MTZ Belarus

samo vi stavljajte koje god ocete,kanda po nekih od vas ne znaju za kvalitet,nego navikli da samo ide,ne bitno kako i dokle.eto to kod mene nema,ili kvalitet ili nista.a sto se novog rusa tice,kvalitet je nula,pogledaj kvalitet to jest trajanje traktora koji su pravili 70-ih i 80 ih godine.
 
Danas mi se polomio auspuh na 1025 :udri::gde kupujete'' dotični'' u okolini NS :sta: ili možda da se zavari? Traktor ima 2 godine :zli:
 
Robici: Petar Drapšin Mladenovac pravi sklopove za Mtz, zvao sam prošle godine fabriku da pitam jer mi je jedna mušterija tražila kvalitetne. Kad je čuo cenu, odustao je. Zaboravio sam tačnu cenu, ali je bilo oko 400-450 evra, ako neko zna tačno neka napiše.
 
Lala iz Banata je napisao(la):
Ma zavari ga i teraj. ::traktor::

Ili stavi neki dobri, dugačku cijev od inoxa ili prokron čelika, ima da zvoni ko da ima Remus :)
Post je spojen: [time]1291670364[/time]
_________________________________________________
savoris je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Robici, šta misliš ti koje klipove i karike ugradjuju u nove traktore?
ja mislim da su kod mene drveni :haha: :haha: :haha:

Jok, kod tebe su od titanijuma što se ugradjuju u one ruske Proton rakete
 
savoris je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Robici, šta misliš ti koje klipove i karike ugradjuju u nove traktore?
ja mislim da su kod mene drveni :haha: :haha: :haha:
druze nisam za svadju,ali zajebavaj nekog drugog,a ovde pisi ako se razumes u nesto u vezi traktora,a ne da lupas g.... izvinite za of,ali nisam mu namerno pisao privatnu poruku.
Post je spojen: [time]1291672017[/time]
_________________________________________________
zorancile je napisao(la):
Robici: Petar Drapšin Mladenovac pravi sklopove za Mtz, zvao sam prošle godine fabriku da pitam jer mi je jedna mušterija tražila kvalitetne. Kad je čuo cenu, odustao je. Zaboravio sam tačnu cenu, ali je bilo oko 400-450 evra, ako neko zna tačno neka napiše.
li tu je i kvalitet :D
 
robici je napisao(la):
savoris je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Robici, šta misliš ti koje klipove i karike ugradjuju u nove traktore?
ja mislim da su kod mene drveni :haha: :haha: :haha:
druze nisam za svadju,ali zajebavaj nekog drugog,a ovde pisi ako se razumes u nesto u vezi traktora,a ne da lupas g.... izvinite za of,ali nisam mu namerno pisao privatnu poruku.
pa vjerovatno se razumijem nešto malo , čim si me na PP pitao laičku stvar kako se šteluje kvačilo na T40 :haha:
niti imam namjeru da se svadjam , bar ne sa tobom jer mi nisi interesantan , ali svaka ti čast ako si ti spreman da daš 500 evra za 4 klipa za rusa , ja to stvarno poštujem i do crne zemlje se poklanjam takvim ljudovima :haha: :haha: :haha:
 
savoris je napisao(la):
robici je napisao(la):
savoris je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Robici, šta misliš ti koje klipove i karike ugradjuju u nove traktore?
ja mislim da su kod mene drveni :haha: :haha: :haha:
druze nisam za svadju,ali zajebavaj nekog drugog,a ovde pisi ako se razumes u nesto u vezi traktora,a ne da lupas g.... izvinite za of,ali nisam mu namerno pisao privatnu poruku.
pa vjerovatno se razumijem nešto malo , čim si me na PP pitao laičku stvar kako se šteluje kvačilo na T40 :haha:
niti imam namjeru da se svadjam , bar ne sa tobom jer mi nisi interesantan , ali svaka ti čast ako si ti spreman da daš 500 evra za 4 klipa za rusa , ja to stvarno poštujem i do crne zemlje se poklanjam takvim ljudovima :haha: :haha: :haha:
:haha: :haha: za stelovanje sam te pitao jer sve sam probavao pa opet nije bilo ono naj bolje,ali na kraju sam skonto u cemu je problem.ali strasno je glupo kad neko kaze da ne vredi stavljati kvalitetan delove u traktor(motor)mislim strasno je smesno,al ajd.
 
stiv je napisao(la):
Danas mi se polomio auspuh na 1025 :udri::gde kupujete'' dotični'' u okolini NS :sta: ili možda da se zavari? Traktor ima 2 godine :zli:
Ja sam imao isti problem i posle tri nova auspuha slomila se izduvna grana. Pitao sam za savet na forumu i bilo je raznih predloga :sta: Sam sam zavario auspuh, ali sam ga skratio u gornjem delu oko 5cm. Poenta cele price je da se ne dotegne selna auspuha jako tako da vibracije tu amortizuje, znaci mora malo da ,,zivi" to mu nista ne smeta. Mnogi imaju taj problem ali je on itekako resiv. :ppozdrav:
Nove auspuhe imas u Agropanonci, obicno imas dva, tri razlicita za isti tip traktora zato su i cene razlicite.
 
