MTZ Belarus

Rale 83 je napisao(la):
KishRobert je napisao(la):
pa i gangi je u garanciju,pa nisu hteli nesto da otklone.
Jel to onaj clan , sto je napravio GANGADERE i onaj 142 u zelenu boju :haha: :haha: :haha: zar se nepitate kako bas njemu :haha: :haha: :haha:
Evo Sinisa1979 da citiram sam sebe
jel gangin traktor - NIJE
jel ganga bio na TV - jeste
Jel to znaci da ganaga bio sa tudjim traktorom na TV - jeste
zasto -zato sto je ganga uticajan lik i mnogi ga poznaju i ima potencijala da smanji reputaciju MTZu
:haha: :haha: :haha:
Jeli sinisa Pa zar ste vi zaista KORUMPIRANI da kvarite poslovanje Srbije i Rusije na korist postizanja cilja sto HITLER NIJE ZAVRSIO U 2 SVETSKOM RATU :zli: :zli: :zli: Ja sam patiota i to cu i ostati i necuse lako predati EU
Post je spojen: [time]1293442963[/time]
_________________________________________________
I znam da ce mi post biti izbrisan a ja opomenut , al bilo je jace od mene IZVINITE UREDNICI moje postovanje :sreca:
 
zzivica je napisao(la):
Da rus sagradi fabriku u Srbiji pa bi rusi bili 10ke,ili kejs za jx95 za 20 ke,a?
Post je spojen: [time]1293368040[/time]
_________________________________________________
Cujte kupite rusa nije valjda da se hiljadu seljaka vara?!
Post je spojen: [time]1293393293[/time]
_________________________________________________
Cujte kupite rusa nije valjda da se hiljadu seljaka vara?!
Svaki ciga svoga konja hvali :haha: :haha: :haha:
 
diklofen je napisao(la):
igordulic je napisao(la):
diklofen je napisao(la):
Moje pitanje nije bilo sa namerom da zaratim sa celim forumom već da se informišem.
Sve u svemu ne bi bilo loše da ostanu uslovi na 5 godine bez kamate i posle Nove Godine.Pa ko može da uzme lepo novog ruju i čeka konkurs za povraćaj.Pa ako dobije -dobije.
Pa na tom koji moras potpisati da bi dobio beskamatni kredit sa 25 % ucesca.
oko 3000e bi te manje kostalo da uzmes onako sa ostvarenim poticajem ali moras zalagati zemlji,
diklofen je napisao(la):
igordulic je napisao(la):
diklofen je napisao(la):
Moje pitanje nije bilo sa namerom da zaratim sa celim forumom već da se informišem.
Sve u svemu ne bi bilo loše da ostanu uslovi na 5 godine bez kamate i posle Nove Godine.Pa ko može da uzme lepo novog ruju i čeka konkurs za povraćaj.Pa ako dobije -dobije.
na ugovoru pise da ne mozes dobiti jos jednu subvenciju !!!! jer ovo drzava vec subvencionise kamatu(a da bi kupio onako traktor moras uzeti srediti sve papire cekati subvenciju uzeti kredit skup i pitanje oces usped dobiti i stice ti traktor u septembru a ovako ga imas za manje od 3 nedelje i nemas nikakvih optrerecenja na zemlju itd.)

Na kom ugovoru to piše.Ove godine si mogao uzeti kredit ministarstva poljoprivrede(40%-60%) i ostvariti povraćaj na tako kupljen traktor.Ministarstvo nije interesovalo kako si ti zatvorio finansijsku konstrukciju sem što se bodovalo malo drugačije.
na ugovoru pise da ne mozes dobiti jos jednu subvenciju !!!! jer ovo drzava vec subvencionise kamatu(a da bi kupio onako traktor moras uzeti srediti sve papire cekati subvenciju uzeti kredit skup i pitanje oces usped dobiti i stice ti traktor u septembru a ovako ga imas za manje od 3 nedelje i nemas nikakvih optrerecenja na zemlju itd.)

Na kom ugovoru to piše.Ove godine si mogao uzeti kredit ministarstva poljoprivrede(40%-60%) i ostvariti povraćaj na tako kupljen traktor.Ministarstvo nije interesovalo kako si ti zatvorio finansijsku konstrukciju sem što se bodovalo malo drugačije.

