MTZ Belarus

savoris je napisao(la):
ako se navari odgrejace se i polomiti

malo sutra ::namigivanje::
[/quote]ta poluosovina nije od sirovog materijala,nego je termicki obradjena,ako je navaris brzo odgrejace se i moze lako da se polomi,ako je polako navarujes svaki navar se brzo ohladi i ne moze lepo da se obradi,a svi znamo da ispod semeringa mora da bude fina obrada da se ne bi semering brzo potrosio.ovakve stvari sam radio xxx puta pa sve dobro znam... A ispod semeringa je moglo da se pojede sam par desetih tako da bi najbolje bilo malo zategnuti oprugu na semeringu,ili napraviti neku rolnicu na poluosovinu debljine 2-3 mm i staviti semering sa vecim unutrasnjim otvorom.
 
Dolovac taj traktor je 2004 god placen oko 14000 evra tada nije bilo pdv-a na traktore i ako hoce da ga proda to je po meni realna cena :ppozdrav:
 
Ala kod vas deru pa bolje je sacekati pa dodati nesto para za neki zapadni realno rus nevredi toliko para
 
jbrtka je napisao(la):
ta poluosovina nije od sirovog materijala,nego je termicki obradjena,ako je navaris brzo odgrejace se i moze lako da se polomi,ako je polako navarujes svaki navar se brzo ohladi i ne moze lepo da se obradi,a svi znamo da ispod semeringa mora da bude fina obrada da se ne bi semering brzo potrosio.ovakve stvari sam radio xxx puta pa sve dobro znam... A ispod semeringa je moglo da se pojede sam par desetih tako da bi najbolje bilo malo zategnuti oprugu na semeringu,ili napraviti neku rolnicu na poluosovinu debljine 2-3 mm i staviti semering sa vecim unutrasnjim otvorom.

izvini ali ne bih se složio sa tobom , to je moje mišljenje , nama ljutiš :ppozdrav:
osovina neka je termički obradjena ali njena predimenzionisanost i lokalno grijanje joj neće naškoditi toliko da bi njena funkcija bila narušena
kakvo je to ''brzo'' varenje :sta:
sa jakim CO2 i varenjem na pauze ima da ga navariš skoro da nemoraš ni obradjivati

jedino što se slažemo je oko dotezanja opruge semeringa ali samo ako je u pitanju par desetih , onda može , a koliko poznajem daj dio može da se pohaba i do par milimetara
znam za veliki broj navarivanja , čak ljudi koji su to idiotski radili i svi traktori rade

i ja ne pročitah u ovoj tebi da je ijedna poluosovina pukla , možda mi je promaklo ali ne vidjeh , čak ni ona navarivana :sta:

i meni je počeo da pušta pomalo na lijevi semering , treba bih uskoro rasklapati , navarivanje i obrada slijedi , stim što imam mogućnost da to uradim na brusilici tako da obrada ima da bude kao fabrička
 
da ali zapadni traktor koji ima 10 000 sati i koji je stariji od 85 godista moze za te novce da se kupi... :(
p.s. jd 3140 kosta oko 10 000e 101 ks sestak mocna masina i sve to,ali kad crne neki delic od menjaca sto se u dzepu od trenerke donese kuci kosta preko 2000e ...
Post je spojen: [time]уторак, 04. јануар 2011. 20:52:25 CST[/time]
_________________________________________________
Dolovac je napisao(la):
Jel realno ovo ljudi? dal da se zainteresujem?
http://www.mojauto.rs/polovni-auto/639631
ja mislim da ovde nesto ne stima prednji tegovi su frisko ofarbani i prednja kuka koliko ja vidim nadam se da ne gresim,sredina kardana za prednju vucu kao da je crvene boje,karter je skinuta farba,svetlo je polupano (ko zna sta je radio sa njim)..ovo je koliko sam ja primetio sto ne mora znaciti da je traktor los ili slicno sta vise moze biti u super stanju ali opet cisto moja zapazanja.
p.s. i nema zastitnih limova na kardanu od prednje vuce,sto moze znaciti da je bilo problema.
 
Nazad
Vrh