MTZ Belarus

moze rus orat bez tocka samo moras se priviknut malo i moras bit osjetljiv na rucici za hidroulik
 
Svakako sam mislio posetiti vasar u Rumi ,posto sam skoro uzeo traktor pa se svaki put setim pred vasar sta mi nedostaje ali ako ne budem nasao na vasaru Branko zamolicu te za broj tel.tog coveka u Pazovi za pravljenje.Inace sa traktorom sam prezadovoljan ,pozajmio sam od komsije plug dvobrazni sa tockom i cini mi se da moze dosta duboko da ore .Nasa zemlja u Sremu bas nije laka a meni treba duboko oranje zbog vocnjaka .Taj plug nisam mogao pustiti najdublje posto je komsija sampion okrenuo tocak pluga blize traktoru ( kontra)pa sam moga osamo 25 cm uzorati ali me mnogo interesuje kad stavim tocak na moj plug koliko duboko moze da ide. Naravno probacu i bez tocka da vidim kako mi ide.
 
Nemoj ni pokusavati bez tocka jer Rus ima hidrauliku kakvu ima tako da ces se samo napatiti,derni mu tocak i peglaj ruju do daske,inace prava masina imam i ja dva komada v sklepana v sssr,odakle si inace Sale iz kog mesta u sremu
 
Srem ,selo Petrovcic jedno 10 km od Surcina , pa sam resio voce da sadim i posto sam proslu jesen zakasnio zbog neodgovornih ljudi iz sela koji ti samo obecavaju da ce mi nesto uraditi :eek:ranje ,tanjiranje,rasturanje djubriva itd. i naravno za ne male pare ali me ipak ispale , jedan za 10 dana drugi za 20 dana i tako sam propustio sadjenje vocaka proslu jesen.E onda sam resio da kupim svoju mehanizaciju i tako kupio RUSA ,plug ,frezu itd.
 
Branko, to je malo selo ako se nije skoro doselio znam ga sigurno.A ja imam rodbine dosta tamo tako da sam se odlucio da sadim vocke i naravno drzim mehanizaciju kod njih,posto bas nije sigurno ako nisi tamo preko nedelje.
 
Ma on živi ovde, u Staroj Pazovi, ali tamo je pre par godine kupio neku staru kuću.
Tamo tovi svinje.

Inače radi tamo i ratarske usluge.
 
Sale, danas sam bio kod onog majstora što pravi delove za plugove...
Sve radi, i raonike, i daske, i plazove, i crtala... samo ne točak...
Preostaje ti samo vašar u Rumi.
 
Branko,nasao sam tocak kod nekog kovaca u Backoj Topoli ali puno para za pravljeni ,ali sad ce Vasar u Rumi pa cu tamo probati, inace tip pravi spartace koje su mi mnogi nahvalili.
Pozdrav
 
svaka cast cestitam na prinovi da te dugo posluzi :D :ppozdrav:.
kolko si ga platio
 
Hvala svima na čestitkama i željama :ppozdrav:

Plaćen je 2.037688.00 dinarčića ( u evropljane neka svako prebacuje kako mu odgovara) ::novac::
 
nek ti je sa srecom!!!
ali ja to malo drugacije gledam, sad vise ni belorus nije jeftin, tebe je izasao oko 26000 evra.
evo naprimer firma za koju ja radim prodavala je na sajmu treaktor od 105 ks za 37000 evra ali traktor jr vrhunskog kvaliteta i za te pare u fuli, klima, zvucno izolovana kabina......
ja bi se pre odlucio za neki savremeniji traktor nego za belorusa, nije to onaj kvalitet vise a i zastareli su.
danas u firmi kolega prica, neki njegov kolega je kupio belorisa, na putu do kuce mu je crkla pumpa, pa su je zamenili, pa je posle 10 km o0pet otisla, pa su je poprevljali, a za par dana su je ponovo menjali, da li su mu i ventili otisli ubrzo posle toga, nemogu sad da se setim. nista dobro uglavnom
necu da ti baksuziram, nek ti traje 100 godina ali ja ipak ovako razmisljam
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
dobra je to masina sa srecom.



gregorije namoj uvek sve da kvaris znamo svi da postoje i bolje masine ali ....jbg
ja sam imao novog rusa i bio sam jaaako zadovoljan.
 
eto sade ja kvarim, pa i ja se isto bavim poljoprivredom kao i vi, pa mora se ici napred a ne stajati u mestu.a i ja nisam rekao da taj traktor nije dobar, nego da ja mislim onako, u cemu je tu problem:haha: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: :sta:
 
Nazad
Vrh