MTZ Belarus

Attila je napisao(la):
aca je napisao(la):
Sada mi spusta poluge,ali nece prisilno.,tj.,nece da podize traktor kada je panj ispod poluge i ne reaguje mi fini hidraulik? :sta:

To je bilo kod starijih ruseva da si mogao da podigneš traktor polugama a kod novijih ne kod starijih nije bilo potrebno zakačiti hidrolik da ne bi puštao a kod noviji moraš ne stigneš da odeš par stotina metara i spusti sam.
Aha....Ja sam mislio da moze da podigne traktor polugama...Pa zasta mu onda sluzi prisilno,ne moze da podigne poluge,tako? :sta:
 
21cgtax.jpg

Odradjen prvi servis na 50 sati
 
Stigo je rus 1221 uplacen 31. januara, ali se nije moglo bez problema. Na izlasku iz Agropanonke nisam mogao da savladam krivinu od 90 stepeni. Uspeo sam u drugom pokusaju, ali nisam uspeo da ga ispravim dovoljno brzo. Kvar sam prijavio majstorima, koji su nakon probe traktora rekli da je sa upravljanjem sve u redu. Na moje insistiranje da se uporedi sa drugim rusom, ustanovljeno je da je mom bilo potrebno 6,5 kruga volana za pun okret tockova dok je na druga dva rusa bilo potrebno 4 kruga. Nakon dva sata popravke otac je krenuo na put od 350 km( ja sam bio kolima, pa bi se menjali nakon izvesnog vremena). Oko 45 km nakon Novog Sada, oko 17h, u blizini Titela izbusila se zadnja desna guma. Zahvaljujuci velikoj pomoci momaka iz Titela, guma je zalepljena ali smo cekajuci gumu primetili baricu ulja ispod traktora. U pitanje je servo ulje koje je pomalo kapljalo pri okretanju volanu. Posto je pod garancijom, a na preporuku majstora, nismo nista dirali vec smo nastavili dalje. Kuci smo stigli sutradan u 13h bez daljih problema.
 
Komsija,pa zar ti nisi dobio nove table-"one velike,ruzne"?ili nisu imali da ti daju?koliko je bila registracija ::novac:: :ppozdrav:
 
Koliko moze da kosta 892 99-to godiste u odlicnom stanju,sve mu radi,novi tip kabine i menjac sa strane,za radne casove ne znam...ali uzmite ovako da 80-100kj rade on,td75,rus52 i 539.
 
Ne bih da kudim ili hvalim, nisam ni video trakor, ako kazez da je u dobrom stanju po meni oko 8-9 hiljada.
Ja imam slicne traktore samo umesto td je 577. Sa 892 orem i spremam, 539 seje, prska, kosi, balira. 577 spartanje, prskanje, transport, 52 se ne koristi, zivi od stare slave. Verovatno je takav slucaj i kod tog sto prodaje. Obrati paznju na gume one nisu jeftine. :ppozdrav:
 
Ni ne pomisljam o njemu nego je drug resio da proda svog pa ne zna koliko da trazi,ali je vise nego realan on je kao startnu cenu predlozio 8000e znaci to je tu kako smo i ocenili.
Hvala Techa. :ppozdrav:
 
North ARMY je napisao(la):
Ni ne pomisljam o njemu nego je drug resio da proda svog pa ne zna koliko da trazi,ali je vise nego realan on je kao startnu cenu predlozio 8000e znaci to je tu kako smo i ocenili.
Hvala Techa. :ppozdrav:
ako je ekstra stanje kao sto kazes...uzmi ga odmah,to je izuzetno povoljno.mada ima dosta razlika kada neko kaze odlicno stanje,dodjes da vidis-a ono... :haha: mada ako ti je komso,znas onda. :ppozdrav:
 
Yogi je napisao(la):
Stigo je rus 1221 uplacen 31. januara, ali se nije moglo bez problema. Na izlasku iz Agropanonke nisam mogao da savladam krivinu od 90 stepeni. Uspeo sam u drugom pokusaju, ali nisam uspeo da ga ispravim dovoljno brzo. Kvar sam prijavio majstorima, koji su nakon probe traktora rekli da je sa upravljanjem sve u redu. Na moje insistiranje da se uporedi sa drugim rusom, ustanovljeno je da je mom bilo potrebno 6,5 kruga volana za pun okret tockova dok je na druga dva rusa bilo potrebno 4 kruga. Nakon dva sata popravke otac je krenuo na put od 350 km( ja sam bio kolima, pa bi se menjali nakon izvesnog vremena). Oko 45 km nakon Novog Sada, oko 17h, u blizini Titela izbusila se zadnja desna guma. Zahvaljujuci velikoj pomoci momaka iz Titela, guma je zalepljena ali smo cekajuci gumu primetili baricu ulja ispod traktora. U pitanje je servo ulje koje je pomalo kapljalo pri okretanju volanu. Posto je pod garancijom, a na preporuku majstora, nismo nista dirali vec smo nastavili dalje. Kuci smo stigli sutradan u 13h bez daljih problema.
Kad si terao rusa jel ti se kod Mlina Buducnost u Titelu probusila guma :haha:.Pokazao mi vulkanizer tvoj ventil malopre :haha:.Ja bio da zakrpim gumu i kaze evo ventil od novog rusa covek ga terao iz Novog Sada zaboravih u koje mesto.Jel prespavao rus u Titelu ili ste brzo nasli novu unutrasnju.
 
Ljudi,zasto nece da mi reaguje fini hidraulik na mtz 82.1? :sta:Nece ni gore,a ni dole :udri:
 
Ljudi resen problem orbitrola na rusu 820 curenje ulja odnosno menjanje gumica mogu vam reci da je zeznuta stvar ako neko bude imao taj problem neka mi se javi rado cu mu pomoci da ne placa 40 e za zamenu gumica kao ja ali svaka skola se placa hvala kolegama koji su mi pomogli :cao: :ppozdrav:
 
milanv je napisao(la):
srdjan7 je napisao(la):
Komsija,pa zar ti nisi dobio nove table-"one velike,ruzne"?ili nisu imali da ti daju?koliko je bila registracija ::novac:: :ppozdrav:
Nisam nije bilo tih tablica cena je 10.500 ::lose::
Eee divotica...al nisi cuo novinu za te tablice...teske su 200 kg(ali samo kad su na traktoru),tako da se ujedno koriste kao i dodatni teg,a i imaju cip u sebi-tako da dodaju motoru 10-15% vise snage! :haha: :zli: ne uzmite mi za zlo,ali tolika sprdnja sa ovim tablicama i svime... ::lose::
 
grunt je napisao(la):
Ljudi resen problem orbitrola na rusu 820 curenje ulja odnosno menjanje gumica mogu vam reci da je zeznuta stvar ako neko bude imao taj problem neka mi se javi rado cu mu pomoci da ne placa 40 e za zamenu gumica kao ja ali svaka skola se placa hvala kolegama koji su mi pomogli :cao: :ppozdrav:
mogao si druže otvoriti novu temu o tom problemu i izneti svoje iskustvo da te ne pitamo svi koje nas zanima po na osob,a i u toj novoj tei bi se vodile dalje diskusije već ovako o orbitrolu ima u temi MTZ,IMT,ZMAJ.....
 
Nazad
Vrh