MTZ Belarus

Vidim da je vrlo interesantno imati MTZ.Čim nema šta da radiš zapušavaš neku "rupu" gde curi.Ajd kad neko ne čuva trktor pa i nije čudo da procuri ali ovde ima članova koji baš vode računa o svojim Rusima i opet malo-malo pa negde nešto procuri ili otkaže.To brzinsko štancovanje izgleda ima svoje boljke.
 
Ima kod nas neka picajzla ima imt 565 iz 80-ih kao nov taj ga valjda svaki dan usisiva i glanca nikad nije blato osetio kupio novu rakovicu pre par godina isti slucaj taj se traktor vecito sija i sad kupi rusa novog pusta mu negde ulje oko hidraulike ubise se covek sa krpom samo ga cisti i brise mozda je jedino resenje ubaciti gumena kvalitetna creva umesto onih metalnih i izmeniti sve bakarne platne i kada bi se bolje resenje izvelo oko onih razvodnika gde su rucke za dizanje bio bi suvlji sigurno uvek negde malo upusti ulje
 
Ima kod nas neka picajzla ima imt 565 iz 80-ih kao nov taj ga valjda svaki dan usisiva i glanca nikad nije blato osetio kupio novu rakovicu pre par godina isti slucaj taj se traktor vecito sija i sad kupi rusa novog pusta mu negde ulje oko hidraulike ubise se covek sa krpom samo ga cisti i brise mozda je jedino resenje ubaciti gumena kvalitetna creva umesto onih metalnih i izmeniti sve bakarne platne i kada bi se bolje resenje izvelo oko onih razvodnika gde su rucke za dizanje bio bi suvlji sigurno uvek negde malo upusti ulje

CIM KUPIS,GARNITURA KLJUCEVA I ZATEZI...A SKORO SVI PUSTAJU ULJE NA DAVACIMA...ups velika slova,izvinite...npr volan kod rusa,taj davac je uzrok curenja ulja kod vecine,zamenis,ono opet i tako...meni kada crkne(daleko bilo pu,pu),sraf tu i kraj.a i na ursusu off topic malo-isto crkne davac,zamenimo(500 din)sad opet pusta!!!lepo tu stavim manometar i u PM...
 
mene vec duze vrijeme muci jedan 952 , problem je u punjenju i to samo desnog akumulatora dok lijevi puni normalno. i to ga bez opterecenja puni normalno ali ako mu se ukljuce potrosaci onda pod lerom svijetli i padne napon punjenja ispod 13V dok na 1000 obrtaja puni ali opet ne onako kako bi morao vec do max. 13,7 V (ukljucena prednja svjetla , radna i ventilator) . prvo nije uopce punio pa sam mu promijenio regler i nakon toga se ponasa kako sam prethodno opisao, onda cijeli alternator i na kraju akumulator i tek s promjenom akumulatora se malo stanje poboljsalo ali opet ne kako bi trebalo pa je vracen stari alternator i tako sada radi. traktor je 2008 g. i on nema onu sklopku koja prebaciva na 24v prilikom paljenja vec mu je na anlaseru stalno 24V. a sve seme koje postoje na internetu su za stariju verziju pa ako je tko imao takav slucaj molio bih ga da odgovori u cemu je bio problem.

daj neki link sa semama i mene zanima za starije tipe
 
evo klip od mog novog belarusa :osmeh:
Vlada izbor ti je odličan, jasam sa mojim 1221/3 zasad prezadovoljan ima snege više nego što sam očekivao a potrošnia nije kao što su neki pisali već u granicama normale, na spremanju mi troši 4 lit po lancu(jutru) ali sa setvospremačem od 4m a njemu treba od 5,5m paće da troši još manje.
 
e moj Mikulas...dobra ti normala i granica...veliki ursus trosi 2.6 litre po kj,pa ti vidi jel to mnogo ili ne.
 
@mikulas. pa cekam ga od februara a tek sad sam ga dobio pre neki dan,i ja sam jako zadovoljan :osmeh: on bi trebao da vuce 4.5 do 5 metara setvospremac pa da pevas :osmeh:
auuuu de bas 2.6 litre po lancu?jel taj ima kompijuter u njega pa je tako izracunao?nije bitni dal on trosi ne znam koliko bitno je da on zavrsi sve sto treba :ppozdrav:
 
@mikulas. pa cekam ga od februara a tek sad sam ga dobio pre neki dan,i ja sam jako zadovoljan :osmeh: on bi trebao da vuce 4.5 do 5 metara setvospremac pa da pevas :osmeh:
auuuu de bas 2.6 litre po lancu?jel taj ima kompijuter u njega pa je tako izracunao?nije bitni dal on trosi ne znam koliko bitno je da on zavrsi sve sto treba :ppozdrav:

ma kakav kompjuter-tabla 32 lanca,sipas pun,odradis,i izmeris potoseno!jel to neka kvantna mehanika?ja podrazumevam spremanje kako treba,a ne drljanje uzduz i popreko...1634 metis i kongskilde 6.5m.
 
Pa i Belarus bi mnogo monje potrošio nafte na tabli 32lanca ,ali ja imam parcele veličine od 1-10 lanca.
 
Nazad
Vrh