MTZ Belarus

Duplo kvačilo i medju gas hoćeš reći?

- - - - - - - - - -

Ovo redovno od 1 do 4 je sinhro?
 
Sto se saltanja tice to ce vec sigurno bolje objasniti kolege koje su se navozale u tim traktorima.
Ako je kvacilo pravino nastelovano tj obe lamele odvajaju istovremeno i podjednako,ako je lezaj u zamajcu ispravan i ispostuje se od prilike ovo sto je kolega Srdjan7 napisao da se saceka malo sa reduktorom ide to.

- - - - - - - - - -

Kada ste pojacavali pritisak tj stelovali pritisak jeste to radili od oka ili ste premerili pritisak?
Automatika nece da rada kad pritisak nije lepo nastelovan.
 
Kako da krenes sa vecim teretom ako ne saltas u hodu

1221 krece sa dve zmajevke prvom,za 1025 pretpostavljam da ima problema. A 820 moze 6.u kornjacu da povuce sta god

- - - - - - - - - -

Duplo kvačilo i medju gas hoćeš reći?

- - - - - - - - - -

Ovo redovno od 1 do 4 je sinhro?

Da,od 1 do 4 ide ko kroz pekmez.:osmeh:

Ja sam imao problema prvom da krenem sa spremacem i tanjiracom,e sad kad mi je Tomislav odradio pvp,krece bez problema. Ja nikad ne saltam reduktor u hodu,nemam potrebe a i maestro iz AP kaze da to ne bi trebalo da se radi i da se redovno radi servis menjaca i moze da traje koliko i traktor
 
1221 mislim da ima sporiju tu prvu u četvrtom rangu,zato kreće bez problema sa velikim teretom. Video sam kako to izgleda sa kamionskom prikolicom. (na ravnom terenu)
 
Kod mene je prva kao na 1025 i nema sanse da krene sa teretom, u transport ide vecinom 80 dvojka
 
Poslednja izmena:
Mislim da je menjac isti,a 1221 ima vece gume i trebalo bi da je brzi. Kod mene na 1900 o/min prvom ide 12km/h
A 1025, 16km/h ako se dobro sećam.
Ova cevčica (ne mogu tankozidnu cev drugačije nazvati) kardana je samo jedan od kvarova sa nesrećnog 1021
34qu73d.jpg
 
Danas baš gledao kod Mačara prednji kardan za mog ruju 82 i vidim te sa cevčicom sad znam za koga i od čega su:osmeh: Vidim da ima OAO Belkard kardane i neke no name pretpostavljam da su kineski ti su i duplo jeftiniji.
 
Kako znas da je cevcica ?,mislim spolja se ne vidi koliko je debeo kardan,cev.
Inace nije mi jasno kako nekome pucaju poluosovine na 820-920,gledam kod nas ima jedan sto usluzno stajnjak izvlaci,mislim da je rus 820,mozda 920,ali veci nije,poprilicno sam siguran.On vuce prikolicu za stajnjak koja kad je natovarena,vislji je stajnjak nego vrh kabine traktora.Kako njemu ne pukne poluosovina ??,koliki je to pritisak tona na zadnje tockove,i jos taj se navuce stotinu prikolica godisnje.
 
Kako znas da je cevcica ?,mislim spolja se ne vidi koliko je debeo kardan,cev.
Inace nije mi jasno kako nekome pucaju poluosovine na 820-920,gledam kod nas ima jedan sto usluzno stajnjak izvlaci,mislim da je rus 820,mozda 920,ali veci nije,poprilicno sam siguran.On vuce prikolicu za stajnjak koja kad je natovarena,vislji je stajnjak nego vrh kabine traktora.Kako njemu ne pukne poluosovina ??,koliki je to pritisak tona na zadnje tockove,i jos taj se navuce stotinu prikolica godisnje.

Osovina nikad neće puknuti ako nema lufta,kada ode semering i prašina zezne ležaj,pa počne da se jede isti ili osovina,e tad od cupkanja u zazoru,dolazi do pucanja.A ako se to na vreme sanira ne sme biti problema.
 
1221 mislim da ima sporiju tu prvu u četvrtom rangu,zato kreće bez problema sa velikim teretom. Video sam kako to izgleda sa kamionskom prikolicom. (na ravnom terenu)

Jeste 1221 ima sporiju prvu brzinu u četvrtom rangu. Ja moj 1025 sa kamionkom i 15 tona psenice u njoj, kad izadjem na put, kako ga prebacim u brze bilo da stajem i da krecem ja krecem na ravnom u prvoj brzini u četvrtom rangu. Krene on ali nije mu svejedno jer je prva stvarno malo brža brzina što je u suštini najveća mana tog menjača po meni. Ja imam 920 sa 14/4 menjačem, prednost je ta što se jako lako šalta, ali po meni nema izbor brzina neki za rad, zato sam se i opredelio za 1025 kada sam kupovao.
 
Pitanje oko kratkih/dugackih svjetala na MTZ1221 , odnosno onaj model cetvrtasti COBO. Nisam imao potrebe da vozim nocu MTZ , ovo nisam imao prilike da dozivim na ostalim traktorima. Ili imam kokosije slepilo ili ti farovi svjetle kao svjece , nista se ne vidi. Provjerio , vuku zarulje 40/45W , bilo malo prasine ali sumnjam da je to uzrok.

Da li je neko probao da stavi unutra zamjenske LED H4. Gledao neki test rusa na terencu , to svijetli kao nenormalno.

Radi se o ovom

https://www.ebay.com/itm/2X-H4-9003...=362673726953dbc4f8129ffa49468aa5630fc0878055
 
Sam sebi da repliciram, danas iymjerio struju na svjetlima 3.3A , ali napon na jednoj strani jedva 7V ma drugoj oko 9V , neko nekad "popravljao" pa prepravio da samo predju tehnicki, moram da vratim u original stanje, pa ce vjerojatno svjetliti kako treba. Nije masa u pitanju , prekidac vrlo brzo strada , prespojio bez releja ili tako nekako.
 
Jeste 1221 ima sporiju prvu brzinu u četvrtom rangu. Ja moj 1025 sa kamionkom i 15 tona psenice u njoj, kad izadjem na put, kako ga prebacim u brze bilo da stajem i da krecem ja krecem na ravnom u prvoj brzini u četvrtom rangu. Krene on ali nije mu svejedno jer je prva stvarno malo brža brzina što je u suštini najveća mana tog menjača po meni. Ja imam 920 sa 14/4 menjačem, prednost je ta što se jako lako šalta, ali po meni nema izbor brzina neki za rad, zato sam se i opredelio za 1025 kada sam kupovao.

Tako je,na punom gasu 1221 prvom ide 13kmh,al tu nije kraj,rusima izgleda bilo dosadno pa su je sad ubrzali na 14kmh,svi noviji modeli unazad godinu dve su ubrzani umesto da su je jos malo usporili....bar na 12kmh

- - - - - - - - - -

Inače kardan je original i napravio je svega 30-ak r.č. bez nekog opterećenja.

Koliko je star taj traktor,nije to puklo tek tako bezveze na 30 mtc
 
Danger, u tom momentu je bio nov. Naravno da mu se nije desilo bezveze. Maljčiki što dalje sve više brljaju. Kupio je komplet drugi kardan i taj ide stim da mu je krst kardana zveknuo pa je vlasnik tražio da izvadim krstak iz tog pokidanog i zamenim shebanog.
 
Nazad
Vrh