MTZ Belarus

*zoran*
sedi ti u staru 82-ku,i ori dok ne ode lamela,ja mislim da ces pre menyati plug nego lamelu ::namigivanje:: jel tebi to normalno da posle 2000 sati menjase lamela?
 
Pa menjao bih se ja traktora, samo ne znam koja budala bi dala meni novijeg 820 za mog starijeg 82 , Sve to stoji materijal hvalitetniji bolji,kod starih nego kod novih ali meni je tih starih preko glaveJa sam na mojoj 82 radio i menjac i predni trap i diferencijal i motor i stalno neka cackanja sitna ulaganja i tako .i lameli menjam na 1000 rs a verujem ni na novim ni na starim netraje duze . ali kada pogledas ta lamela kosta 2200 dinara ,za te novce cu svake godine da je menjam .
Vidim da se prepucavate sta je bolje novo ili staro . MA STARO HVALI NOVO TERAJ.
 
igordulic je napisao(la):
realno svaki ce da izdrzi dosta dugo ako radi to sto treba da radi ali ako radi sto bi trebo traktor od 100 -120 ks onda naravno da nece trajati dugo.
I na kombinatima jd 4755 (kazu jedna od bolji serija jd a) izdrzi 20 000 rc ali je to 195 ks i vuku sa njim 4 brzde a ladno bi povuko 5 ili 6 manjih pa kad bi i rus 820 nosio 2 brazde mozda bi i on trajao duze i lamela nebi crkavala.
ne slazem se sto si rekao za dve brazde.clan kris moze da potvrdi,koliko godina je njegov deda orao sa 4 brazde,i ruja dan danas ide kao metak.
Post je spojen: [time]1291895382[/time]
_________________________________________________
isidor je napisao(la):
Pa menjao bih se ja traktora, samo ne znam koja budala bi dala meni novijeg 820 za mog starijeg 82 , Sve to stoji materijal hvalitetniji bolji,kod starih nego kod novih ali meni je tih starih preko glaveJa sam na mojoj 82 radio i menjac i predni trap i diferencijal i motor i stalno neka cackanja sitna ulaganja i tako .i lameli menjam na 1000 rs a verujem ni na novim ni na starim netraje duze . ali kada pogledas ta lamela kosta 2200 dinara ,za te novce cu svake godine da je menjam .
Vidim da se prepucavate sta je bolje novo ili staro . MA STARO HVALI NOVO TERAJ.
:haha:
 
sto covek kaze stari rusi kao i svi stari traktori su pravljeni na izdrzljivost kad broj 1 a sad se pridaje najveca paznja udobnosti na ustrb kvaliteta samog sklopa,a da je dobro jedno i drugo onda bi i cena bila dobra.
 
Sto se lamele na 'Rusu' tice-znam da su ljudi ubacivali jace opruge na kvacilo i da sada dosta duze traje lamela ali se malo teze stiska pedala.

Sto se agregatiranja tice-uvek postoji opseg masina koji moze da se zakaci i opseg radnih brzina da se izaberu spram masine. Obicno se kvarovi desavaju zbog toga sto vozac uvek hoce brze...
 
Ima jedan privatnik koji stavlja keramike. Neznam na koju foru. Uglavnom odnosete mu sve i on napravit. Ljudi su jako zadovoljni s time. I ja cu si to radit kada bude ošla lamela...
 
Lamela uglavnom crkava (kod mene) u tanjiraci! Kad tanjiram uvek gledam da idem na suvu njivu a tad ne proklizavaju tockovi nego lamela :haha: kao sto clan bubu kaze " vozac uvek hoce brze" :nono:
 
Bubu delim tvoje misljenje ne treba preterati sa prikljucnim masinama,treba izabrati najidealni za snagu traktora
 
Bubu je napisao(la):
Sto se lamele na 'Rusu' tice-znam da su ljudi ubacivali jace opruge na kvacilo i da sada dosta duze traje lamela ali se malo teze stiska pedala.

Sto se agregatiranja tice-uvek postoji opseg masina koji moze da se zakaci i opseg radnih brzina da se izaberu spram masine. Obicno se kvarovi desavaju zbog toga sto vozac uvek hoce brze...
i onda se hvali koliko je uradio za dan,ili drzi tockove od tanjirace u vazduhu i skroz ukosi,mislim za takve gluposti nema potrebe,do pola ukrsti i onda digni tocak i uradices lepsi rad sa 82-kom a i traktor se tako cuva,narocito tih novih moras cuvati .ili sto se kvacila tice,cim stavis nogu na kvacilo odma i skidaj.
 
toshiba je napisao(la):
Lamela uglavnom crkava (kod mene) u tanjiraci! Kad tanjiram uvek gledam da idem na suvu njivu a tad ne proklizavaju tockovi nego lamela :haha: kao sto clan bubu kaze " vozac uvek hoce brze" :nono:


onda je meni zato crkla :D tanjiraca v28 9.5 km us vim uslovima :ppozdrav:
 
robici je napisao(la):
Bubu je napisao(la):
Sto se lamele na 'Rusu' tice-znam da su ljudi ubacivali jace opruge na kvacilo i da sada dosta duze traje lamela ali se malo teze stiska pedala.

Sto se agregatiranja tice-uvek postoji opseg masina koji moze da se zakaci i opseg radnih brzina da se izaberu spram masine. Obicno se kvarovi desavaju zbog toga sto vozac uvek hoce brze...
i onda se hvali koliko je uradio za dan,ili drzi tockove od tanjirace u vazduhu i skroz ukosi,mislim za takve gluposti nema potrebe,do pola ukrsti i onda digni tocak i uradices lepsi rad sa 82-kom a i traktor se tako cuva,narocito tih novih moras cuvati .ili sto se kvacila tice,cim stavis nogu na kvacilo odma i skidaj.
a i stalno koristim kvacilo kad radim sa rolo presom...
 
da li zna neko gde bi mogao da kupim prednju polovnu gumu za 552 treba mi posto do sad sam imao gume obicne za transport pa bih menjao za rebraste sad sam uradio prednju vucu
 
Aha, sad mi je sve jasno. Rus radi a zapadne krsine ne rade, oni paradiraju. Majku im i tim swabama pa oni samo paradiraju.
 
kanalas robert je napisao(la):
da li zna neko gde bi mogao da kupim prednju polovnu gumu za 552 treba mi posto do sad sam imao gume obicne za transport pa bih menjao za rebraste sad sam uradio prednju vucu
polovnu neces naci,ja sam prosli put trazio.imas u zrenjaninu,nova 11.2/20 11000 din :ppozdrav:
 
ta dimenzija je fabricka za 552.Hvala ti robici
Post je spojen: [time]1291896970[/time]
_________________________________________________
Jeste ima kod suloka ali ja namerno nisam hteo nove ali sad vec vidim da cu tesko naci polovnu. :spavam:
 
paorpaor je napisao(la):
Aha, sad mi je sve jasno. Rus radi a zapadne krsine ne rade, oni paradiraju. Majku im i tim swabama pa oni samo paradiraju.

Nije zato sto samo rus radi, nego svi ili kace vece masine ili teraju brze od propisanog! Ja imam V tanjiracu 3metra i vucem sa 82.1! Nije to za njega ali iiiideee....
 
Nazad
Vrh