MTZ Belarus

Padina je puna Belarusa ali nisam čuo da je neko uspeo pokvariti menjač i motor istevremeno :sta:, možda zato što nema test vozača :haha:.
Kasapin ja tebi savetujem da promeniš profesiju ,jer ako uzmeš Zetora ili Ursusa tosuti tri puta nežniji traktori od Belarusa tok ćeš jož brže da pokidaš ::namigivanje::
 
zorancile je napisao(la):
Kasapin, jedno ozbiljno pitanje: jel mu sigurno pukla radilica? Jel ste ga otvarali?

pa da pukla je 100% ,nisam ga jos otvorio cekam majstora da ga odslepamo do radionice pa cemo ga tamo rastavljati,bice i slika obecavam :ppozdrav:
 
Da posedujem 820 belorus. I DA, Mogu da promenim brzinu u pokretu bez kvacila da ne zakrci, i da izmenjam brzine od prve do 18-te.
I ne curi na sve strane, tacnije nigde ne curi, malo vlazi ulje na ukljucivacu kompresora al to je zato sto nije opran vec par meseci , tacnije zadnji put je opran negde u oktobru . Kod dobrog gazde je i traktor normalan, pravi primer za to je LALA IZ BANATA, otidjite kod njega da vidite kako treba pravi gazda da radi sa masinama i da ih odrzava.

I DA ,jako ste drski, i ne ja ne pretim, ja opominjem, a sl. put cete otici na bolovanje budete li bili tako drski.

Onaj ko ne zna da promeni brzinu sa kvacilom a da mu ne zakrci pri tom poduhvatu ni ne treba da vozi traktor.
 
ih , pa lalinom traktoru ko nadje manu ja ga poljubim u vr' ..... ::svaka cast::

a ja traktror eksploatišem maksimalno , i sva sreća da je rus i to 52ka
po pitaj boga koliko puta testiran i provjeren , ipak traktor koji se koristi 40 godina zaslužuje poštovanje pa kako god se on zvao a u mene se zove BELARUS :D
 
To sto je kasapin opisao da je radio to je izivljavanje na masini, bez uvrede. :cao:

Nije Belarus bilo kakva fabrika, imaju oni poprilican udeo u svetskom trzistu. Prodjite malo Evropskom unijom, ne voze se tamo iskljucivo Fendt ,Claas , Massey .... ima tamo i Belorusa, i to prilicno. DIskutabilno je to sta je danas kvalitet.
Post je spojen: [time]1298504365[/time]
_________________________________________________
Ljudi tako i razmisljaju, ma odi ga j....bi.. ne treba kvalitetno ulje u rusa, ma rus moze da proguta sve, ne treba ulje u diferencijal, ma moze rus da ide dovoljna mu je kap vode u menjacu i dif. pa normalno da ce sve da se raspadne brzo.
 
Kasapin je napisao(la):
radio sam lane kod burazera na zetoru kristalu 120tki i 160tki,tome sam dusu vadio i nikad nisam nista pokidao ili sjebao,naprotiv gazio sam ga do daske uvek,vukao sam 4brazdne plugove i 2 prikolice kamionke vukao u repi i taj nikad nije stao,a motor je jos fabricki ima 15000sati najmanje a ni nedimi ni netrosi previse ulja,guta i lozaka i sve sto mu naspem i ide,i to je prava masina,sad cu valjda i ja uzeti takvog jednog kad prodam ovaj ruski otpad...

Izem ti čoveka koji se iživljava nad mašinom. I to još tuđom! Pa da sam ti ja taj burazer, ti mi više u kuću živ ne bi kročio!
A inače si mi mnogo kompetentan da ocenjuješ šta je otpad a šta nije...
 
Evo mog belorusa 1999 godine 3000 rh imao sam neke manje intervencije oko njega kada sve saberem 200 eura za 12 godina i prezadovoljan sam sa njim
256b3g1.jpg

b8w7ti.jpg

ova fleka ispod nije od njega,i ja sam mog mucio i cupao drva i svasta izvlacio.
3zgbo.jpg
 
zrine892 je napisao(la):
Kasapin je napisao(la):
sa zts-om od 160ks sam cupao stabla iz korena bez otkopavanja,i isto tako na cimanje i nikad nista nije riklo,a i kad izvlacim prikolice iz blata uvek radim na cimanje ako neide drukcije,a za sad jos nista se nije pokidalo ,samo se lamela malo osetila ali to je namanji problem zameniti i nekosta puno,a ostali delovi u njemu su nepoderivi :D
Post je spojen: [time]1298396538[/time]
_________________________________________________
to sto sam ja radio na ursusima i zts-ovima nebi izdrzao ni jedan nov rus!

To je zato što nisu tvoji traktori pa si bio prema njima nježniji. :D
:haha: :haha: sad kad vidim neke stvari dobro mi je deda viko ,na ovom svetu svakakvih bena ima,
 
Pravo lijep, izgleda dobro očuvan. Kakav ti je ono teg, jesi pravio nešto, vidim nije original?

Koje si intervencije imao na njemu, planiram da uzmem isti takav iz 1999., pa me bas zanima :)
, ajd nam ispričaj.
 
@Sakuljan-Bukur

Jesi li taj predfilter ti podigao do vrha kabine, ili su se već setili u fabrici da bi tako valjalo?
A glavni filter je li ostao standardni? Još kad bi njega zamenili za filter sa nano-vlaknima, bio bi to pun pogodak!
 
Nazad
Vrh