MTZ Belarus

Pitao bih vas zašto mi Mtz 952.2 počeo lupkati u svim prvim i drugim brzinama tokom oranja to jest kad sam ušao u brazdu,u ostalim brzinama nečujem ništa.U drugoj brzini kad ide brže češće lupka a u prvim rijeđe,to je vjerovatno zub zupčanika otišao,ali zanima me jer je taj neki zupčanik povezan sa prvom i drugom brzinom pošto lupka u samo dvije brzine a ne samo u jednoj ili je nešto drugo?Morat ću ga rastavljat ali me zanima unaprijed kako je to povezano ili je možda nešto drugo potrgano?Hvala

Kolega postoji mogucnost da je ostecen zupcanik na supljoj osovini i da je to uzrok lupkanja ali tacan kvar mislim da vam niko ne moze reci sa 100% sigurnosti dok menjac ne bude na zemlji i rastavljen a u principu sve jedno je jer sta god da je mora se skidati jedino ako ste pitali zbog moguce cene popravke.
 
Kod mene i kod ostalih kojima verujem,jako tesko pale kad je temperatura ispod -10. Jako dugo vergla,tj.jako brzo isprazni akumulatore. Kad bacamo ureu po snegu,uglavnom ga slepamo sa 82.1,a ona pali na -25 bolje od tdi-a:osmeh:
 
dali mozda neko zna dali postoji razlika u felnama za gume 15.5 38 i 13.6 38?
ima li razlike u sirinama felni?
 
Jedan moj kolega je morao da kupi druge felne za rusa da bi stavio 13.6 38. Na traktoru je imao 15.5 38.
 
hvala na brzim odgovorima kolege.
imam gume 15.5 sto sam skinuo sa traktora a nasao sam felne od 13.6 pa sam mislio da sastavim to al izgleda da mi je propao plan...
 
Jel neka caka u profilu gume,tj taj deo sto naleze na felnu,pa zato zbog razloga u sirini ne moze 15.5 guma na 13.6 felnu ?.Jer ja pored ovog ne vidim razlog sto ne bi to moglo,pa skoro uvek je guma sira od felne,i to ne za par cm,nego puno vise.
 
Kod mene u dvoriste prejehal jedan čorveni Putko.
20jigsm.jpg
[/IMG]
2ymsh2d.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh