MTZ Belarus

Meni je jedan majstor rekao da mogu tu u srednje kuciste da i masti ubacim malo sa uljem. Da li je to tacno? Ja sam sipao SAE90 i jos masti sam ubacivao.
 
Verovatno ti je rekao da bi manje ulja sipao ,meni je skoro nov traktor250 sati pa cu zasad samo ulje a posle mu negine mesavina sa mascom.
 
Sad gledam oglase sto ste postavili na prethodnim stranama.Ovo je izgleda moda da se na rusima napise 2000-3000h kao na polovnim automobilima predjenih 145000km :haha: .
 
Sto Spajki ja sa mojim neverujem da cu nakiucati 3000sati za 15 godina,50 lanaca zemlje 3 traktora njegovo je da ore tanjira i setvospremira,neradim usluge,verovatno ima jos takvi kao ja .
 
A ja sa mojim za 20 godina.. :haha: Imam 4 traktora a 820 radi samo oranje taniranje i spremanje...
 
U Belorusu se sediste ne otrca toliko da ga treba menjati na 2500h.Kod vas ce i za 15 godina izgledati bolje ocuvan nego ovi sa 10-ak godina.
@Ciro, tebe i ne spominjem :haha:
Tvoj ce rus za 20 godina izgledati bolje nego nov :osmeh: (vileda)
 
Ja licno sam prestao da sipam SAE 90 gde god pise da ide SAE 90 ja tu sad sipam 140 i nema problema... Pa kad kupim SAE 90 ono kao da je SAE 30!!!! Sad koristim samo MODRICA SAE 140 ono je gusto ko med proveri.. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

U Belorusu se sediste ne otrca toliko da ga treba menjati na 2500h.Kod vas ce i za 15 godina izgledati bolje ocuvan nego ovi sa 10-ak godina.
@Ciro, tebe i ne spominjem :haha:
Tvoj ce rus za 20 godina izgledati bolje nego nov :osmeh: (vileda)

Pa sta da radim kad tako odrzavam masine.. Vileda obavezno mad asam pronasao sad nesto jos bolje,isto neka krpa... :osmeh:
 
Sad gledam oglase sto ste postavili na prethodnim stranama.Ovo je izgleda moda da se na rusima napise 2000-3000h kao na polovnim automobilima predjenih 145000km :haha: .
Švercera je najlakše provaliti kad postavlja radne časove u p... dlaku tačno, kao 2341 rh, ili 2765 rh :haha: A ono mesto gde se nalazi traktor Ruma ili Golubinci, haha, samo da se neko od članova ne naljuti :osmeh:
 
Ma Ruma i Golubinci je sunce za Kovacicu i Adu!!!!!!!!!!!! Bio sam deset puta i nisam video gore prodavce,sa jednim smo se zesce pokacili oko Belarusa koji smo gledali!!!!
Nezelim da se neko nadje uvredjen iz tog mesta nisu svi ljudi takvi... :ppozdrav:
 
Nisam bas pristalica te tovatne masti i nigde je ne mesam sa uljem.. Usred kretanja zupcanika tovatna mast se samo zalepi sa strane i tako i ostane!!! Nista ona ne podmazuje... Ja sipam samo Sae 140 i nema brige i potrebe za bilokakvim mesanjem...
 
Evo mene opet pa reko da se pohvalim.
Pocelo oslobadjanje rusa od viska delova - sad je rus kabriolet
4r694h715ss8zqwri8ck.jpg


Vidis kako radi :osmeh:
c2naqr0xy1pcdl47dkk.jpg


I krajnji produkt (rus je vec parkiran pod bozijom supom)

amwponeyntz0e9stwjqg.jpg


Koleno auspuha sam u medjuvremenu zavario a napuklu cizmu nisam dirao (smestio sam u nju kilo tovatne masti i sad dolivam svaki drugi - treci dan po sto grama sae 90).

Nego imam dva - tri pitanja:
1. Gde je najbolje da pazarim onaj set (oring gumice, manzetnice i plastike) za razvodnik, trazio sam kod onog lazara iz zrenjanina ali ne videh da imaju?
2. Jel u hidrauliku i volan stvarno ide sae 30 ili sam ja nesto lose skapirao. Ako ide, dali bi tu doslo u obzir neko "specijalnije" ulje za hidrauliku ili nema potrebe?
3. Ona kugla na menjacu (birac brzina) mi ima luft u **greška mater pa mu slabo gadjam brzine, jel ima tu neki trik (neka opruga ili plastika kao kod auta) da to bude malko preciznije pa da ne bijem u rikverc umesto u trecu/sestu?

Osim toga, rus je, hvala na pitanju, dobro, sto i vasima zelim.
 
U hidrauliku ide SAE 30 i ja mislim da stvarno nema potrebe za kvalitetnijim uljem ipak to ide po katalogu... Zasto ne zamenis tu napuklju cizmu??? Ima polovne da se nadju gomila.... :ppozdrav:
 
zivislav Pravi si bajker čim si i sa rusa skinuo kabinu, jel to zbog onog "vetar u kosi":sta::haha:
 
Sace moj komsa Zivislav da pocne od njega da pravi Copera!!! Imace vako veliku prednju viljusku i auspuhe pozadi kao i dosta koze i torbe sa strane... :osmeh:
 
Nazad
Vrh