MTZ Belarus

cuo sam i ja hvale za kineze, ali sam ipak cuo vise za ruse, i ja bih se opet oblucio za rusa sto se tice te kategorije traktora jer mislim da su najbolji. POZDRAV :ppozdrav:
moja preporuka: kupi rusa neces se pokajati :ppozdrav:
 
Posto je u mom okruzenju zemlja srednje teska za oranje, posle ovih silnih kisa i ostalih vremenskih nepogoda-svi su se traktori pokazali sta mogu. Ko je do sada orao sa Rusom i 3 brazde po 30 cm zahvata sada ore sa 2 po 30 ili 35 i nije mu lako. Orali drug , njegov kompanjon i ja (BELARUS 52 SUPER, T40A i IMT 577) sa plugovima (IMT 757.20, i IMT 610.14 x 2) Rusevi trosili 20 l po jutru a ja manje od 15 (oni sa pogon na sva 4 tocka i blokadama a ja sa pogonom samo na zadnje tockove, bez blokade) s tim da je 52-ka za nijansu brza od nas dvojice. Toliko o potrosnji i isplativosti Rusa. Bas sam pitao drugara koji ima 820 eurolux iz 2003 godine-njegov pod punim opterecenjem trosi 13 l/h a moj 577 trosi 8 l. Ucinak im se ne razlikuje puno. Pa vi sad napravite matematiku - 500 h x 5 l razlike je 2500 l nafte po 81,20 RSD izadje 203000 RSD sto dodje 2500 evra. I tako 5 godina i Rus u razlici potrosnje popije jos jedan takav polovan traktor. Volem ja da teram Rusa ali je ipak IMT taj kojem sa prvi put kvacilo stisnuo i u brzinu ubacio i koji ne izneveri kao skoro svaki Ruja.. Inace ako bi neko da tera Rusa sa malom potrosnjom, postoji varijanta ugradnje PERKINS motora. :D
 
u ataru mog sela na njivam je lakse zamljiste i ja orem sa trobraznim plugom sa zahvatom 3x35cm(ove godine) na dubini od 25 do 30 cm dubine, prosle godine mi je plug bio pobesen na 3x40cm. bez problema.
Kod mene u selu su pokusavali da oru sa imt-577 i trobraznim plugom ali nisu uspeli jer 577 ipak ima 70ks a rus 820 81ks. i to mu doste znaci :bravo:
ja kod mene sada u jesenjem oranju na 50 jutara nisam primetio potrosnju vecu od 10 mozda 12 L/kj
i retko kad orem sa prednjom vucom jedino kad je malo vlaznije :kisa:
i sto se tice ucinka 577 i 820 nisam bas siguran jer moj ujak i njegov sin oru bas sa ta dva traktora i kaze mi da ga sin sa rusom obidje svaki drugi krug kada oru (obojca sa imt 757.20 plugovima) potrosnju mi nije spominjao i neverujem da rezlika velika. POZDRAV :osmeh: :ppozdrav:
 
Po meni je sasvim logicno da je Rus mnogo brzi u oranju sa dvobrazdnim plugom od IMT-a 577, jer Rus ima mnogo veci izbor oracih brzina dok je IMT ogranicen na samo jednu (prvu) koja je dosta sporija od onih sa kojima Rus moze da ore. Plus sto je jos Rus dosta jaci. Da se razumemo, i IMT ima sasvim dovoljno snage za dvobrazdni plug i sigurno bi mogao brze da mu to menjac dopusta. Cuo sam od nekih ljudi koji imaju i IMT 577 i IMT 560, da im je 560 bolji orac (jer ima jako dobro "potrefljenu" prvu brzinu).
Da ipak kazem i to, da neki ljudi koji imaju nivi tip IMT-a 577, oru i u drugoj brzini (jer je taj menjac nesto "sporiji" od starog), samo pitanje je u kakvim uslovima i koliko duboko, odnosno na kojoj zemlji.
 
Ja imam staru 82-ku i u najlošijim uslovima nisam trošio više od 12 l/kj.
Kada je oranje uslovno(ugar ili sojište) 9 l/kj. Zimsko oranje nikada ne radim ispod 25cm do 30 cm.
Jesenas mi je drugar pomogao da uzorem kukuruzovinu sa rusom 1025.Potrošnja mu je bila 12l/kj.
Na repištu (Holmerom je vađena repa) nije trošio više od 12 l/kj.
Komšija ima MTZ 952 i plug IMT 757 (tri brazde).Nije stigao jesenas da uzore pa je ovih dana završio.
Orao je sojište i kukuruzovinu.Na sojištu je trošio 10 l/kj a na kukuruzovini 12 l/kj.
:ppozdrav: :ppozdrav:
 
@mitta

sada sam procitao na onom forumu za MTZ :osmeh: :D
da je mejnac komplikovan za pocetnike jeste to stoji, ja sam se navikao za kratko vreme i veruj mi da je ok koristiti ga jer za svaku operaciju imas adekvatnu brzinu sta god radio (18/4, napred/nazad)
i sto se kvarova tice opet kazam ja ih nisam imao i niko od mojih prijatelja i rodjaka koji ih koriste vec duzi niz godina. :D
 
eto vidis sve lose o rusu a oni zapadni da su od zlata bili bi jeftinie
 
nekazam da rus nema mane ali za te pare dobija ja mislim dobija najbolje i najpouzdanije na trzistu :bravo:
i glupo im je bilo poredjenje Belorusa sa John Deere-om 4755 :nono:

:D :ppozdrav:
 
Na žalost nije moj ruja,to je rus Srbobranske zadruge.
To je redovna 82-ka (mtz 820) samo ima duple točkove zbog manjeg propadanja u njivi a i lakše vuče oruđa.
To je slikano proletos pred setvu repe.Vukao je brilion i branu za završnu pripremu.
:ppozdrav:
 
Prvi put ove godine izloženi Belarusi manje snage, konkretno ovaj od 60ks i Euro 3 motorom košta 30000eura, što je za nas preskupo za tu kategoriju i mislim da će teško naći put do kupaca, novi dizajn i motor su mu drastično podigli cenu, a to nama ne igra nikakvu ulogu.

 
Pozdrav svima na forumu.
Posto sam od skoro vlasnik MTZ 82 i ne bas nesto previse strucan ,od velike su pomoci vasa iskustva i saveti .Imam stari tip traktora '98 god. i hidraulik bez finog stelovanja ,svi se slazu da RUS ne moze da ore bez tocka ili kako kod nas u Sremu kazu ledinasa .Da li neko zna gde mogu nabaviti polovan ili nov tocak za IMT plug 757.20 ?
 
Na vašaru u Rumi.
Ima ovde kod mene u Staroj Pazovi čovek što proizvodi sve delove za IMT plugove.
Mogu da ga pitam u vezi točka.
Inače isto imam 82-ku. Kada se malo uđe u štos, shvatiš kakva je milina rad sa traktorom koji ima 5-6 brzina za oranje. :D
 
Nazad
Vrh