MTZ Belarus

toshiba je napisao(la):
Rale 83 je napisao(la):
@danger
Hvala ti na ovoj slici.
Znaci ja reba i da sipam ulje ispod uloska filtera ,to nisam uradio :cool: hvala forunu
Ti meni ne verujes :sta:

Post je spojen: [time]1298598920[/time]
_________________________________________________
toshiba je napisao(la):
Ima ulja Rale, ULJA :haha:
Iz prve ti nisam verovao , nisam bio siguran dal se salis ili ne .
@danger
Pa tako ga vozim od kada sam ga kupio nekih 700-800rs prosle godine sam kupio u rumi nove ulozke filtera i majstor kad ga pripremao za sezonu on ih promenio , dno nije bilo masno na njemu da je bilo mi bismo sipali .
Nema kod mene poznavaoca MTZ-a sve sto znam je sa ovog foruma i iz knjige za upotrebu MTZ sa
katalogom rezervnih delova i uporedjivanja sa drugim traktorima . Srecom iako bez ulja u filteru motor nije pretrpeo stete , mada i neteram ga po prasini , oranje , tanjiranje sa vucenom i setvospremac , al 2,9 pa ide ko od sale a i spremam cim mogu da udjem pa nema prasine
 
savoris je napisao(la):
Attila M. je napisao(la):
A ja mislio da ti ne čitaš teoriju...
ti misliš :sta: bolje ti je uzmi radi nešto konkretno :haha: odvrći šarafe za početak ::namigivanje::

Ne bi ti imao sa čime da se igraš da to nije neki inženjer razvio - počevši upravo od teorije.
Ti jesi genije da prekopiraš nešto što si video, ali zašto to funkcioniše tako kako funkcioniše, to pojma nemaš.

Neću se dalje baktati s tobom. Ako je tebi u redu to što se*eš na moj rad, onda ni ja nemam nikakvu obavezu da poštujem tebe.
 
@savoris
Ja mislio ti neki pronalazac , usavrsavas nedovrsene, aljkavo uradjene stvari , kad ti kopiras druge inzenjere samo prekopiras i hvalis se :haha: :haha: sacu da se javim moderatorima da ti zatvorimo onu tvoju temu :haha: :haha: :haha: jel cika savo jesi i auto (onaj trkacki) naucio da vozis i pobedjujes kopirajuci druge.
@Atila
Manise save , mozda nema strucnu spremu al sigurno zasluzuje nase postovanje SVUDA u svakoj oblasti , covek sa iskustvom i jako dobar konstruktor i sto je jos bitnije od nicega napravi NESTO sto je veliki uspeh
Post je spojen: [time]1298656472[/time]
_________________________________________________
Sta mislis sta bi savo sve napravio da ima neogranicen budjet i srestva za rad
 
Rale, sigurno je bilo ulja ali se stvrdnulo u smolu! Isto i na centrifugalnom filteru ulja iz motora se stvara smola k'o da je sastavni deo filtera.
 
Poštovao sam ga sve dok se nije pos*ao na moja dva meseca uloženog truda (seminarski rad koji nije hteo ni da pročita, a našao je za pravo da mi tu palamudi), i 5 godina studiranja koji po njemu ne vrede ništa.
 
toshiba je napisao(la):
Rale, sigurno je bilo ulja ali se stvrdnulo u smolu! Isto i na centrifugalnom filteru ulja iz motora se stvara smola k'o da je sastavni deo filtera.
Jesi li cistio barem centrifugalni :sta:
 
Filter hidraulika nisam ni znao da postoji :haha: :haha: smesno ali zalosno .
Centrifugalni gilter je kao na zetoru sa time imamo iskustva tako da njega cistimo drvenom spaklom.
U zurbi sam trazio od prodavca u rumi i filter ulja za MTZ 82.1 i on mi covek dao :haha: :haha: majstor mi se razbio od smeha kad je cuo , dao mi neki ulozak ko zna od cega meni posle bilo sramota da mu ga vratim
 
e tooooooooooo Rale,menjaj ga,a i majstor ti izgleda jaci kad se smejao a nezna ni od cega je to sto ti rus uvalio,znao rus da ti to nisi menjao nikad pa ti zato i dao :haha:
 
danger je napisao(la):
e tooooooooooo Rale,menjaj ga,a i majstor ti izgleda jaci kad se smejao a nezna ni od cega je to sto ti rus uvalio,znao rus da ti to nisi menjao nikad pa ti zato i dao :haha:
Moram ti ponoviti , trazio sam filter ulja mislio sam na filter ulja za motor .
Po pitanju majstora , nemoze imati iskustva jer je moj MTZ bio prvi u selu do jesenas , al mlad je naucice iz prakse kataloga i sa ovog foruma , mozda ce jednog dana procitati i ovu temu i usavrsitise ili cak doktorirati MTZa ipak ovde ima skoro 300 strana
 
Ma razumeo sam ja tebe Rale,kad ga vec imas promeni,ja to menjam svakog proleca i bude prljav i crn,a mogu da zamislim ko nikad nije menjao,pitanje dal je filter jos na svom mestu ili je pobegao ::namigivanje::
 
danger je napisao(la):
Ma razumeo sam ja tebe Rale,kad ga vec imas promeni,ja to menjam svakog proleca i bude prljav i crn,a mogu da zamislim ko nikad nije menjao,pitanje dal je filter jos na svom mestu ili je pobegao ::namigivanje::
Imam ja problemcica sa hidraulukom pomalo jednom mi sigurnosni zaglavio , pada mi plug nadole pada mi tanjiraca .
Postavimi crtez sa skicom gde ide taj filter
 
uf.....zamolio bih @meshtra za to,brzi je na okidacu,na samom rezervaru ulja za hidraulik gde sipas i meris ulje imas jedan poklopac,odvrnes skines poklopac i izvuces jedan loncic napolje,odgore mislim da je matica velika koju odvrnes i izvadis poklopac pa filter,nikakva mudrost
 
bha921.jpg
 
Nazad
Vrh