MTZ Belarus

Nebojša, koja ti se korpa kvačila bolje pokazala na 820, ova na slikama ili onaj stariji tip?
Po meni novi tip korpe (ovaj sa slike) i sinter lamela,obavezno kvalitetan druk lezaj ili prepravka na lezaj od 577 i trebalo bi dugo da sluzi.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Zna li neko od kolega precizniji podatak koliko ove stel sarafe doteci/otpustiti kako bi dobro radilo I dugotrajnije bez palenja obloga.
Fotografija0390.jpg
 
Mislim da je vec pisano o stelovanju kardana u temi negde.
Blokira se rucica,zavrnu srafovi do kraja pa otpuste dva tri kruga i to bi trebalo da je to u TEORIJI ali praksa je malo drugacija.
Koliko vidim ovo je noviji tip kardana,to znaci da ima ekscentar na koji treba obratiti paznju,mora se obratiti paznja i na stanje dobosa (vucnog) jer ako je dobos uglacan mozete manjati lente dva puta dnevno slaba vajda od toga i naravno kvalitetne lente se podrazumevaju.
 
Jeste oko sokolovo.
Onda je to kolega jos malo zezanja oko njega,obavezno merenje pritiska ulja na klipu,ako radite dosta sa kardanom prepravka na siru i uzu lentu jer koliko vidim ove su iste sirine i imacete problema sa njima,motor nista ne oseti a kardan stane.

Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Pa pusticu ga sad da poseje soju i kuruze, taman da se obloge malo nameste a to je samo turbina od sejalice bez velikog opterecenja pa cemo onda u kontrolu.
 
Kolege imam pitanje posto sutra treba da suzim predni trap na 820 cizmas klasican, treba da ga skupim maksimalno, e sad interesuje me kako podesiti otvorenost-zatvorenost na sponi ?
Klip je sad u srednjoj rupi i jasno mi je da ga moram pomeriti ka prvoj s desna gledano od vozacevog mesta.
 
Na 1025 me zeza uključenje prednje vuče(elektrosko) radi u prekidima pa onda neradi. Gledao sam sve kontakte šta bi moglo biti, dali je neko imao sličan problem.
 
Moci ce da udje i nemam stare felne.

Sad su problem oni bolcnovi na prednjem mostu sto de odvrcu krljucem 24 matice, 2 sam izbio 2 jos ne popustaju. Naspricani su pa nek odstoje malo.
 
Ala je muka skupiti ili prosiriti trap je.. ih konstruktor i sistem.
Prvo sto su oni konusni sarafi toliko zapekli da je samo 1 ceo mogao da se izvuce, 2 ostecena i 1 isecen. (jos sinoc naspricano WDom, pa nafte i na kraju kole da ne nabrajam koliko je otislo) za sve operacije.
Onda druga muka izvaditi cepove koji drze osovinu da ne ide napred nazad i pred sam pocetak glavne muke kako razraditi...obicne cevi nisu mogle, pa sam morao gredom od RAU spartaca koja je neka 3m siroka da cimam dok nije popustio i onda obicnom cevkom od 2m vise puta gore dole ... ali nije bilo dovoljno(kostantno prskam nekim odvijacem) pa smo morali dizalica + kljuc + cimanje dok nismo izvukli sunke do pred kraj i onda ih dooobro osmirglali i namazali mascu a u one kanalice iza sipali ulja.
Kasnije kad smo krenuli da skupljamo isto je islo ne bas lako pa smo pred sam kraj 1-2cm pre kraja opet morali da zakrecemo gore dole i paralelno natezali gurtnom.
Ovako je izgledao patent sistem za rastavljanje.
otqd0k.jpg


- - - - - - - - - -

55845552_562120914294244_7768958946353610752_n.jpg
I da napomenem nista bez dvojice fakultetlija, cale kao srednjoskolac je samo smetao.
P.S. 2 fakultetlija = 200 kg. :osmeh:
 
Nazad
Vrh