Pa na tom koji moras potpisati da bi dobio kredit bez kamate,jer to ministarstvo poljoprivrede subvencionise(kamatu).
A za oko 3000e je jeftinije da kupis traktor onako da dobijes 40 % povracaja ali dok sve to ne sredis pitanje oces dobiti tu subvenciju i sve uspeti izrealizovati + moras stavljati hipoteku,a ovako imas sad traktor i teraj.Pa sad kome nije preko potreban neka ceka,a posle je pitanje ako ne prodje po kojim ce ga uslovima kupiti.
Ja cu do septembra sa ovim traktorom napraviti sigurno 400-500 sati tako da svakako mi tereba,a pre 3nedelje je poceta realizacija kredita a traktor je u dvoristu vec.
Post je spojen: [time]1293447421[/time]
_________________________________________________
malo sam nabrljao sad :( nadam se da ces se snaci u mojem odgovoru,jer mi prvo izbacilo da nije stavljen post pa sam ga opet napisao,al je objavio oba....
 
Da ne citiram prepisku izmađu Diklofena i Igora Dulića
Ovo ni meni nije najjasnije.Ako si ti sad potpisao ugovor da ne možeš dobiti drugi podsticaj za traktor koji je kupljen sada bez kamate onda je to prevara!
Kod mene u selo su došla 4 i čeka se još 1 belarus(ovih dana) svi kažu da će dobiti fakture u 2011 godini i da će moći konkurisati za povraćaj (ako bude) od 30-40%.Jel su oni prevareni ili ne??
Verujem pošto ih poznajem dobro da verovatno nisu ni čitali sitna slova u ugovoru naj bitnije im je bilo da ga uzmu.
Zašto drugi dileri nisu imali isti tretman kao i agropanonka.Da li su oni povlašteni od strane države u odnosu na druge prodavce?
Ne znam na koju foru ministarstvo plaća kamatu kad nije skoro bila uredba za tako nešto.Doduše bila je uredba o subvencionisanoj kamati ali mislim samo 40% kamate.
Ako u 2011 godini ne bude uredba o dodeli bespovratnih sredstava za nabavku mehanizacije onda su svakako ovi što su ga uzeli napravili pravi potez.Ali ako bude a oni ne ostvare pravo onda je ovo još jedna u nizu pljački od strane nekih partijskih funkcionera.
Svima koji su kupili želim puno sreće u otplati traktora i da ih dugo godina služe :cao:
 
to ti dodje isto kao za subvencionisani vestak,onaj ko ga prvi kupio i dobio jeftinije ne moze ostvariti tj predati te racune za poticaj.No ako je firma ga preprodala onda on vise nije subvencionisan i mozes predati.
A ovo za traktor ima logike nece te dva puta subvencionisati,i kredit totalno 100% i jos da ti daju povrat od 30-40%.
Prakticno dobijas pozajmicu od njih to se ne moze nazvati ni kreditom kad nema kamate.
Samo mi nije jasno zasto su samo za rusa dali,valjda je to bratka zemlja pa zato....pojma nemam.
 
Verovatno MTZ Agropanonci daje dobar sezonski popust + AP smanji marzu+Procredit banka= :cool:
svi zadovoljni.Sad kakvog su kvaliteta traktori ne znam. :ppozdrav:
 
Dok lično ne pročitam da se za traktor kupljen na ovoj akciji, bez kamate ne može ostvariti povraćaj od 30-40%,ja ne verujem.To nema logike jer nigde ne piše niti je izašla ureba gde država finansira kamatu kod bilo kog proizvođača pa samim tim i kod Agropanonke.Pa Res Trade tako daje Johane sada ,a davao ih je i pre tri godine.
Verujem da je to do svake firme i njenih ugovora sa svojim pratećim bankama.
 
igordulic je napisao(la):
to ti dodje isto kao za subvencionisani vestak,onaj ko ga prvi kupio i dobio jeftinije ne moze ostvariti tj predati te racune za poticaj.No ako je firma ga preprodala onda on vise nije subvencionisan i mozes predati.
A ovo za traktor ima logike nece te dva puta subvencionisati,i kredit totalno 100% i jos da ti daju povrat od 30-40%.
Prakticno dobijas pozajmicu od njih to se ne moze nazvati ni kreditom kad nema kamate.
Samo mi nije jasno zasto su samo za rusa dali,valjda je to bratka zemlja pa zato....pojma nemam.
Sve ja to razumem ali mi nije jasno ljudi što su uzeli u mom selu su uvereni da imaju pravo na konkurs(ako ga bude) u 2011.
diklofen je napisao(la):
Dok lično ne pročitam da se za traktor kupljen na ovoj akciji, bez kamate ne može ostvariti povraćaj od 30-40%,ja ne verujem.To nema logike jer nigde ne piše niti je izašla ureba gde država finansira kamatu kod bilo kog proizvođača pa samim tim i kod Agropanonke.Pa Res Trade tako daje Johane sada ,a davao ih je i pre tri godine.
Verujem da je to do svake firme i njenih ugovora sa svojim pratećim bankama.
Potpuno se slažem,ni ja ne verujem dok ne pročitam zvaničnu uredbu.
Lično smatram ako ostvare povraćaj ljudi koji su kupili sada traktor su napravili odličan potez.
Oni koji hoće da kupe traktor u kešu bolje da sačekaju uredbu što je sigurno sigurno je.
 
Verovatno će u novoj uredbi povodom toga biti to regulisano.Nema logike da onaj ko je ove godine uzeo traktor na taj način može opet.Jer došlo bi se na isto što se bodovanja tiče.Opet bi isti imali pravo ,a to nije fer.
 
Pa da moze ta subvencija mislite da bi ja uzeo onda sad racun:haha: pa docekao bi jos nedelju dana za 30-40% od 24000e tj bez pdv a 20 000e.
 
G-dine Rale 83... ako zelite da mi persirate onda cinite to kako treba! da pisem neki maratonski post necu jer nemam zivaca da se ubedjujem bilo s kim. samo cu reci da nisam korumpiran da kvarim poslovanje izmedju R.S i Rusije-naprotiv ja sam samo obican smrtnik koji nema nikakvog uticaja bas kao ni g-din ganga(UZ DUZNO POSTOVANJE) da bi mogao da narusi reputaciju agropanonke. G-din ganga je hteo da se cuje i vidi kakvog kvaliteta su danasnji belorusi i kakva je politika agropanonke prema musterijama. slicno sam i ja hteo da objasnim preko foruma ali sad vise sigurno necu jer vidim da ne vredi. G-dine Rale budite patriota i volite belorusa koliko god hocete ja vam to sigurno necu braniti. uostalom nama mehanicarima i ide u korist da ih volite! :D P.S. zamolio bih nadlezne da ne uklone ovaj post iako je mozda malo :off_topic: samo iz razloga sto je to moj zadnji post u ovoj temi sigurno!
 
:ppozdrav: evo ipak jedna slika na brzinu pa ode nisam nesto danas za sedenje za racunarom ::namigivanje::

28122010091.jpg
 
Danas sam zvao Agropanonku uslovi za kupovinu Belarusa na pet godina ostaju isti i posle nove godine samo nema onog popusta od hiljadu evra. A u Ministarstvu su mi rekli ako bude subvencija za traktore konkurs će biti isti kao ove godine . Što znači ko kupi traktor na kredio konkuriše ravnopravno kao i dagaje kupio za keš. Samo moras da ima račun izdat posle nove godine :D
 
mikulaš je napisao(la):
Danas sam zvao Agropanonku uslovi za kupovinu Belarusa na pet godina ostaju isti i posle nove godine samo nema onog popusta od hiljadu evra. A u Ministarstvu su mi rekli ako bude subvencija za traktore konkurs će biti isti kao ove godine . Što znači ko kupi traktor na kredio konkuriše ravnopravno kao i dagaje kupio za keš. Samo moras da ima račun izdat posle nove godine :D
Igor Dulić da ovo pročita pod obavezno da ne bi ispalo da samo ja "lupam".
 
diklofen je napisao(la):
mikulaš je napisao(la):
Danas sam zvao Agropanonku uslovi za kupovinu Belarusa na pet godina ostaju isti i posle nove godine samo nema onog popusta od hiljadu evra. A u Ministarstvu su mi rekli ako bude subvencija za traktore konkurs će biti isti kao ove godine . Što znači ko kupi traktor na kredio konkuriše ravnopravno kao i dagaje kupio za keš. Samo moras da ima račun izdat posle nove godine :D
Igor Dulić da ovo pročita pod obavezno da ne bi ispalo da samo ja "lupam".
otidji u prokredit banku pa nek ti pokazu ugovor,sta drugo da ti kazem.
Post je spojen: [time]1293526892[/time]
_________________________________________________
jer je to suradnje ministarstva i prokredit banke,a ovo je samo ministarstvo i kamate je ne bezkamatna nego 5% godisna,samo toliko od mene.
Post je spojen: [time]1293552206[/time]
_________________________________________________
mikulaš je napisao(la):
Danas sam zvao Agropanonku uslovi za kupovinu Belarusa na pet godina ostaju isti i posle nove godine samo nema onog popusta od hiljadu evra. A u Ministarstvu su mi rekli ako bude subvencija za traktore konkurs će biti isti kao ove godine . Što znači ko kupi traktor na kredio konkuriše ravnopravno kao i dagaje kupio za keš. Samo moras da ima račun izdat posle nove godine :D
druze al ako kupis na kredit 5 % godisnje sto daje ministarstvo a ne prokredit banka bezkamatni. ;)
 
Nazad
Vrh