MTZ Belarus

Lep crven,nek je sa srecom kupovina. A sto se kupovine tice za mene je taj 1221.3 realnost jeste mu cena trenutno malo veca al jbg. Na sajmu je bio 35 .900 i mislim da je to ok cena. Evo kod nas u selu je covek pazario zetor 130 ks 2016 god sa 600 radnih sati za 44.000 eura ,pola je dobio od madjarske vlade. Svako ima neku svoju viziju i to je ok
 
Slazem se da je Rusa najbolje kupiti polovnog u pristojnom stanju, delovi za dz a majstora jos uvek ima.
Npr filteri goriva 300din, separator 200din, prekidac svetala 200din, crevo goriva 300din oko AC pumpe... i ne znam ni koliko je pohvalno reci da filteri nisu menjani od kad je dosao kod mene.

Samo nesto nisi racunao kolega a to je najbitnije, de je tu tvoje ZDRAVLJE???Znamo svi da polomih smo ledja na tim rusevima a mi i dalje kupimo ta govna kao da je sve u parama a zdravlje nista??Posedjujem i dan danas 2 kom rusa ali ne bih se vratio vise da uzimam rusa batalio bih poljoprivredu nego sto bi uzeo rusa.:ppozdrav:
 
Ono sto znam je da su rodjaci prilicno ulozili u zetora koji je 2010 ili 2011 godiste. Glanc nov kupljen i rade samo oni sa njim. Dobio i generalnu i radilicu, verovatno zbog dizne. Dešava se. Zbog toga rus od 130 konja u novoj izvedbi nije loša investicija. Nisu preskupi delovi a dobar radnik. Za strance i to nove jeste dobra varijanta, ali treba ga i zaposliti tj imati dovoljnu povrsinu zemlje da bude rentabilan.
Još dugo ce na nasim poljima rus biti dobra investicija.
 
Kod nas je to realnost i vecina vozi ruse a nadam se da ce doci vreme da vecina vozi nove zapadne trakrore ,ali sta je tu je
 
Samo nesto nisi racunao kolega a to je najbitnije, de je tu tvoje ZDRAVLJE???Znamo svi da polomih smo ledja na tim rusevima a mi i dalje kupimo ta govna kao da je sve u parama a zdravlje nista??Posedjujem i dan danas 2 kom rusa ali ne bih se vratio vise da uzimam rusa batalio bih poljoprivredu nego sto bi uzeo rusa.:ppozdrav:
Pa sad ispade da svi sto voze MTZ-a da su otisli po k...u ili su jedva zivi?Ja ne vidim sta je tu lose po pitanju zdravlja?Ali znam dok sam imao IMT-a 5106 morao sam da nosim antifone i dan danas mi pisti u levome uvetu i kanda ce pistati dok me bude,a u MTZ-a sam se odmorio bar od antifona.I stvarno ne znam zasto mi je zdravlje naruseno ako vozim MTZ?!Moram pitati kolege sto voze fensi traktore kako je njima zdravlje mada i ne moram cesto se srecemo kod lekara sa istim zdravstvenim problemima(pritisak,masnoca,secer,...)!
 
Samo nesto nisi racunao kolega a to je najbitnije, de je tu tvoje ZDRAVLJE???Znamo svi da polomih smo ledja na tim rusevima a mi i dalje kupimo ta govna kao da je sve u parama a zdravlje nista??Posedjujem i dan danas 2 kom rusa ali ne bih se vratio vise da uzimam rusa batalio bih poljoprivredu nego sto bi uzeo rusa.:ppozdrav:
Koje zdravlje ? Sediste veliko iz busa ne lomi ledja ni blizu, cele je ceo vek kuburio u IMT-u sa obicnim sedistima, ovde ore po ceo dan bez problema. O zadihtovanosti i buci ne bih ni polemisao.

Fora je sto svi pricaju da je rus kicmolomac i ostalo...a provedu vek u njemu na onom malom sedistu, ulaze se u sve i svasta osim u sediste koje cuva tu kicmu.
52828053_315375205787408_1394714917692506112_n.jpg52874790_157177925169436_8019980139624398848_n.jpg

Jedino je kod rusa No stresss terapija ne mislis o rati kredita, ceni servisera, ceni dijagnostike ili ako stane koliko para treba i koliko u sezoni dana provesti cekajuci delove.
 
