MTZ Belarus

Kako koji belorus neki vise neki manje , ali mogu da naprave u proseku 4000 bez problema. i opravis mu motor za 200 evra i vozi dalje .
 
Uglavnom može o više rs izdržati. Znam za par komada koji imaju 5,500 radni sati. A znam i za jednoga koji ima 7,500 rs. Dakle motori nisu otvarani.
 
utiče li možda i težina noge vozača na bilo koju mašinu :sta:
dajte mi bilo koji traktor da ga pregrijem pa onda da pričamo o intervalu generalke :D

sve je X i Y ::namigivanje:: mnogo faktora utiče , tako da ..................
 
To uopce nije istina. Prije će nastradati prednji most nego zadnji. Jel menjač i diferencijal su jaki. Da ne spominjem da je moj menjač na 892 skoro isti kao i na starom rusu 552.
Dakle menjač će duže izdržati nego motor.
 
Ima kod nas u selu jedan 82.1 koji je pretprošle godine imao 10000 sati, a nije ništa radjeno veće, (samo gumice hidraulika, volana, pvp nošena na tariranje). Mislim da je ta serija najizdržljivija 1998/1999.
 
mladenmaso je napisao(la):
neznem jesamli pomenuo gore da je opruga pucala i da je neko vario i zato sumnjam u oprugu jer ta opruga zateze oblogu ,valjda, kad popusti oprugu nemoze ni do pola da nabije rolo balu proklize a ljudi mi pricaju kad sve radi kako treba trebalobi da ugasi traktor a da ne proklize
robici
koliko si platio regulator i ko je montirao i ja mislim da je regurator u pitanju kod mene
imao sam od pre,ja sam menjao.samo sto sam tesko nasao dve platne koje idu ispred regulatora kos tifta,ali i to sam nabavio kod bosiste.regulator mozes sam zamenuti.
 
Zrine, na prednju vucu nisam ni gledao jer iako ode nesto krupno u njoj moze da se opravi relativno brzo. Kod prednje vuce obicno odlaze krstevi kardana, lamelice u srednjem kucistu i ponekad ukljucivac.
Primetio sam da ti retko koristis sve prednje tegove. Da ga kojim slucajem opteretis onako kako su to konstruktori predvideli vrlo lako bi se uverio koliko je zapravo izdrzljiv taj menjac!
Retki su ti koji dodju do 10000 rs, mozda 2-3 komada na 100......
 
Sta pricate za beloruse .Drugar mi ima mtz 52 iz pitaj boga koje godine , menjac i diferencijal nikad nisu radjeni a na motoru samo polu generalka posle 25 godina uradjena .Ja imam mtz 82 iz 88 godine motor mu je radjen na 8000 rs puna generalka stim da radilicu nismo imali potrebe dirati a diferencijal i imenjac nisu jos otvarani , prednja vuca je ok sem kardana a inace zadnjih 8 g od kad imam tanjiracu vucenu tanjira po 150 kj godisnje i to samo po gasu dok te noga nezaboli a dok tanjira blizu 100c je temp motora jadan sav se ukosi dok vuce tanjiracu a sve sa njime radim pod ukljucenom prednjom vucom na prinudno .bilo je malo problema sa hidraulikom ali sve se resi .Mada ja nista na njemu ne krparim sta god crkne stavim novo pr 4g godine sam izmenjao komplet hidrauliku i mogu t vam reci da sam sa traktorom zadovoljan sada hocu da uzmem jedan polovan ako nadjem mtz 952 drugar ga jedan ima vozio sam ga jedno par dana i mogu reci da mi se svidja a i ima manju potrosnju od 820
 
pidikanac je napisao(la):
imam pitanje za poznavaoce mtz-a http://www.belarusguide.com/images/industry/MTZ50_MTZ52.gif ovaj mtz ima 55 konja a svi govore 80 a ustvari ovaj http://www.belarusguide.com/images/industry/MTZ80_MTZ82.gif ima 80ks recite mi koji je bolji ,izdržljiviji ,manji potrošač,itd i kako se kreču cene ovih traktora :sta:
i taj ima 80 konja.takav model belarus 80 konja ima.a onaj drugi traktor,takvih ima od 70 konja i od 80 konja.
Post je spojen: [time]1281297890[/time]
_________________________________________________
sta kazete na ovu poteznicu,juce sam montirao :D
2vi5y14.jpg
 
@ robici
i u mene je takva kuka , dobra stvar ali je malo preniska za ekstremen uslove , mali klirens ::lose::

kod mene na 52ki na motoru je pločica na kojoj piše 70 konja a vidjao sam i slabije modele
 
Bubu je napisao(la):
Zrine, na prednju vucu nisam ni gledao jer iako ode nesto krupno u njoj moze da se opravi relativno brzo. Kod prednje vuce obicno odlaze krstevi kardana, lamelice u srednjem kucistu i ponekad ukljucivac.
Primetio sam da ti retko koristis sve prednje tegove. Da ga kojim slucajem opteretis onako kako su to konstruktori predvideli vrlo lako bi se uverio koliko je zapravo izdrzljiv taj menjac!
Retki su ti koji dodju do 10000 rs, mozda 2-3 komada na 100......

Ti spominjes zadnji most koji uopce nema veze sa prednjom vucom. Dakle ja sam poskidao tegove baš zbog prednje vuče.A ne zbog menjača i diferencijala. Jer meni menjač ni diferencijal ne odlaze. Neznam ni jednog od 100 ruseva koje ja znam da je otišao menjač ili diferencijal.
Niti sam ja rekao da mogu doci do 10 000 rs bez otvaranja motora. . Inače imas par stranica unazad pa ces vidjeti o kojim rusevima pričam. Oni ima sigurno preko 10 000 s time da je motor generalno napravljen i traktori sređeni. Ali menjač i diferencijal nije rađena. ::namigivanje::
 
Puno zavisi od gazde, mi smo radili pre neki dan menjač na 892 star 5 godina. U menjaču je imao svega 8 litara ulja.
 
Nazad
Vrh