MTZ Belarus

Da kako kažeš direktna, ovaj sa sinhronom je nešto brži na krajnjoj brzini.
 
Sta znam, malo mi bilo problem dok se nisam navikao, a posle sam samo ja znao kako idu brzine :osmeh:
Ja sam cuo pricu da su to isti menjaci samo sto ovaj sa sinhronima ima jedan snop manje. Nikad nisam video ni jedan ni drugi rastavljen.
 
Kod njega 4-a ima samo brza nema spora .Dobar raspored za svaku ostalu ima brze i spore +još i redukcija zec kornjača,sasvim je ok raspored.
Nije bas sjajan rapspored...u sporima fali 4ta,a u brzima kada se krece pod teretom iz prve u drugu je muka,a izmedju druge i trece skoro da i nema razlike.
 
Kad sam prvi put vozio rusa (stara 82-ka)nije bio problem brzine, njih sam odmah skapirao, veci problem mi je bilo drzati pravac...
cas levo, cas desno, skace napred kad ga opletem pun gas... tad sam resio da to nikad necu kupiti
 
Nije bas sjajan rapspored...u sporima fali 4ta,a u brzima kada se krece pod teretom iz prve u drugu je muka,a izmedju druge i trece skoro da i nema razlike.

Do duše nisam ga vozio pa ne mogu pričati ono što ne znam.Sa one skice mi po ubrzanjima deluje da je taj menjač uštimovan ,sad u transportu i sa teretom u njivi sa priključcima se vide svi nedostaci,što je problem iz prve u drugu?
 
Sta znam, malo mi bilo problem dok se nisam navikao, a posle sam samo ja znao kako idu brzine :osmeh:
Ja sam cuo pricu da su to isti menjaci samo sto ovaj sa sinhronima ima jedan snop manje. Nikad nisam video ni jedan ni drugi rastavljen.

Snopova u menjacu ima isto samo sto su na sinhronom menjacu na gornju osovinu dodata dva sinhrona pa su 2,3,4 brzine sinhrone a 1 i rikverc nisu i reduktor kornjaca zec je sinhronizovan.
 
Kad sam prvi put vozio rusa (stara 82-ka)nije bio problem brzine, njih sam odmah skapirao, veci problem mi je bilo drzati pravac...
cas levo, cas desno, skace napred kad ga opletem pun gas... tad sam resio da to nikad necu kupiti

Velika je razlika između starog i novog tipa, mlogi su se kleli u 577 pa kad su probali 820 onda su videli razliku ali no, svako zna šta mu godi.

Što se tiče menjača i izbora brzina tu je u prednosti 820 u odnosu na 920 ali opet stvar ukusa, ja lično sam za 820 ali no.

Što se tiče hidraulika pisao sam dosta puta i stavljao slike iz rada kako se koristi hidraulik kad se radi u opciji regulacija silom (plivajući) i nije ništa komplikovano, kolega Olalija je pisao o prisilnom spuštanju poluga na dole sa ručicom za dizanje-spuštanje na 820-ki i tu bi dodao da stari tipovi 82-ki imaju tu prisilnu opciju tako jaku da sam sebe podigne traktor zadnji deo i menjaš točkove bez dizalice a pri tom ima i blokadu hidraulika dok kod 820 ta prisila je tek možda 10-i deo od 82-e tojest ni blizu nema tu silu, jedna od loših rešenja hidraulika kod 820 po meni je što moraš ručicu za dizanje-spuštanje da držiš u zadnji položaj dok priključnu mašinu ne podigne gore mada i to uđe u krv ali no.U suštini hidraulik mu nije komplikovan za rad jedino hoće da rosi i kaplje ulje na razvodniku tojest na izlazu ručica za spoljnu hidrauliku na razvodniku.
 
Poslednja izmena:
Verovatno si bio u prilici da voziš potrošen traktor...svima njima je volan u tim godinama već postao problem,al ne bi trebalo da skače..moj jedan je bio odršrafljen momački i leteo nekih 45kmh pa nije skakao i otimao se...
 
sto kaze montoya, i ja sam na par komada starih 82 dok sam vozio primetio da volan seta dosta levo desno, ne mozes mu uhvatiti pravac pa bog, i da u devetoj zecu hoce da skace dosta prednji kraj (iako ima prednje tegove), i tad sam bio dosta protiv rusa, jer sam i ja bas gledao da uzmem nesto takvo, i onda sednem u noviju 82 bez serva i ne desava se ni jedno ni drugo od toga..
 
Kolege verovatno vecina vas zna ali mozda ima i onih koji ne znaju,kada rusima sa grbavim mostom pocnu tockovi nekontrolisano da mlate levo desno posebno u devetoj na jacem gasu problem nije u volanu nego u trapu,kada je volan los on bude tezak na volanu,ima lufta dosta ali se tockovi ne "otimaju" zbog njega.

- - - - - - - - - -

Takav kvar nije strasan i nije preterano skup zapopravku i relativno je lako resiv tako da ako neko ima takvu muku da zna da nije strasno.
 
kolega a znas li sta moze biti npr kod mene volan nema lufta ni milimetra, nit baca nit ista, al hoce malo teze nekad da ide i volan steka na sredini kad su tockovi (teze je okrenuti)
 
jok, rus 80, '90.god (nema prednju, siroka kabina)
i imam jos jedno pitanje, moze li se dovesti u red ova fabricka blokada ili je pametnije ugraditi mehanicku? i da li ima nekih prepravki okolo i koliko je komplikovano uraditi?
zahvalan unapred :ppozdrav:
 
Moze biti par uzroka za tako nesto,moze biti recimo da je oslabila pumpa pa nema pritisak dovoljan,moze biti da je klip na volanu los pa propustaju gumice,moze biti da je trap negde zaribao itd....,sve u svemu moze biti dosta uzroka tako da moralo bi da se krene nekim redom,premeriti pritisak za pocetak pa videti dalje.
 
Moze biti par uzroka za tako nesto,moze biti recimo da je oslabila pumpa pa nema pritisak dovoljan,moze biti da je klip na volanu los pa propustaju gumice,moze biti da je trap negde zaribao itd....,sve u svemu moze biti dosta uzroka tako da moralo bi da se krene nekim redom,premeriti pritisak za pocetak pa videti dalje.

a koji klip kad ima isti volan kao stare 82,80..stub volana i to
 
I na stubu volana ima klip kolega,kada stanes ispred traktora i pogledas u stub ona "budza" pri vrhu na koju idu dve cevi jedna na pocetak a druga na kraj je klip koji je zaduzen da pomera vertikalnu osovinu i tako mota tockove.
 
Nazad
Vrh