MTZ Belarus

Jel radio skoro neko kvacilo na 1221.3, zanima me da li mogu posebno da se kupe one tri potisne zabice na korpi da ne uzimam celu korpu jer je dobro sve drugo na njoj, a druk lezaj I lamele uzimam svakako.
 
Kolega ako ne uzimas u AP a slucajno nema u Elkomu trebalo bi da imas kod ovih rusa sto prodaju delove po pijacama,razlike u ceni ima sigurno neke u korist rusa a neke razlike u kvalitetu nema sigurno.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Sutra cu da vidim za pocetak sta ima kod ovih mojih Mitrovackih rusa a inace lamele osle skroz I druk lezaj I zabice na korpi se pojele bas puno.
Fotografija0405.jpg
 
Sinter lamele kolega nemoj uzimati kod rusa,raspace im se srca vrlo brzo kao na ovoj sa desne strane.
Ako je gazdi preskupo iz AP da uzme sinter jer su skupe bolje neka stavi i obicne duze ce trajati od ovih sinter kod rusa.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Iz te desne sa slike sve zivo poispadalo a kvalitet dela nije uopste na upit jer necemo da ga opet rasecamo a tu mi sad problem sto moram praviti alat za centriranje I to mora biti simulacije spojnicke posto obe lamele idu na istu s. osovinu.
 
Problem tih sinter "origanaljnih" sto bi rekli braca rusi po pijacama je sto se srca raspadnu jako brzo,potrose potisnu plocu i zamajac a obloge na njima se skoro i ne potrose.
Spojnicku moras imati jer ce te malo zezati pri sastavljanju ali ne moras praviti bukvalno kopiju spojnicke tj da ima nutove da centrira obe lamele u istom pravcu.
Moze da se napravi i klasicna spojnicka kao i za druge traktore pa na "prevaru" da se centriraju obe lamele u pravac.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
I moja 105-ca je imala problem sa kvacilom, prosle godine radjena a delovi nisu uzeti u AP I popucali mi oni limici na medju plocama 9 kom(3x3).
 
Тако је било и код мене кад смо га цепали,исто потисна ,замајац и друк лежај.
 
Ma necu praviti potpunu kopiju spojnicke jer tu bi me strugar dobro oderao da napravi nutove I ko zna kad ce mi vise trebati jer nisam ljubitelj rada na rusiji a ipak me povremeno neko tako uhvati na brzinu. Napravicu obican trn sa samo jednim nutom nekako.
 
Питање за Небојшу који заптивач на главу стављате код 82-јке?
 
Poslednja izmena:
U nekim delovima ima razlike u kvalitetu izmedju AP i ostalih u nekima bas i ne,znaju i ovi oz AP da promuvaju sto sta.
Sto se tice kvacila sa dve lamele 1025,1221 kvacila su dobra i dosta dugotrajnija od klasicnog kvacila ali kada se rade treba ih i dobro uraditi jer umeju da prave i dosta problema ako se ne urade kako treba,dal zbog loseg dela ili manjka znanja.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Ma necu praviti potpunu kopiju spojnicke jer tu bi me strugar dobro oderao da napravi nutove I ko zna kad ce mi vise trebati jer nisam ljubitelj rada na rusiji a ipak me povremeno neko tako uhvati na brzinu. Napravicu obican trn sa samo jednim nutom nekako.
Ne morate praviti ni taj jedan trn ako vam je previse komplikovano,kao sto sam vec napisao moze se napraviti i kalasicna spojnicka pa na prevaru dovesti lamele u liniju,uzece vam deset petnest min vremena ali moze da se uradi ako drugo resenje nemate.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Питање за Небојшу који заптивач на главу стављате ?
Sto se tice zaptivaca glave stavljano je sve i svasta,od onih vasarskih od 700 din pa preko AP silikonskih pa sve do bakarnih.
Ovi iz AP silikonski nisu losi,kada se glava sredi (sto je kod rusa po meni pod obavezno) i ako blok nije u nekom problemu rade posao dosta dobro,nisam nikad nekih problema imao sa njima.
Stavljeno je i dosta aluminijimskih od brace rusa i oni su radili posao lepo.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh