MTZ Belarus

Kod mene ovih dana se pali crvena lampica za pritisak, a manometar pokazuje normalan pritisak -_-. Menjao davac ista situacija...Da li je struja ili nesto drugo saznacemo vremenom :)
 
Kod nas majstor sto je odrzavao vozni park u zadruzi kaze ovako ,, ako ruski manometar pokazuje 2 bara na pritiska ulja,to je na teleoptikovom manometru 3 bara" e sad dali ima istine ili ne....

Nije to snaga traktora pa da se teško može izmeriti i onda pričati svašta. Manometre je lako proveriti i tu nema ruski ili neki drugi, il' dobro meri ili ne meri.
 
У картеру ништа није било ни опиљака нити икаквих делова струготине итд.Газићу га овако док иде па кад дође крај радимо све и то је то,и да је испао неки чеп ту не могу ништа зар не?Како мислиш под притиском да их преконтролишем сипао сам воду у њих један крај затворим и нигде не флисује да има нека пукотина вода би пре кренула него уље...
Cep ako je ispao moze drugi da se metne jer nekada je bilo obavezno,a mislim da je i sada kada se obradjuje radilica cepovi se povade i ociste uljne magistrale i opet se cepuje oni su od olova i lako se sa njima barata.Pa vidi moze pukotina da bude jako tanka isto kao i kad stublina pukne pa tek kada motor postigne radnu temperaturu tada se pukotina siri i pocne da gubi pritisak.Zato kazem pod pritiskom napraviti cepove i da moze pumpom rucnom da se stvori pritisak malo jeste komplikovanao ali jbg svaki predlog nekom ce da koristi.

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se kolegi DraleTD nesto sam se ja prebacio kada sam citao,iz nekog nepoznatog razloga sam mislio da ste rekli da zameni.
Ma kolega bez izvinjavanja:ppozdrav:
 
Pojavio mi se problem sa paljenjem . U pitanju je 1025 nece da upali kao da nije izbacen reduktor . Ovako na direktno upali . Gde mu se nalazi automat na reduktoru ili kako se vec zove . Ili sta ga sprecava da upali na kljuc. Prilikom paljenja na kljuc cuje se samo relej da cakne i nista vise .
 
Једноставније онда купити нову цев и ставити јбг сат времена посла и крај...у суштини нај битнија је она цев од пумпе до блока ова што вуче нема додира са другим делом она је само везана за пумпу и доле сито које виси у ваздуху тј уљу она и да је напукла а није вукла би докле год је цела у уљу...?
 
Gde kupiti kvalitetan druk lezaj za Belarusa,menjao sam proletos i danas mi crkne,ovaj sam bio kupio kod Enderica u NS

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Gde kupiti kvalitetan druk lezaj za Belarusa,menjao sam proletos i danas mi crkne,ovaj sam bio kupio kod Enderica u NS

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

Ako nemate gde da kupite dobar druk lezaj ili ako vas mrzi da ga mazete svremena na vreme jer ne trpe da rade bez masti ni malo onda lepo uzmete druk lezaj od 577 steugar vam skine nosac na meru lezaja i trebali bi ste da ste mirni duze vremena.
 
Ako nemate gde da kupite dobar druk lezaj ili ako vas mrzi da ga mazete svremena na vreme jer ne trpe da rade bez masti ni malo onda lepo uzmete druk lezaj od 577 steugar vam skine nosac na meru lezaja i trebali bi ste da ste mirni duze vremena.
Sutra ga cepam pa cu tako da uradim,na IMT-u sam radio lamelu pre 5 godina i nema problema sto se tice drug lezaja znaci da je ipak do kvaliteta samog lezaja.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Sutra ga cepam pa cu tako da uradim,na IMT-u sam radio lamelu pre 5 godina i nema problema sto se tice drug lezaja znaci da je ipak do kvaliteta samog lezaja.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

Kolega bez ljutnje ali koliko ste ga platili toliko je i trajao jer niste dali vise od 20,25 e sa sve nosacem kod Milorada za njega jos ako nije mazan svako malo dosta je i izdrzao verujete mi,imt lezaj je kvalitetniji i zamisljen da radi bez odrzavanja tj podmazivanja tako da ce vam sigurno dosta duze i trajati.
 
Kolega bez ljutnje ali koliko ste ga platili toliko je i trajao jer niste dali vise od 20,25 e sa sve nosacem kod Milorada za njega jos ako nije mazan svako malo dosta je i izdrzao verujete mi,imt lezaj je kvalitetniji i zamisljen da radi bez odrzavanja tj podmazivanja tako da ce vam sigurno dosta duze i trajati.
Ako se dobro secam oko 30e je bio zajedno sa nosacem

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Boga mi lepo je i naplatio,kazite mi jel ste ga provrteli kad ste ga kupili,jel bio podmaza ili je bio suv kao barut i zujao kao blesav dok ga niste napunili mascu?
Bio je podmazan i dodali smo jos masti ja i majstor i juce je poceo da se cuje kad stisnem pedalu i pred kraj oranja je poceo bas da krlja gadno sutra moram rastaviti i promenuti ga.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Bio je podmazan i dodali smo jos masti ja i majstor i juce je poceo da se cuje kad stisnem pedalu i pred kraj oranja je poceo bas da krlja gadno sutra moram rastaviti i promenuti ga.

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

Odavno ne saradjujem sa Elkom firmom pa ne znam sta sad drzi od delova ali ako je kao sto su pre bili onda je dosta i izdrzao,napakujte lezaj od 577 i bicete mirni,sami ste rekli da na IMT-u traje vec pet godina bez problema,ne znam koji je traktor imate ali kad ga vec otvarate prekontrolisite i lamelu,ako je pri kraju a korpa dobra prezalite pare za dobru sinter lamelu i bicete mirni.
 
Odavno ne saradjujem sa Elkom firmom pa ne znam sta sad drzi od delova ali ako je kao sto su pre bili onda je dosta i izdrzao,napakujte lezaj od 577 i bicete mirni,sami ste rekli da na IMT-u traje vec pet godina bez problema,ne znam koji je traktor imate ali kad ga vec otvarate prekontrolisite i lamelu,ako je pri kraju a korpa dobra prezalite pare za dobru sinter lamelu i bicete mirni.
Belarus 552 je u pitanju.
Radio sam zimus generalnu i stavio sam novu lamelu,zabice i druk lezaj korpa je bila dobra pa je nismo menjali al eto lezaj nije izdrzao traktor je napravio 120 radnih sati

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Belarus 552 je u pitanju.
Radio sam zimus generalnu i stavio sam novu lamelu,zabice i druk lezaj korpa je bila dobra pa je nismo menjali al eto lezaj nije izdrzao traktor je napravio 120 radnih sati

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока

Sto se tice lezaja to je sramota a sto se lamele tice znam da je mnogo ali ja uvek preporucim ljudima sinter lamelu umesto obicne jer sad cete resiti druk lezaj pa ako je i lamela kvaliteta kao sto je bio i druk lezaj izgorece u prvom tezem poslu pa cete onda da ga odvajate zbog lamele i tako u krug a ako placate majstora da vam to radi dok sve saberete i oduzmete dodjete na isto sto se finansija tice ali ostane vam vise zivaca.
 
Pojavio mi se problem sa paljenjem . U pitanju je 1025 nece da upali kao da nije izbacen reduktor . Ovako na direktno upali . Gde mu se nalazi automat na reduktoru ili kako se vec zove . Ili sta ga sprecava da upali na kljuc. Prilikom paljenja na kljuc cuje se samo relej da cakne i nista vise .
12 ili 24 struja?
 
Nazad
Vrh