MTZ Belarus

Ja imam mtz-a 952.2 sa reduktorom 18/4 brzine i jako sam zadovoljan njime,malo je problem samo cetvrta brzina,dosta mu je brza od trece,pa ga u trecoj uvjek moram pun gas vozit i tek tad prebacit u manju ili visu cetvrtu.Inace sam se brzo navikel.
 
Ja imam mtz-a 952.2 sa reduktorom 18/4 brzine i jako sam zadovoljan njime,malo je problem samo cetvrta brzina,dosta mu je brza od trece,pa ga u trecoj uvjek moram pun gas vozit i tek tad prebacit u manju ili visu cetvrtu.Inace sam se brzo navikel.

samo kad prebacujes iz trece u cetvrtu, reduktor promenis u 'spore' pa kad ubrza vratis ga u 'brze'.. na taj nacin dobijes stepen prenosa izmedju trece i cetvrte, i ubrza bez problema ma kakav teret vukao... inace mi se taj menjac mnogo vise svidja od ovih na 892, 820 itd..
 
Raspored brzina je isti samo su polovine (2 palica ) kontra Kornjaca ka vozacu a zec ka volanu nikakva tehnologija

Ma hebi ga ipak smo u 21 stoljeću na imt me živcira 4 i 5 a sad kad vidim ovo.
Još gore.
Ipak pravi injžinjeri trebali bi to posložit kako spada a ne kao da su djeca brzine slagala.
 
Ja imam mtz 952.2 sa reduktorom brzina,brzine su 18/4 i prednjim utovarivacem ruskim.Ima mali problem prebacivanja u cetvrtu brzinu,ali sam se naviko kroz koje vrijeme.Uvjek morem ici trecom pun gas pa onda u visu ili nizu cetrvtu ga prebacit.Inace je odlican traktor za rad.Imam 1675 radnih sati i jos je raketa.Vuce 3 brazde gasneer okretace i 3 metra rotobrane sa 30cm nozevima i jos balira i puno toga.Jako sam zadovoljan njime.

---------- Poruka napisana u 17:44 ---------- Prethodna poruka je at 17:38 ----------

Ma zabuna je 14/4,novi sam pa malo kad skuzim to surfanje.

---------- Poruka napisana u 17:45 ---------- Prethodna poruka je at 17:44 ----------

Tak i radim,treca veca,i onda u manju cetvrtu kad je neki teret.

---------- Poruka napisana u 17:49 ---------- Prethodna poruka je at 17:45 ----------

Jer je tko imal kakve probleme sa korpom,da su mu rascjepke koje drze klin od capica se potrgale i korpa pukla?

---------- Poruka napisana u 18:10 ---------- Prethodna poruka je at 17:49 ----------

Jer je imal tko kakav problem sa tim rascjepkama?

---------- Poruka napisana u 18:16 ---------- Prethodna poruka je at 18:10 ----------

U hrvatskoj me takav rus 952.2 kostal 22500 eura minus povrat pdv 22% i kapitalna ulaganja 40%,doso me skoro badava.Sad vise nema kapitalnih.
 
Bok dečki zanima me je li znate gdje se nalazi regler koji je zadužen za isparavno punjenje . na belarusu 82.1,2000g,hvala
 
Dobro vece drugari,imam MTZ 82-ku,kupiosam ga pre dve nedelje,kad sam ga vozio poceo je da curi ulje ja sam mislio da je iz motora,medjutim je bilo iz menjaca,majistor mi je rekao da treba izmeniti semering ali imalismo i druge probleme,pa smo trebali razturiti ceo menjac.Drugovi kako mogu postaviti slike da vam pokazem sta je bio kvar.
 
nebi trebao da ima regler ako je orginal alternator,oni imaju sistem bez reglera
 
ne ja sam danas menjao na belorusima bez stupa volana je regler na alternatoru samo je razlika što nema četkice
 
belarus 820 2000god regler je u alternatoru,ko nije strucan bolje da ne dira,meni je to majstor radio pre par dana inace moj dobar drugar i kaze da je malo zeznuto zameniti ga.Inace regler sam platio 1400din.
 
evo 14/4 shema brzina na mtz 952 i 920, losa je slika ali moze da se razazna sta je sta..

photo0299.jpg
[/IMG]
 
vidi se dobro, trebo si uhvatiti i kmh.

nego primecujem da se najveca brzina na oba menjaca ne moze voziti u keca.
nece rucica u najvecu kad je u keca ili kako vec?
 
107tkpu.jpg
malo smo ga rastavili

---------- Poruka napisana u 17:24 ---------- Prethodna poruka je at 17:23 ----------

2rm7aeh.jpg


---------- Poruka napisana u 17:26 ---------- Prethodna poruka je at 17:24 ----------

2ihsep0.jpg


---------- Poruka napisana u 17:30 ---------- Prethodna poruka je at 17:26 ----------

2yy2o3n.jpg
rastavilismo traktor zbog curenje ulja ali medjutim otislisu lezalji i dva zubpcanika nije imao zuba,pa sad smo kupili sve novo u njega ovu osovinu i lamele lezajeve

---------- Poruka napisana u 17:33 ---------- Prethodna poruka je at 17:30 ----------

2nslwrb.jpg
e tusu vec novi lezalji

---------- Poruka napisana u 17:35 ---------- Prethodna poruka je at 17:33 ----------

2vsok0o.jpg
 
obavezno kada stavite tu osovinicu sa gumicom,sa spoljne strane stavite cep od plasticne flase i okolo nanesite silikon,jer u vecini slucajeva ta gumica brzo procuri,i ulje iz menjaca opet curi.
 
Nazad
Vrh