MTZ Belarus

zombie_666 je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
Ovo nije 952 jel uopste nema turbinu. ::namigivanje:: Jedino je nalepnica od 952. :haha:

Jesi ga gledao lično? Jbga, ne vidi mu se motor sa desne strane gdje dodje turbina, pa ne znam ima li je ili ne. Koje su mu ovo dimenzije guma nazad, nešto mi se čine šire i niže od 15.5-38".
Ne treba ni da gledam desnu stranu motora, dovoljno je da pogledam polozaj auspuha, odnosno izduvne grane i da mi sve bude jasno. Kod turbo modela auspuh, tj izduvna grana je vislja neg kod 820/920.
 
Mozda je covek skratio auspuh...izgled ime da prevari!? Tako i ja poznam svakog 577 na kilometar ali me ponekad zaj..u tockovi od 560 ako ne vidim dobro auspuh i tako neke sitnice... :haha:
 
u ruskom alnaseru (onome velikom sporom) , namotaji statora , jel se uzimaju (kupuju) samo oni ili ide komplet sve sa kućištom :sta:

zna li neko cijenu možda

neku veče sam sastavio taj alnaser i negdje ima neko preopterećenje , ne radi kako treba , imam još da provjerim kontakte četkica možda je u njima loš spoj
znači alnaser iz nekoliko pokušaja pola radi normalno a pola pokušaja se osjeti da samo negdje jedan spoj se pregrijava i da je loš kontakt
vizuelni pregled statora je da ima prolaznu ocjenu , čak sam i izvadio namotaje van i ne vidim nikakva oštećenja :sta:
 
U Staro gvozdje i lepo brzi - neko spominjao za 60-70 evra ima da se kupi ... :cao:
 
zorancile je napisao(la):
Treba da se proveri sa visokim naponom, na 220v, onda se vidi šta probija.
ne vjerujem da bi mogao probijati na masu jer sam ga vidio sa zadnje strane , izolacija je ok
a sa 220 nemože se ispitati medjusobni proboj namotaja koliko ja znam :sta: ili možda griješim
 
Savoris, ja nisam dovoljno stručan da ti objasnim ali sam mnogo puta video kod električara da rotor ili stator probija na masu kad se proba sa 220v, i kad se taj deo koji probija zameni anlaser stvarno mnogo brže vrti.
 
zorancile je napisao(la):
Savoris, ja nisam dovoljno stručan da ti objasnim ali sam mnogo puta video kod električara da rotor ili stator probija na masu kad se proba sa 220v, i kad se taj deo koji probija zameni anlaser stvarno mnogo brže vrti.
tačno , ali registruje proboj na masu
medjenamojaski proboj nemože detektovati :sta:
 
imam luf na zadnjem desnom tocku kod 82ke i semering curi,dali se lezaj doteze ili se mora mijenjat i imali puno raskopavanja
 
@dex79POkusacu ukratko da ti objasnim ,u vezi lufta .Nema dotezivanja lezaja nego zamea.Skines tocak zatim glavcinu i stigosi do kucista semeringa.Znaci menjas lezaj i semering ali proveri da nije pojeo osovinu ako jeste onda je taj posao vec za majstore,jer seodigne kabina i skida se"sunka",vadi se poluosovina i pravac strugar.Nije tako strasno kako izgleda :ppozdrav:
 
Nemora se skidati kabina, samo sa te strane podupriti iradis .A sto se tice blokade ,potrebne su umesto suplje osovine pune zatim kandza pa poklopac diferencijala,uredjaj za nozno ukljucivanje,sa leve strane dekna kocnice uglavnom to je to
 
danger je napisao(la):
@srdjan7
malko si preterao za cene a narocito kuciste posebno,golo kuciste oko 3000 dinara
pricam za cene od prosle godine kod naseg prodavca,mi uzeli-znam da je malo skuplji,ali to je kao origigi deo,nije cin cin deo(kina),a te jeftinije smo uzimali i svakih 6 meseci menjali-pukne kao porcelan.a ovaj drzi vise od godinu...toliko od mene.
 
kristal je napisao(la):
@dex79POkusacu ukratko da ti objasnim ,u vezi lufta .Nema dotezivanja lezaja nego zamea.Skines tocak zatim glavcinu i stigosi do kucista semeringa.Znaci menjas lezaj i semering ali proveri da nije pojeo osovinu ako jeste onda je taj posao vec za majstore,jer seodigne kabina i skida se"sunka",vadi se poluosovina i pravac strugar.Nije tako strasno kako izgleda :ppozdrav:

@kristal,ako sam ja dobro shvatio....ako mu se zajela kobasica prvo mora da skine sunku da bi dosao do kobasice :haha: :haha:
malo humora nije na odmet
 
dex79 je napisao(la):
imam luf na zadnjem desnom tocku kod 82ke i semering curi,dali se lezaj doteze ili se mora mijenjat i imali puno raskopavanja
Ja sam imao luft na levom tocku mi to zovemo batak :haha: njega sam menjao jer ga ostrugala osovina polovnog sam ga ubacio sa novim lezajem i semeringom a kad smo to sve vec rasklapali ubacili smo mehanicku blokadu od 52.
 
eee momci, manite se price o sunkama, batakovima, kobasicama :haha: :haha: :haha: daj da donesemo kulena, prsute mladog sira pa da se najedemo kao ljudi :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh