MTZ Belarus

@ Srđan7
Dobar ti onaj sa disertacijom... a ni sestrica nije loša! ::namigivanje::
 
Jel zna neko da li ide sitna ili krupna loza na diferencijal gde se stavlja ploca za donju poteznicu?
 
Hteo bi da napravim kutiju da je napunim betonom i stavim napred jer nemam tegova na prednjem trapu a ovi neznaju trgovci sta da traze mislim da je prosle godine 20 evra komad bio polovan i onaj drzac tegova je skup zaboravio sa koliko se krecao pa bi mi bilo jeftinije da izvarim kutiju i lepo napunim betonom.Jel neko to pravio mozda?
 
steva 1984 je napisao(la):
Hteo bi da napravim kutiju da je napunim betonom i stavim napred jer nemam tegova na prednjem trapu a ovi neznaju trgovci sta da traze mislim da je prosle godine 20 evra komad bio polovan i onaj drzac tegova je skup zaboravio sa koliko se krecao pa bi mi bilo jeftinije da izvarim kutiju i lepo napunim betonom.Jel neko to pravio mozda?

Onaj rus sto ja hocu da kupim isto nema tegove, pa sam ja isto kontao da napravim neku kutiju al da izlijem blokove od po 20-30 kila par komada, pa da ih mogu izvaditi kad mi ne trebaju, al ne znam jel to neko radio. Takva kutija bi mogla da se postavi bez onog nosača za tegove, samo da se prišarafi na one 4 rupe naprijed.
Post je spojen: [time]недеља, 27. фебруар 2011. 03:32:36 CST[/time]
_________________________________________________
steva 1984 je napisao(la):

Ma mislim na to, ako izlijes tako neki veliki blok od 100-150kg, valja ti skupljat komšiluk kad ga skidas i stavljas opet.
Post je spojen: [time]недеља, 27. фебруар 2011. 10:34:05 CST[/time]
_________________________________________________
Ev napravio sam šemu brzina za Belaruse sa 18/4 mjenjačem, nek je modovi prebace u onu temu sa literaturom, dobro dodje da se zalijepi u kabini za nas početnike :)

http://www.4shared.com/document/lDg9n6QB/Brzine.html
 
Ma moze to sve da se namesti nosac posebno pa kutija da se naprimer kaci kad ide u teze radove a u transportu da se skine
 
sasa22 je napisao(la):
pa moze, ako imas nekog Erika Katonu da ti kaci tu kutiju

Zato sam ja mislio da to napravim modularno, posebno kutija, a posebno blokovi u njoj, a blokobi naravno sa ojačanim stranicama (napravi se ram od L-profila i oko njega kalup od dasaka, sve zalijes betonom, i kad skines daske ostane betonski blok sa metalnim ivicama). U betonske blokove gore umetnes i ručke, i 4 takva bloka po 30kg na primjer - lako skines, lako stavis.
 
@steva
evo ti neka idea, ovi koferi su od betona i svaki ima tacno 120 kg

9rovtj.jpg
 
steva 1984 je napisao(la):
Hteo bi da napravim kutiju da je napunim betonom i stavim napred jer nemam tegova na prednjem trapu a ovi neznaju trgovci sta da traze mislim da je prosle godine 20 evra komad bio polovan i onaj drzac tegova je skup zaboravio sa koliko se krecao pa bi mi bilo jeftinije da izvarim kutiju i lepo napunim betonom.Jel neko to pravio mozda?
Mece to bas biti tako jednostavno , samo ako napravis kutiju od 10mm debljine :nono: :nono:
I nemoj da se zalis da je skup nosac i tegovi kad si se ku.. sa traktorom od 20 000e i kako je udoban , bolji itd i kako manje trosi i kako nevaljaju MTZ a nisi ni za prsluk uplatio .
Nadji na pijaci ili otpadu tegove i nosac i pljuni ::novac:: i resis problem .
Ja sam pravio nosac i stavio tegove od R60 jer nisam imao ::novac:: jer sam sav novac dao za 82.1 dao sam za njega svih 5400 e koje sam imao
 
fblqo3.jpg

Post je spojen: [time]1298829128[/time]
_________________________________________________
23h7hvl.jpg
 
aca je napisao(la):
kinez je napisao(la):
aca je napisao(la):
Jel zna neko da li ide sitna ili krupna loza na diferencijal gde se stavlja ploca za donju poteznicu?
sitna jeste al ne mogu da se setim mislim da je 24x1,5 :cao:
Hvala,da znam sta da trazim :D
e nemoj da budes bas siguran ja sam radio to pre par meseci pa sam mozda zaboravio al sutra mogu da ti proverim :cao:
Post je spojen: [time]1298829242[/time]
_________________________________________________
toshiba je napisao(la):
fblqo3.jpg

Post je spojen: [time]1298803928[/time]
_________________________________________________
23h7hvl.jpg
ovo ako stavite na rujana ici ce samo na prednje tockove :haha:
 
Rale 83 je napisao(la):
steva 1984 je napisao(la):
Hteo bi da napravim kutiju da je napunim betonom i stavim napred jer nemam tegova na prednjem trapu a ovi neznaju trgovci sta da traze mislim da je prosle godine 20 evra komad bio polovan i onaj drzac tegova je skup zaboravio sa koliko se krecao pa bi mi bilo jeftinije da izvarim kutiju i lepo napunim betonom.Jel neko to pravio mozda?
Mece to bas biti tako jednostavno , samo ako napravis kutiju od 10mm debljine :nono: :nono:
I nemoj da se zalis da je skup nosac i tegovi kad si se ku.. sa traktorom od 20 000e i kako je udoban , bolji itd i kako manje trosi i kako nevaljaju MTZ a nisi ni za prsluk uplatio .
Nadji na pijaci ili otpadu tegove i nosac i pljuni ::novac:: i resis problem .
Ja sam pravio nosac i stavio tegove od R60 jer nisam imao ::novac:: jer sam sav novac dao za 82.1 dao sam za njega svih 5400 e koje sam imao
Sta si se uhvatio mog traktora ovde ima ljudi koji voze i skuplje i novije i jace traktore.Ako imas nesto protiv mene obrati mi se na pp.
E ovako svima zaboravite da sam postavio ovo pitanje sa drugim clanovima foruma sprdnju pravite
 
Nazad
Vrh