@savoris @zorancile
Neko tu nedostaje pocinje na panon... al nesmem da ga pominjem ili bar necu iz postovanja
Bas nista neznate o traktorima , za kaznu sada da procitate celu temu MTZ da obnovite gradivo :haha: :haha: :haha:
@robici
kad je cika savo radio hidrauliku mi smo vukli serpe po dvoristu , a kad je ugradjivao orbitor ja i ti smo ucili da vozimo rusa , tako da treba oboje da se spustimo dole dok ne dobijemo i neki BAN jel vidis kako samo lete postovi ovde
 
Rale 83 je napisao(la):
@savoris @zorancile
Neko tu nedostaje pocinje na panon... al nesmem da ga pominjem ili bar necu iz postovanja
Bas nista neznate o traktorima , za kaznu sada da procitate celu temu MTZ da obnovite gradivo :haha: :haha: :haha:
@robici
kad je cika savo radio hidrauliku mi smo vukli serpe po dvoristu , a kad je ugradjivao orbitor ja i ti smo ucili da vozimo rusa , tako da treba oboje da se spustimo dole dok ne dobijemo i neki BAN jel vidis kako samo lete postovi ovde
ja se sa tobom slazem,ali kakav je to majstor kad mu je smesno da se daje 500E za 4 klipa,njemu je bolji taj od 20 eura,pa naravno,ima vise posla ::svaka cast::
 
dobro za mene ću reći i ja da sam STRAŠNO glup jer sam stavio smeće u cilindre
samo me interesuje pošto ovdje ima veliki broj vlasnika rusa koliko je medju njima strašno glupih ljudi :haha: :haha: :haha:
a koliko je onih ''pametnih'' što su dali 500e za 4 klipa , baš me interesuje ima li ijedan takav :sta: ili makar da zna nekoga koji je stavio te savršene klipove

joj kako je ovo strašno :haha:


Rale 83 je napisao(la):
@savoris @zorancile
Neko tu nedostaje pocinje na panon... al nesmem da ga pominjem ili bar necu iz postovanja
Bas nista neznate o traktorima , za kaznu sada da procitate celu temu MTZ da obnovite gradivo :haha: :haha: :haha:
@robici
kad je cika savo radio hidrauliku mi smo vukli serpe po dvoristu , a kad je ugradjivao orbitor ja i ti smo ucili da vozimo rusa , tako da treba oboje da se spustimo dole dok ne dobijemo i neki BAN jel vidis kako samo lete postovi ovde
ja sam baš planirao ovih kišnih dana da ponovo pročitam temu od početka ::namigivanje::

ali za ovo ''čika Savo'' ako ne povučeš riječ ''čika'' može doći do WW3 :haha: nisam ja bre toliko star :zli:


a ovi što imaju problem sa auspuhom , i ja često lomim auspuh a glavni krivac sam ja i šuma , rješenje za moj problem je da sa kabine napravim neki oslonac na vrh auspuha da kada on udari granje ima nešto da ga zadrži , a da taj oslonac ima neki amortizer ili gumu
skoro sam otkinuo auspuh a fasovala je i šajba koju je opaliko auspuh kada je bio u padu prema nazad :udri:

robici je napisao(la):
ja se sa tobom slazem,ali kakav je to majstor kad mu je smesno da se daje 500E za 4 klipa,njemu je bolji taj od 20 eura,pa naravno,ima vise posla ::svaka cast::
čak je manje i od 20 ::namigivanje::
 
za robici,sebi sam stavio org karike i za sada ok,posle 1000 sati sve ok,netrosi ulje......sto se tice klipova ili sklopova sa karikam sve sto je oko 100e garnitura to nema veze sa zivotom,nekazem da nemoze da radi al mene je to debelo kostalo,neko je napisao da je svejedno koji je klip ako je na meru :sta:,a meni na 150 sati posle full generalne pukne klip pri 2200 obrtaja i klipnjaca mi razvali blok koji je pri tom pukao,radilica dobila ostetio glavu itd.....i koliko to kosta.....a tesko je dati samo jos 100e vise,pomenute sklopove koji su se raspali sam kupio kod gospodna cubere ivana,a trenutno samo u AP ima org. sklopovi,ostalo 95% kina,pa sta mislite koliko ih on plati kad prodaje za 100-120E,duplo zaradi,pa budimo realni jel to cena i kvalitet za 50-60e,opet nekazem da nemoze i klip za fabricku ugradnju da napravi stete,neko je pisao kako mu je pukla bolcna klipa,svasta se moze desiti,al opet sto robici pise nemacke po nemackoj ceni i to je previse,savo...nov holender na klipu hidraulika koji sporije spusta kosta oko 900 dinara ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1291674075[/time]
_________________________________________________
@savo
ako ucvrstis auspuh za kabinu onda kad maznes auspuh odvalices i kabinu i njega,kabriolet :D
 
Nazad
Vrh