 staru orbitrol i slobodno mogu reći ko nije probao nemože da veruje kolika je razlika u odnosu na stub i još nešto kompletna ugradnja tog sistema me je koštala 195 eura tako da manite priču o 400-500 eura to ne pije vodu može da košta toliko ako ćeš da se rasipaš okolo :ppozdrav:
 
Ja sam premontirao vise kom. ali samo tako da bude sigurno i za vozaca i za okolinu, a to znaci nikakve budzevine, varenja itd. ako se naruci set za premontazu bogami kosta vise od navedenih cena.I nije nikakvo rasipanje nego je majstorski po PS-u a osim toga na tehnickom nece ga ni pustiti , sto ja i odobravam.
 
Da se razumemo nešto ja sam ugradjivao na stari traktor kome je realna cena izmedju 2000 i 3000 eura nevidim zbog čega bi ugradio na takav traktor volan koji vredi četvrtinu njegove cene i još nešto nije nikakva budževina orbitrol je polovan a klip nov kupljen i nema nikakvih varenja sve ostalo je ostalo na njemu kako je i bilo.
Da imam noviji traktor normalno je da bih ugradio nove delove na njega ovako na ovom je dobro i ovo i još nešto ugradio sam pre produžetka registracije i traktor je prošao tehnički bez problema znači da je po PS-u kako ti to kažeš. :ppozdrav:
 
Pa šta ja rekoh u postu iznad orbitrol je polovan kupljen na vašaru u Bačkoj Topoli platio sam ga 4000 dinara
Klip nov u Novom Sadu na najlonu 7500 dinara dve bolcne nove 3000 din. ostalo su creva tri komada jedno dužine 105 cm i drugo mislim 80 cm i jedno od 30 cm i jedno koleno za orbitrol platio 300 din. ostalo je pločevina sa otpada i strugarske usluge a ja sam sastavljao dakle ko veruje veruje ko ne nemora ali ja znam da to kod mene radi savršeno. :ppozdrav:
 
Dobar dan postovani clanovi, evo mojeg prvog obracanja posle predstavljanja u mojoj omiljenoj temi. Vidim da se danas pise o volanima pa da vas zamolim za savet. Imam stari MTZ 82 i kad je hladan volan radi normalno a tokom rada se sve teze okrece da bi posle sat dva bilo nemoguce okrenuti ga u mestu. Sta bi trebalo da uradim da bi volan radio normalno. Hvala.
 
Kod mene na 82 se desavala slicna,stvar kad je hladan volan ide lepo kad se ugreje ide dosta teze sto je predstavljalo problem pri okretanju narocito sa vucnom tanjiracom
i uklucenom prednjom vucom. Problem je bio u pumpi volana koja kosta nesto vise od 20 evra njenom zamenom resen je problem, bar kod mene.:osmeh:
 
Ja sam pumpu remontovao (zamenio dihtunge) pa sam mislio da problem nije do pumpe, mada ima logike jer se materijali na toploti sire pa dolazi do povecanja zazora pa samim tim i smanjenja pritiska u pumpi.
 
Pre 4 meseca sam ugradio da 52 staru orbitrol i slobodno mogu reći ko nije probao nemože da veruje kolika je razlika u odnosu na stub i još nešto kompletna ugradnja tog sistema me je koštala 195 eura tako da manite priču o 400-500 eura to ne pije vodu može da košta toliko ako ćeš da se rasipaš okolo :ppozdrav:
mi ovde pricamo o novim delovima tako da ta prica ipak pije vodu,tako da nemoj pobijati nesto sto je tacno,ako vec uzimate Macara za primer klip kosta 11000 a dozator 24000,i koliko kostaju samo te dve stvari,polovno je nesto drugo i to je prica za sebe kao i plocevine s otpada itd......a ako se hoce uraditi kako treba i staviti dozator u kabinu i sve novo i uredno kad se sve sabere 500e treba
 
Danger obrati malo pažnju kad čitaš ja nisam rekao da novi delovi ne koštaju toliko i još bitnije mačara nisam uopšte spomenuo već sam rekao da sam ugradio polovne delove koji su me izašli jeftinije jer na stari traktor se ne isplati ugraditi novo jer je skuplje od traktora ali da ne dužim raspravu dalje odustajem od komentara ako moderatori smatraju da sam nešto slagao neka obrišu moje postove neću više pisati.
 
Dobar dan postovani clanovi, evo mojeg prvog obracanja posle predstavljanja u mojoj omiljenoj temi. Vidim da se danas pise o volanima pa da vas zamolim za savet. Imam stari MTZ 82 i kad je hladan volan radi normalno a tokom rada se sve teze okrece da bi posle sat dva bilo nemoguce okrenuti ga u mestu. Sta bi trebalo da uradim da bi volan radio normalno. Hvala.
Najpre treba izmeriti pritisak ulja, i ako je mali dostelovati na 80atm.To je prvi korak a za ostalo pitaj.
 
Sta mislite kad vec to radim skinuo sam i hladnjak da ga zakrpim na jedno mesto da li da zamenim propeler?Posto je kod mene sa 4 peraja da stavim onaj plasticni sa 6 da ima bolje hladjenje?
 
Nazad
Vrh