MTZ Belarus

Majstor i komšija kažu da je olovo, ja se ne razumem ali je dosta teško.
A hladnjak je ranije kompletno pregledan zbog tog grejanja traktora i ništa nije nađeno u njemu. Probaću sutra da ga malo istucam da vidim koliko je mekano, mada i kalaj je mekan...
Kolega dali si pregledao vazdusni filter
 
Nije to moj traktor, komšijin je, a ja sam samo bio posmatrač. Mada ne znam ni kakve veze ima vazdušni filter kad su ti parčići bili u vodenom kanalu između cilindara.
Majstor koji mu radi traktor tvrdi da neki komadi zbog svoje veličine nikako nisu mogli proći kroz vodenu pumpu i tako odbacije mogućnost da su ti komadi došli iz hladnjaka.
 
Pozzdrav rajaa.

Za kolko para se moze nac polovan rus 820 eurolux,ravni most,da je udobrom stanju?

Hvalaa !

Ako mislis da kupujes u Srbiji pa da uvezes u BiH, računaj na strašne dažbine na granici. Ja sam htio da kupim 82.1 iz 2000. godine, našao traktor, zvao prodavca i htio da odem da pogledam traktor. Srećom pa sam prvo otišao na granični prelaz Rača i tamo se raspitao o carini i porezu. Naime, na traktor se plaća 10% carine i 17% poreza, a to se obračunava na procijenjenu vrijednost. Sam traktor ih uopšte ne zanima, samo snaga, zapremina, model/marka i godište. Meni su na tog Belarusa koji se mogao kupiti za 5000E zaračunali gotovo 4000KM dažbina (samo PDV i carina, podmazivanje carinika da sve završe za jedan dan se ne broji). Zbog toga sam odustao od kupovine u Srbiji, država nam je sranje, samo gledaju da opljačkaju gradjane. Nemoj da vjeruješ u priče kako na traktore iz Srbije nema carine i poreza, to je čista navlakuša a kad dodješ na granicu čeka te neprijatno iznenadjenje.
 
Ako mislis da kupujes u Srbiji pa da uvezes u BiH, računaj na strašne dažbine na granici. Ja sam htio da kupim 82.1 iz 2000. godine, našao traktor, zvao prodavca i htio da odem da pogledam traktor. Srećom pa sam prvo otišao na granični prelaz Rača i tamo se raspitao o carini i porezu. Naime, na traktor se plaća 10% carine i 17% poreza, a to se obračunava na procijenjenu vrijednost. Sam traktor ih uopšte ne zanima, samo snaga, zapremina, model/marka i godište. Meni su na tog Belarusa koji se mogao kupiti za 5000E zaračunali gotovo 4000KM dažbina (samo PDV i carina, podmazivanje carinika da sve završe za jedan dan se ne broji). Zbog toga sam odustao od kupovine u Srbiji, država nam je sranje, samo gledaju da opljačkaju gradjane. Nemoj da vjeruješ u priče kako na traktore iz Srbije nema carine i poreza, to je čista navlakuša a kad dodješ na granicu čeka te neprijatno iznenadjenje.

Hvala druze na informaciji,prije nekih sedam osam godina sam uvezao MF iz Njemacke,i nije bilo tih zavrzlama porez carina.Ili je to samo na uvoz iz Srbije ili je to neki novi zakon?

Kakve su cjene kod nas, rus 820 eurolux?
 
Hvala druze na informaciji,prije nekih sedam osam godina sam uvezao MF iz Njemacke,i nije bilo tih zavrzlama porez carina.Ili je to samo na uvoz iz Srbije ili je to neki novi zakon?

Kakve su cjene kod nas, rus 820 eurolux?

Sad je za sve traktore tako, nebitno odakle uvozis, jedino ima nekih olakšica na nove IMT i Rakovica iz Srbije. Ako hoces nov, idi kod Rakica, a polovan tesko da ces naci, mozda u Semberiji dole, Crnjelovo, Novo Selo, dole ima Belarusa. Jao kakav je 952 kod Rakica u Bijeljini, ja sam se pogubio kako je dobar traktor (nov, cirka 35.000KM kad ti odbiju subvenciju). Pogledaj na

http://www.mojauto.rs/ i http://www.kupujemprodajem.com/, tu imas mnogo traktora na oglasima, ja sam preko ovih oglasa svojevremeno trazio masinu.
 
Sad je za sve traktore tako, nebitno odakle uvozis, jedino ima nekih olakšica na nove IMT i Rakovica iz Srbije. Ako hoces nov, idi kod Rakica, a polovan tesko da ces naci, mozda u Semberiji dole, Crnjelovo, Novo Selo, dole ima Belarusa. Jao kakav je 952 kod Rakica u Bijeljini, ja sam se pogubio kako je dobar traktor (nov, cirka 35.000KM kad ti odbiju subvenciju). Pogledaj na

http://www.mojauto.rs/ i http://www.kupujemprodajem.com/, tu imas mnogo traktora na oglasima, ja sam preko ovih oglasa svojevremeno trazio masinu.

Hvala,ma neznam drug tesko do novog,jer ako kupim nov tesko bi obnovio osnovne prikljucke,a sta cemi onda traktor ako cu opet radit sa starim dok ne skupiim za prikljucke.
 
Nije kod rakica nov rus 35000 KM vec 28000 KM sa subvencijom ja neki dan bio gledo TAFE-a i njega!!!

Jel mislis na 952 sa full opremom koji je bio ispred? Taj je prodat, vidio sam ga danas na tržnom, neko dovezao lubenice. On je bio 35.000 ako se ja dobro sjećam, da to nije cijena za neki drugi model? Pazi, cijena se ne umanjuje za 40% vec 36% ako hoces da odmah to zavrsis, mozda je u tome razlika.
 
Da onaj koji si ti slikao kod Rakica koji je nekada ispred a nekada unutra!! 952 sa full opremom ja sjedio u njemu!!! 28000 na licxu mjesta da ti odbiju subvenciju mi bas razgovarali sa onim iz rakica interesovao mog rodjaka ali mu ipak prevelik za sume!!
 
Onda sam pomiješao, davno je to bilo, ima sigurno mjesec dana ako ne i više. Traktor je bas kao san, da imam pare sad bih uzeo onakav pa nek je veliki i nek nemam masine za njeg. Po meni, najljepši Belarus traktor.
 
Jel imate slike od tog traktora,jel kod Rakica ima 820 eurolux sa ravim mostom on bi trebao bit jeftini od tog o kojem vi govorite?
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,mislim da je doso vrijeme za zamjenu ulja u getribi 82-e,unutra je neko zuto,vjerojatno originalno,zanima me kakvo je to i koliko treba otprilike litara da nabavim
 
moj komsija kupio novog belarusa 952 prije mjesec dana otprilike i proslo 4-5 dana i podrobio nesto u mjenjacu ne znam sta je bilo nisam pitao uglavnom su ljudi dosli odvezli traktor u Bijeljinu napravili i vratili jos je bila garancija nije bio odradio mozda 10-ak radnih sati
ima vec rusa 82 i zna brzine znaci nesto nije valjalo fabricki
:ppozdrav:
 
Hvala zrine,mislio sam da ide hipenol ali me zbunilo to sto je unutra zuto ulje a hipenol je tamniji

Ma nema problema. Uglavnom ja sam sipao neko vaše ulje. Kanta je plave boje, nemogu sjetit kako se zove.
Prezadovoljan sam, napravio više od 500 rs i uopće nije se promijenila boja i ulje je gusto kao prvog dana kada sam sipao. Djeluje mi jako kvalitetno !
 
Nazad
Vrh