MTZ Belarus

Pa dobro nek bar i to podmazu, bolje ce da klizi a ovako bilo suvo ko barut.
 
Другар у селу има руса 952 стар 7-8год он је три пута мењао ламелу корпу....Ја за десет година ни једном кад сам радио ону матицу на конусно тањирастом мајстор каже ламела корпа одлични као и друк и ништа нисмо дирали....Шта људи раде са тим мењачима није ми јасно дал не знају да шалтају или мајстори не наштелују ко свет корпу ламелу ебем га....
 
Има свега и овог и оног педалу квачила исто понекад мало вд-а хоће да се не врати и тако се тера а остане друк напет
 
Ovako sam napravio alat za centriranje
Fotografija0413.jpg


Fotografija0414.jpg


Fotografija041535a4e4072b9f426d.jpg
 
Има свега и овог и оног педалу квачила исто понекад мало вд-а хоће да се не врати и тако се тера а остане друк напет
Probusi se caura poluge kvacila i ugradi se mazalica...dvaput godisnje masti i nema problema...pricao sam skoro sa clanom Aca74-ne znam da li je i on odradio kod sebe tako...
 
Kad pedala kvacila pocne da vam vuce pedale od kocnica to vam je znak da je zaribala na osovini.
U vecini slucajeva wd resava stvar.
I uvek vodite racuna da imate praznog hoda na pedali kvacila da bi druk lezaj duze trajao.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
samo treba obratiti paznju i isprobati pre ugradnje druk lezaja dal mast ide u lezaj ili izbija ispod,desavalo se da prilikom nabijanja druk lezaja na kuciste nepotrefe pravac rupa kucista i lezaja i onda mast neprolazi gde bi trebalo a ti mislis kako si podmazao a ono ustvari "dzaba ste krecili"
 
Mi nismo mogli da iscupamo crevo prilikom podmazivanja pa smo iscupali mazalicu,tad je trakzor imao 2000 sati i na 6000sati smo menjali set kvacila zato sto je pukla korpa,druk lezaj je bio dobar.
 
Društvo ,obe zadnje felne su mi prilično nauljene sa unutrašnje strane,izgleda su semeninzi otišli.Da li je komlkikovano da se zamene? Ili da tražim majstora.
 
Semering kao semerin nije tesko ni komplikovano zameniti.
Tocak dole,skine se glavcina i dekli u kome se semering nelazi.
Samo obavezno proveriti lezajeve.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Od kad sam ga uzeo kapljalo je po malo,sada više.Hvala na savetu proveriću i ležajeve.
Zna li neko iz glave brojeve semeninga da mi drugar uzme ujutro u Pa ili da idem tražiti katalog.
 
Samo za skidanje glavcine kolega spremite ili ruski kljic ili dobar i jak kljuc i dobru cevku

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh