MTZ Belarus

Lala iz Banata je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
mikulaš je napisao(la):
Itereseju me dali neko ima 1221/3 i kakva su iskustva sa nim, kako se pokazao ?

imaš par slika u temi "šta ste radili danas"
Post je spojen: [time]1292804999[/time]
_________________________________________________
@ Lalo iz Banata @ Koliko ti trošio 1221 goriva po ha ili lancu ali iskreno?
U polju je trosio od 11 do 15 litara, a u ritu od 18 do 25 litara po lancu.
mikulaš je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
upravo danas sam išao da ga vidim kod člana Vlade Popov.Upalili smo ga ima opasan zvuk motora i kaže da je jako jak orao je par dana sa njim.
Jel vredi 4000 hiljade više od standardnok 1221
Ne vredi. Dati 4000 eura vise za 3 KS i 10 Nm obrtnog momenta je po meni suludo. Zvuk motora je identican i kod 1221.2 i 1221.3, jako, jako dobar, ko da nije Rus :sta: :D. I ja sam imao nedoumicu izmedju .2 i .3 i tek u Agripanonci sam prelomio i uzeo .2. 1221.2 je manji potrosac od 1221.3, u startu je jeftiniji za 4000 eura, ima metalnu haubu i blatobrane( .3 ima zadnje blatobrane od plastike koja je slabija neg na kuhinjskim vanglama)...
Evo uporedo vazni parametri jednog i drugog:
1221.2 1221.3
Motor: 6 cilidara u liniji, turbo, 7.2l 6 cilidara u liniji, turbo-intercooler, 7.2l
Snaga: 98 KW/133 KS pri 2100 ob/min 100 KW/136 KS pri 2100 ob/min
Obrtni moment: 550 Nm 561 Nm
Spec. potrosnja goriva: 226 g/KWh 249 g/KWh
Menjac: sinhronizovan 16/8 sinhronizovan 16/8
Spojnica: suva sa 2 diska suva sa 2 diska
Opseg brzina: 1.5-35/2.75-16.4 1.5-35/2.75-16.4
Masa: 5800 kg 5570 kg
Cena: 30000 eura 34000 eura
Lalo jel si ti zadovolan sa tvojim 1221. Ja sam za nega konkuriso ove godine a nisam dobio jel sam predao zahtev 31.maja a konkurs je trajao do 30.maja. Ove godine planiram da ga uzmem u Februvaru ali se dvoumim između nega i ovog 1221/3, sviđa mise i 1523 ali mise čini velika razlika u ceni.
 
Sve zavisi za cega ti treba 1025, sto se mene tice za sada dobro sluzi sem nekih kvarova koji nisu vise od 1000 din, vise mi odgovara euro-luk varijanta od ravnjaka zbog medjuredne obrade.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Nemam skener, a i ima stranica ko 10 bukvara. :haha: I na ruskom je. Imam i katalog rezervnih delova.
Lalo da li je to ovakva knjiga
Трактор БЕЛОРУСИЈА 1221,2, 1221 Б.2 1221,3
Број страна : 287
Језик : Руски
Упутство приручник садржи кратак опис и техничке спецификације тракторе БЕЛАРУС-1221.2/1221 В.2/1221.3 "у Минску Тегљач биља. Основна правила рада машина, с обзиром на информације о својим прилагођавање и одржавање. Приручник је намењен за возача трактора, који експлоатишу "Белорусија" трактора.
 
I ja imam 1221 i orem sa plugom gasner 3brazdni obrtac i trosi mi 13 litara po lancu a za sledecu sezonu uzimam 4 brazde i nadam se da ce potrosnja jos pasti jer sa 3 brazde se igra proverene informacije poorao je do sad 300 lanaca i stekao sam utisak da ovde komentarisu modele traktora ljudi koji uopste nemaju i nisu vozili taj traktor tako da kad vlasnik nekog traktora iznese misljenje ja smatram da je to iz svog licnog iskustva i nema potrebe da se velica ili izmislja ako je dobro ili lose ja sam iznosio svoje misljenje o ovom traktoru stvarno smatram jako neukusno izjave tipa cuo sam ili rekao onaj dajte ljudi prvo probaj pa onda sudi ovim nikoga ne prozivam samo hocu da kazem da ovo gubi smisao pozdrav
 
Lala iz Banata je napisao(la):
820/920 - 220 g/KWh
892/952 - 225 g/KWh
1021/1025 - 229 g/KWh
tesko da ce biti da 1025 tosi vise od 82(g/kwh)...imam oba,a 82 ponekad zna da ode i na preko 20 u oranju,mada nije neka razlika...220 i 229...ali to je samo knjiga. :cao:
 
kiraj je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
Nemam skener, a i ima stranica ko 10 bukvara. :haha: I na ruskom je. Imam i katalog rezervnih delova.
Lalo da li je to ovakva knjiga
Трактор БЕЛОРУСИЈА 1221,2, 1221 Б.2 1221,3
Број страна : 287
Језик : Руски
Упутство приручник садржи кратак опис и техничке спецификације тракторе БЕЛАРУС-1221.2/1221 В.2/1221.3 "у Минску Тегљач биља. Основна правила рада машина, с обзиром на информације о својим прилагођавање и одржавање. Приручник је намењен за возача трактора, који експлоатишу "Белорусија" трактора.
To je to. Samo je prevod ubi boze. :D
 
Imam problem na 1025 rusu, dosao sam sa oranja i kad sam parkirao primetio sam da se dosta zagrejao zadnji trap ispod poluosovina i na mestu gde se kace poluge na traktor, za sada sumnjam na kocnice da su ostale malo zalepljene i sutra ih rasturam, ima li neko mozda pametnije resenje od mene na sta jos da obratim paznju, i da nivo ulja i pritisak u menjacu su normalni.
 
nsnidza je napisao(la):
Imam problem na 1025 rusu, dosao sam sa oranja i kad sam parkirao primetio sam da se dosta zagrejao zadnji trap ispod poluosovina i na mestu gde se kace poluge na traktor, za sada sumnjam na kocnice da su ostale malo zalepljene i sutra ih rasturam, ima li neko mozda pametnije resenje od mene na sta jos da obratim paznju, i da nivo ulja i pritisak u menjacu su normalni.
jel crno ulje
 
nsnidza je napisao(la):
Nije, braonkasto je
Ako su kocnice uzmi wd i naspricaj ispod imas rupe za ispust ulja ako procuri i dobro naspricaj pa ga provozaj i koci naglo ako su kocnice to resava problem i 1 savet kad peres traktor obavezno ga provozaj posle i koci da nebi pakne lepile pozdrav.
 
neznam kako je konstruisan taj zadnji dio na rusu 1025 , ali ako je isti princip ka na starijim 82kama meni pada na pamet da slučajno nisu razštelovane lamele za kardan , pa onda postoji mogućnost da se grije zbog njih
ovo je samo pretpostavka jer sam naišao kod kolege na njegovoj 52ki na taj problem :sta:
 
Kocnice nisu nazad niti ispod poluosovina vec ispred poluosovina,tako je i kod mene poceo da se greje ceo zadnji kraj blago sto ranije nisam primecivao,pogledam ulje u menjacu a ono pocelo da crni i u p....m.... ode diferencijal.Ako ores sa blokadom probaj bez nje
 
E ovako da napisem tacne podatke o onoj ponudi za nove traktore bez kamate( posto je bilo da se mora placati neke gluposti oko 3000-5000e) neki clan je pisao o tome pre 5 -10 strana,sto je netacno kao i kamatna stopa koja nije promenljiva nego je fixna i iznosi 0 % za 5 godina.
Sto znaci ako dajete ucesce od 25 % i ostalo je totalno beskamatni kredit znaci za traktor od 24000e ucesce je 6000 e a kredit 18000e i vi vracate tih 18000e i ni evro vise!
Samo toliko od mene.
 
e to sve je bilo pa proslo.............bar za ovu godinu,vise nema pazara sa 0% kamate,nagodinu videcemo
Post je spojen: [time]1293060448[/time]
_________________________________________________
djoker je napisao(la):
nsnidza je napisao(la):
Nije, braonkasto je
Ako su kocnice uzmi wd i naspricaj ispod imas rupe za ispust ulja ako procuri i dobro naspricaj pa ga provozaj i koci naglo ako su kocnice to resava problem i 1 savet kad peres traktor obavezno ga provozaj posle i koci da nebi pakne lepile pozdrav.

e svasta se jos moze procitati ovde,WD po paknama za kocenje,pa najbolje da ih rastavi i namaze tot mast na obloge kocnica,to je po meni dugotrajnije resenje
 
Nazad
Vrh