MTZ Belarus

robert je napisao(la):
ono sediste ima bubrege da ti odvali
Kad mi ono u 542 nije odvalilo,nece ni ovo sto posto....Nemas pojma kako dobro amortizuje :D
A i nosac je jak,nece puci 100% :nono:
 
"spajki " gde ubadas instrumente za pritisak ulja i temperaturu kod 820 da li koristis stara mesta .
hteo bi da mi postojeci instrument ostane u funkciji.
 
Spajki
Ma naravno da moze ali ja nisam teo,a iskreno ovo je bilo za 2 minuta gotovo postavljeno.
Nebi ja to ni radio da sam nasao onaj elekricni vrag.Kupili na vasaru kad ne valja otisli opet on dao 5 vrste pred nas i tata kao ma necemo se zezati napravice ovako i gotovo i stvarno ovo je sigurno nema da omene.A niti vibrira niti ista ni ne znas da ga imas :)
Post je spojen: [time]1299622348[/time]
_________________________________________________
p.s. sigurno da je estecki mozda lepse ali nema veze nije ni ovako strasno :)
 
Pritisak ulja povezan sa istog mesta gde je i el.davac (oni izvodi kod centrifuge),za vodu na glavi isto kao na prethodnim slikama.Ovi ruski ne pokazuju bas najsjajnije i ne verujem im bas zbog te ofrlje tacnosti.Na 820 se vise i ne trudim da namestam ove elektro :haha:. :cao:
 
Hvala vam na postavljenim slikama!! puno ce mi pomoci
Imam jos jedno pitanje!!!
Da li je potrebno da ti meraci imaju prikljucak na struju ili jednostavno je u pitanju samo povezivanje sata sa senzorom? mozda zvuci glupo pitanje... :sta:
 
gm je napisao(la):
Hvala vam na postavljenim slikama!! puno ce mi pomoci
Imam jos jedno pitanje!!!
Da li je potrebno da ti meraci imaju prikljucak na struju ili jednostavno je u pitanju samo povezivanje sata sa senzorom? mozda zvuci glupo pitanje... :sta:
Ma nema struje :)) kadse voda zagreje preko zive prebaci na sat kolka je temperatura i to je to :) (ako je ziva unutra a mislim da jeste).
 
Spajki je napisao(la):
Pritisak ulja povezan sa istog mesta gde je i el.davac (oni izvodi kod centrifuge),za vodu na glavi isto kao na prethodnim slikama.Ovi ruski ne pokazuju bas najsjajnije i ne verujem im bas zbog te ofrlje tacnosti.Na 820 se vise i ne trudim da namestam ove elektro :haha:. :cao:
izvini,ali gresis...na 1025 sam stavio i mehanicki,a ostavio sam i elektronski,(mehanicki sam merio u vodi do kljucanjai odlicno pokazuje) i elektronski laze za 8-10 C ... ::lose::
 
Zetor frontera 125 košta 50.000E
MTZ 1221.3Košta 35.000E
Po vama da li je zetor toliko bolji od mtz. Interesujeme vaše mišljenje,ko šta bi uzeo.
 
mladenmaso je napisao(la):
@spajki
kakav ti je ono drugi kljuc na instrument tabli
Kontakt mi se ukljucuje preko sklopke a ova brava mi sluzi da ukljucim svetla (poziciono i kratko) a dugo i dalje menjam na prekidacu na volanu :cao:
 
mdw525 h je napisao(la):
Zetor frontera 125 košta 50.000E
MTZ 1221.3Košta 35.000E
Po vama da li je zetor toliko bolji od mtz. Interesujeme vaše mišljenje,ko šta bi uzeo.
racunica je jasna. za pare zetora od ako se ne varam 125 ks, moze da se uzme belorus od 150 ks .
 
evo malo rusa od letos:)
160vdvk.jpg

Post je spojen: [time]1299710936[/time]
_________________________________________________
e8u8op.jpg
 
LJudi imam problem sa orbitrolom na belarusu 820,curilo je ulje iz orbitrola ispod volana ja ga skinem i promenim gumicu al sad samo mota u desnu stranu u levu nece uopste nesto sam zajebao :udri: sta mi je ciniti?
 
e moj druže grunt , trebao si sve lijepo pobilježiti kada si ga rasklapao i potpuno isto tako sklopiti , isti problem sam i ja jednom napravio ::lose::

znači problem je u tome što si ga loše sklopio , nekih pravila pri sklapanju (šablona) koliko ja znam nema , najmjerodavnije je da rasklopiš i sklopiš kako je bilo , ali pošto si ti već zeznuo stvar onda ti samo ostaje slučajni pogodak
uzmi ga ponovo rasklopi pa pomjeri zvijezdu u jednu stranu za jedan zub pa sastavi i probaj , i onda ako ne valja opet ponavljaj radnju dok ne uspiješ , pa ako ne uspiješ onda okrećeš i vanjski dio zvijezde pa prva radnja iz početka
čisto da te obradujem ima milion kombinacija pri sklapanju :haha: i pazi se može se desiti da u jednom momentu orbitrol počne raditi kao hidromotor , znači na hvataj ga čvrsto rukama pri probanju , mene umalo nije okrenuo u sjedištu :zli:
 
grunt je napisao(la):
LJudi imam problem sa orbitrolom na belarusu 820,curilo je ulje iz orbitrola ispod volana ja ga skinem i promenim gumicu al sad samo mota u desnu stranu u levu nece uopste nesto sam zaj...o :udri: sta mi je ciniti?
zovi nekog majstora pa nek se on muci :D ti reci da nisi nista dirao :D
 
Nazad
Vrh