Fensi traktor da vozim?...da mi se smeje narod...no no...nema veze ako pisti u uvetu,dok ne pocne da dumba ceo simfonijski orkestar sve je dobro...:osmeh: i eto jos jednu lekciju smo danas naucili...(sedi jedinica:haha:)
 
Necu se raspraljati sa Vama, terajte jedan dan zapadnjaka Claas-a,New Holland-a,JD-a itd pa se onda vratite sledeci dan u rusa pa da vidite koja je razlika

- - - - - - - - - -

Ono sto znam je da su rodjaci prilicno ulozili u zetora koji je 2010 ili 2011 godiste. Glanc nov kupljen i rade samo oni sa njim. Dobio i generalnu i radilicu, verovatno zbog dizne. Dešava se. Zbog toga rus od 130 konja u novoj izvedbi nije loša investicija. Nisu preskupi delovi a dobar radnik. Za strance i to nove jeste dobra varijanta, ali treba ga i zaposliti tj imati dovoljnu povrsinu zemlje da bude rentabilan.
Još dugo ce na nasim poljima rus biti dobra investicija.

Aco pa ne uzima se traktor da radis 100kj mislim da stranca,ili radis preko 400 ili nista
 
1221.3 je traktor izmedju istoka i zapada. Nije ko zapadnjak, ali nije ni kicmolomac kao stari rusevi. Prema snazi i ceni sigurno je puuuuno povoljniji od zapadnih plus jeftino odrzavanje i majstor na cosku.
 
Forumaši pozvaniste na aldumaš!
008f18c594388540ab7b4570854912e8.jpg
Честитке на куповини и нека добро служи, само ми није јасно генерално што сад скидају 2 предња тега са трактора.Само наруже изглед трактора и смањују му тежину без потребе. Који су то фазони :
 
Koje zdravlje ? Sediste veliko iz busa ne lomi ledja ni blizu, cele je ceo vek kuburio u IMT-u sa obicnim sedistima, ovde ore po ceo dan bez problema. O zadihtovanosti i buci ne bih ni polemisao.

Fora je sto svi pricaju da je rus kicmolomac i ostalo...a provedu vek u njemu na onom malom sedistu, ulaze se u sve i svasta osim u sediste koje cuva tu kicmu.
Pogledajte prilog 10371Pogledajte prilog 10372

Jedino je kod rusa No stresss terapija ne mislis o rati kredita, ceni servisera, ceni dijagnostike ili ako stane koliko para treba i koliko u sezoni dana provesti cekajuci delove.
Nisi ti vozio rusa o kojem ovi stariji pričaju,pa bi znao,a ako te zagolica radoznalost vrata mog rusa su otvorena pa naleti da odradiš jednu smenu,pa ćemo pričati o utiscima.:ppozdrav:
 
Malo sam klaustrofobican, ali hvala na ponudi kolega. :osmeh:

Al doslo neko vreme da je tesko stisnuti kvacilo, tesko rukom podici hidraulik, tesko menjati brzine ... jos malo i kao na dron iz fotelje upravljati.
 
Ја колико видим човек није купио старог руса са малом кабиним и платио га као новог па да прозивате трактор као кичмоломца,него новог,са новом кабином великог,који има солидно седиште,прилично задихтовану кабину.Не разумем шта то ломи кичму?Колико знам није баш ни проблем ући у њега,мењач је са стране.
 
Kolege ne znam koliko moze da se vidi na slici jedno resenje za duple tockove mozda nekome bude zanimljivo.
582395f6523d2123bcc6d884523fee61.jpg


Послато са SM-A510F уз помоћ Тапатока
 
Bitna stavka kod udobnosti traktora je njixova velicina,svi spominju strani su odobniji,a ti strani sto voze su vecinom 140+ks ,ti traktori i teze vise od npr 82-ke ,i imaju vece gume od nje,te dve stvari znace puno pri udobnosti u radu.A sem toga sta jos strani traktori imaju sto rus nema ,ja jedino vidim amortizaciju kabine,sediste necu spominjati jer se ugradi bez problema,na vama je da date pare samo,imate i mogucnost doplate kod novih rusa ,platite hiljadu eura vise i eto vam Grammer,nemojte porediti njegovo mehanicko sediste sa vazdusnim Grammer-om.
Nzm jel ovi novi turski traktori imaju amortizaciju kabine,Tumosan,Hattat i drugi sad sto se uvoze od nedavno,rus ima kao ''amortizaciju'' ,no svi znamo da to ne znaci skoro nista,ali bar ima neku osnovu,Niko to nije spominjao ovde kolko znam,ali eto meni je palo na pamet koliko bi tesko bilo ugraditi prave amortizere kabine ,ako se njegova kabina naravno drzi na samo ta 4 mesta gde ima njegove postojece amortizere,nikad nisam detaljno to zagledao...Sa tim kad bi se ugradilo,njemu ne bi nedostajalo nista sto strani manji traktori nemaju po pitanju odobnosti.
Nesto ovako,samo manje ,ima gomila tih amortizera,manji,veci,hidro-opruzni,opruzni ...
 
Nazad
Vrh