MTZ Belarus

Pre neki dan kada sam kupovao diferencijal za mtz820 u agropanonci kaze mi onaj prodavac da nezna koliko su puno prodali diferencijala za 1221
 
Evo za Savorisa koja slika striceve masine.Motor je komplet od 82-jke,vuce 3*14 leoparda,burazer mu je nakacio jos farova pa sija kao spejs satl,ali mu fali punjenja,ujedno to je onaj kome trebaju i gume zadnje nove,ali je sve poradio na vreme i zaradio ::novac:: :cool: .
rcosxg.jpg

10riqad.jpg

fdhvth.jpg
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
mikulaš je napisao(la):
Itereseju me dali neko ima 1221/3 i kakva su iskustva sa nim, kako se pokazao ?

imaš par slika u temi "šta ste radili danas"
Post je spojen: [time]1292855399[/time]
_________________________________________________
@ Lalo iz Banata @ Koliko ti trošio 1221 goriva po ha ili lancu ali iskreno?
U polju je trosio od 11 do 15 litara, a u ritu od 18 do 25 litara po lancu.
mikulaš je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
upravo danas sam išao da ga vidim kod člana Vlade Popov.Upalili smo ga ima opasan zvuk motora i kaže da je jako jak orao je par dana sa njim.
Jel vredi 4000 hiljade više od standardnok 1221
Ne vredi. Dati 4000 eura vise za 3 KS i 10 Nm obrtnog momenta je po meni suludo. Zvuk motora je identican i kod 1221.2 i 1221.3, jako, jako dobar, ko da nije Rus :sta: :D. I ja sam imao nedoumicu izmedju .2 i .3 i tek u Agripanonci sam prelomio i uzeo .2. 1221.2 je manji potrosac od 1221.3, u startu je jeftiniji za 4000 eura, ima metalnu haubu i blatobrane( .3 ima zadnje blatobrane od plastike koja je slabija neg na kuhinjskim vanglama)...
Evo uporedo vazni parametri jednog i drugog:
1221.2 1221.3
Motor: 6 cilidara u liniji, turbo, 7.2l 6 cilidara u liniji, turbo-intercooler, 7.2l
Snaga: 98 KW/133 KS pri 2100 ob/min 100 KW/136 KS pri 2100 ob/min
Obrtni moment: 550 Nm 561 Nm
Spec. potrosnja goriva: 226 g/KWh 249 g/KWh
Menjac: sinhronizovan 16/8 sinhronizovan 16/8
Spojnica: suva sa 2 diska suva sa 2 diska
Opseg brzina: 1.5-35/2.75-16.4 1.5-35/2.75-16.4
Masa: 5800 kg 5570 kg
Cena: 30000 eura 34000 eura
 
Sajt agropanonke nema veze sa stvarnoscu, ovo su podaci iz ruske knjige od traktora sto sam dobio sa njim. Uputstvo je i za .2 i .3 i sve lepo pise. :D Razlika u snazi je minimalna, al je zato potrosnja goriva znacajno veca kod .3 modela.
 
Lalo meni je ovo sumljivo za .3 model. Da li je moguce da mu je toliko povecana specificna potrosnja goriva :sta: Bolje da nisu stavljali interkuler ::lose::
 
Znaci podaci na sajtu Agropanonke nisu relevanti, to jest lazni su. Hocu da pitam da li to vazi za sve modele ili samo za ove.
 
Ma sve su izmesali. Recimo, pogledaj samo ob. momente. Oni za oba 1221 kazu da imaju 460 Nm, kad, gle cuda, prvi ima 550 a drugi 560 Nm... Kazi samo za koji te model nesto interesuje i ja cu ti proslediti. :ppozdrav:
 
Lalo, a je li imaš mogućnosti tu knjigu da skeniraš pa da postaviš na net?
 
E dođavola! ::namigivanje:: Da si mi malo bliže, fotokopirao bih pa bi onda klaj-klaj skenirao i napravio pdf.
 
Lalo vidi ako mozes, da nekako skeniras tu knjigu ili samo bitne delove. Ili ako imas telefon sa dobrom kamerom slikaj pa okaci na neki servis za slike. :cao:
 
North ARMY je napisao(la):
savoris je napisao(la):
veliki je to radnik , mora on da zaradi i za sebe i za gazdu :ppozdrav:
Zaboravio sam napisati da samo on radi 50-ak kj zemlje i to u pauzi dok stric nije na poslu,nije kao kod nekih "gazda" besna masina a jos nisu poorali.

pa ovakvi traktori obično rade bez greške , oni nalickani pretežno izdaju
ja se za drlje nikada ne sikiram , njegovo je da radi a moje da brojim ::novac:: :haha:
 
Nazad
Vrh