MTZ Belarus

Pojavio mi se problem sa paljenjem . U pitanju je 1025 nece da upali kao da nije izbacen reduktor . Ovako na direktno upali . Gde mu se nalazi automat na reduktoru ili kako se vec zove . Ili sta ga sprecava da upali na kljuc. Prilikom paljenja na kljuc cuje se samo relej da cakne i nista vise .

Ja sam prosle godine na 920 imao isti problem kao kod tebe. Skines levi tapacirung kada sedis u traktoru na insturment tabli i tu su ti releji. Relej ti je otisao ili nema dobar spoj na releju. Probaj ga i malo kucnuti kada rasklopis.
 
Ako čuješ da relej škljocne onda je taj prekidač na reduktoru (na polugi ručice menjača) dobar. Ili sam relej nema dobar spoj na kontaktima unutra, ili je slab spoj na papučici (žici) sa kontaktom na releu.
 
Mislim da kad prekidac ode palis ga gde god rucica stoji. Jer je nas poceo da moze da se pali tako

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ako neko zna da odgovori,menjao sam ove gumice na pumpi volana pre neku nedelju,sve radi odlicno inace,videlo se da je jedna gumica bila ostecena,kao i semering pri rasklapanju pumpe.Ali ono sto me zanima jeste ovaj visak plasticnih stvari,nzm ni sta je to,jer za to nisam nasao mesto gde bi moglo ici na postojecu pumpu 10-ku od 82.1 traktora.Jel to mozda nije visak,jel trebalo da se ubaci u pumpu nekako ?.Slika 2 inace,2 bela slova E kao,plasticni komadi.


 
Ja sutra cistim na moj traktor,ide zamena ulja i svih filtera pa cu uslikati ciscenje centrifuge ako treba.Ali evo ,mislim da nece trebati :),od 10-og minuta gledaj.Samo nakon sto skines taj crni poklopac,tj zastitu kao te centrifuge,zagrebi srafcigerom na samoj centrifugi u donjem delu, ako vec nema neke oznake(na video snimku se vidi oznaka,10 minuta i 19 sekundi,crni kao zarez),ili nisi siguran ,jer taj rotor je balansiran,najbolje da ga vratis na isto mesto kako je i bio_Ono sto cistis kod te centrifuge je unutrasnjost iste sa nekim drvetom(Na snimku 10:27),i samo sito ako je potrebno
 
Arkadije zbog cega si morao da remontujes pumpu ?Pitam cisto me zanima koji su simptomi da je potreban remont {tipa teze se mota ili nesto drugo?}
 
Mislim sad posle ovih prica o centrifugi kako je samostalno detaljno ocistiti, pregledati ?
Do sad nikad nisam sam radio.

Ako ste mislili na ono sto je kolega Grunt pisao,ventili i ostalo,u principu to nema potrebe da se radi,ako redovno menjate ulje ili ako traktor nije stajao dugo pod nekim nenormalnim uslovima(pod vodom ili tako necim) onda samo klasicno ciscenje,nema potrebe za bilo cim drugim,rasklopi se sve lepo ocisti unutrasnja strana necim meksim od aluminijuma da se ne bi ostetio,ocicti se sito i to je to.
 
Volan ispod +-1500 obrtaja je isao tesko,na ler gasu nije bilo sanse motati isti.Isti problem pravi,bar jedan od uzroka, ako zapeknu na prednjem mostu one kao opruge gde zivi ,gore-dole,ali to je kod mene sve ok,predpostavio sam da je pumpa,samo nisam znao jel mehanicki ostecena,progutala opiljke neke,ili su samo gumice od 300 dinara problem.
 
Na koliko milimetara se steluju zabice na korpi?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Da samo na ciscenje sam mislio, do sad je 1 ciscena ili 2 X plafon i to je majstor radio onako uz put, a treba ovih dana da zavrsim poslove pa ako bude lepo vreme da ga spremam za prolece sad, ako zahladni cekace prolece. :osmeh:
 
Da samo na ciscenje sam mislio, do sad je 1 ciscena ili 2 X plafon i to je majstor radio onako uz put, a treba ovih dana da zavrsim poslove pa ako bude lepo vreme da ga spremam za prolece sad, ako zahladni cekace prolece. :osmeh:

Samo normalno ciscenje,ne treba vam majstor za to jer je vrlo prosto.
Odvrnete onu maticu na vrhu 22,24 kljuc,zavisi kako na kojoj,skinete poklopac ispod ima veca matice za 36 kljuc ali nije klasicna matica,podvucete ispod sravciger da zadrzite kontru da se ne okrece i skinete i drugi poklopac,ako nece bas rukom da sidje malo ga mu pripomognete sravcigerom sa donje strane,poklopac dignite polako da vas ulje ne okupa slucajno,unutrasnu stranu i sito ocictite operite i sve vratite nezad,ne bi bilo lose vratiti ma isto mesto jer bi trebalo da je balansirano,obratite paznju na dihtung okrugli da nije ostecen i to je to.

- - - - - - - - - -

Na koliko milimetara se steluju zabice na korpi?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

Zavisi odakle gledate tj merite,ja merim od vrha korpe tj vrha onog dela gde ulazi spojnicka,odatle do vrha pipaka ili zabica kako ih vi zovete ja stelujem na 17mm i pokazalo se dobro.
I jos jedno pitanje kolega jel to radite sami ili vam radi neki majstor?
Ako nije tajna?
 
U pitanju je struja ya paljenje od 24 . Skidao sam tapacir sa leve strane , relej samo cakne pa sam probao da prebacim na drugi relej koji je isti kao ovaj . Zamenim samo dzek i ponasa se isto kao i ovaj . Ostaje mi samo da pogledam sutra ove zice na kucistu menjaca . Javljam sta sam uradio
 
Samo normalno ciscenje,ne treba vam majstor za to jer je vrlo prosto.
Odvrnete onu maticu na vrhu 22,24 kljuc,zavisi kako na kojoj,skinete poklopac ispod ima veca matice za 36 kljuc ali nije klasicna matica,podvucete ispod sravciger da zadrzite kontru da se ne okrece i skinete i drugi poklopac,ako nece bas rukom da sidje malo ga mu pripomognete sravcigerom sa donje strane,poklopac dignite polako da vas ulje ne okupa slucajno,unutrasnu stranu i sito ocictite operite i sve vratite nezad,ne bi bilo lose vratiti ma isto mesto jer bi trebalo da je balansirano,obratite paznju na dihtung okrugli da nije ostecen i to je to.

- - - - - - - - - -



Zavisi odakle gledate tj merite,ja merim od vrha korpe tj vrha onog dela gde ulazi spojnicka,odatle do vrha pipaka ili zabica kako ih vi zovete ja stelujem na 17mm i pokazalo se dobro.
I jos jedno pitanje kolega jel to radite sami ili vam radi neki majstor?
Ako nije tajna?
Nije tajna,radim sam.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Nije tajna,radim sam.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

Prvo cudno mi bilo da pitate za mere ako vam majstor radi a drugo zanimalo me je koliko majstori u vasem kraju uzimaju recimo za taj posao,ako sam dobro video iz Ratkova ste a nisam radio u tom kraju pa me zanima.
Hvala na odgovoru.
 
Nazad
Vrh