MTZ Belarus

Kako se radi to "odvrtanje" na1221.3,moze li neko da kaze ili da postavi neku sliku hvala unapred?
 
Kako se radi to "odvrtanje" na1221.3,moze li neko da kaze ili da postavi neku sliku hvala unapred?
Na bos pumpi sa esne strane ima cep~,sraf kljuc 22.Njega odvrnes I skines.Ispod ces videti maticu za kljuc 10 kroz koju izlazi navoj~sraf sa zarezom za srafciger na vrhu.Od vrha tog frafa do dole bi trebalo da se stavi na 8,5~10mm ali to zavisi od traktora.U sustini sto vise uvrnes taj sraf srafcigerom pojacavas punjenje.Sam odredi koliko je to na njivi.Ne zaboravi da kljucem 10 kontriras ad zavrsis.Nemoj preterivati.
Moj savet:izmeri koliko ti je od vrha do dna tog srafa.Uvrni ga maksimalo 2mm I osiguraj maticom I probaj traktor.Ako treba posle skracuj po 1mm dok ne dobijes zver.
Ja sam recimo uvrnuo vise pa mi je potrosnju digao bez potrebe za snagom spram masina.Onda sam ga izvio samo 1,5mm I dobio ono sto volim.Sve to na njivi za 5 minuta.
 
Znam za jedan 1221.3 za koga vlasnik kaze da ako 892 (njega imaju dugi niz godina) ima 90ks onda 1221.3 ima maks 120ks. Da li je moguce da mu je stigao sa zavrnutom pumpom? Inace serija 892/952 do 2005-2006 je strava se pokazala kod ljudi koje znam da imaju.
Jel to na Dusu mislis ako mislis na Dusu digao mu je servis na 150 ks kada je bio.
 
Kakve 1221 imaju pumpe dali sa samopodmazivanjem ili sa centralnim podmazivanjem?Nekada je kod nas bio jedan bosista i mozda i najbolji sto se ikada rodio i radio i on mi je rekao ako oces bezbedno da podignes obrtaje na pumi samo naspi gusce ulje u nju ali mora biti samopodmazivajuca ja sam to bio uradio na jednome traktoru i bio je dobio jos 100 obrtaja.
 
ljudi kojom brzinom uglavnom orete vi sto imate 82-ku ?
ja danas bio da po orem jednu parcelu od dva jutra , vukao sam imt-ov 756 plug dve brazde (jer nemam drugi trenutno). isao sam uglavnom 6-om brzom na nekih 1500 obrtaja i nekih 30cm dubine ,mozda i vise. E sad mozda je bilo pametnije da sam isao brzinu nize a vece obrtaje :sta:.kakva su vasa iskustva ,kako je najbolje orati ,da bude sto ekonomicnije i sto manje stetno za masinu ?
Primetio sam da imam jako mnogo lufta na polugama ,tacnije na onim nazubljenim spojevima, nema sanse nastelovati plug da valja...jel tu ima nekakvog leka ili treba da se menja ?
 
2x14" do 2x16" bez problema vuče u petoj brzoj u mojoj zemlji, ali ako je npr tanjrano pa neravno onda četvrta brza - zbog vozača. To oko lufta u polugama i mene jako nervira. Nisam primetio da ima lufta u ramenima, ali zato u svim spojevima do poluga ima lufta. Teško je onda tu imati precizniju regulaciju hidraulika (po vučnoj sili). Možda kad bi se poluge zamenile polugama iz jednog dela...
 
Na ramena sam i mislio ,ima lifta toliko da na kraj poluga izadje barem 5 cm razlike .Ne znam dal bi se to isplatilo da to skinem pa da nosim negde da se napravi da bude na kajlu,to bi drzalo jedno vreme :sta:..
 
Tako sto sa 892 oru sa 3 brazde, a sa ovim 4 ide teze. To je istina usamljen slucaj, obicno za 1221.3 ljudi kazu da ima vise od 136ks. Dakle da li on moze da se zavrne na pumpi pa da ima manje? Sumnja je da u Belorusiji ga nisu dobro zdelali.

Taj agregat ili motor D260 , koji je u 1221 se "turao" u svasta a ne samo u taj traktor, konstruisan u vrijeme sssr-a , iz njega moze da se izvuce 150kW.
 
Ti obrtaji su mali,dizi za 200-300 obrtaja,a brzina zavisi od mnogo faktora,sve dok se ne greje je dobro,pa makar to bila i 8 brzohodna.
 
@Dukej 5Z ili 5k ?

Ore bez problema 3Z,ako je lepo onda ide 5K sve to sa 757.2 na nekih pravih 30cm, sutra idem da probam neko kurzoviniste 4.5kj tu cu POKUSATI da poplicim za soju oranje na nekih 25cm i da vidim da li ce moci 4Z da ide.
 
Nista, posto cu jos malo na spavanje ima da sanjam 5Z sa 757.2 u mojoj zemlji.
Istina sve radi bez daska dima i uvek prima gas momentalno kad malo pipnem pedalu.
 
Šta ti je pitoma Bačka. Mi samo možemo da sanjamo oranje u 5 zec, normalno sa 757.2. Kod nas je 4 zec maksimalno dostignuće kada je brzina oranja u pitanju. Možda ugarenje plitko može brže, a duboko ne mere.
Inače što se tiče lufta to je rus, mere su sa većim tolerancijama. Wli kada se plug dobro podesi ide to lepo. Doduše za sada iskustvo samo sa ravnjakom.
 
@ North ARMY

5Z

Sa 3Z sam orao sa trobrazdnim 757 sa pretplužnjacima. Kod mene nije teška zemlja, u odnosu na ostatak srbobranskog atara je najlakša. Al' i najzavisnija od vode...
 
Nesto manje od 2h mi treba za jutro oranja na duzi od 200m, a orao sam danas i tablu od 60 ari, tu stane 100 redova kukuruza + bandera + orah ne pitajte za ucinak i potrosnju.
 
Uhh sad mi je lakse , ja danas orem 6z I ponekad primetim da mu je tesko pa pomislim valjda nije monotor u losem stanju XD sad mi je lakse kad cujem vase utiske XD .ne znam potrosnju jer nemam kako da izmerim , al vako odokativno bi rekao da je tu negde oko 15l po jutru. .
Sledeci put ci probati brzinu dole a da pojacam obrtaje pa da vidim kako ce se ponasati.
Ja planiram za sledecu godinu da uzmem 757.20 za mog rujkana ,a ako bude rodna godina mozda I vogela 3 brazde (kazu da manje trosi sa njim)
 
Ако узмеш вогела три главе и идеш на 3*30 трошићеш до 12л макс ако је земља средње тешка с тим да увек можеш задњу главу да скинеш и повећаш захват на 35,40....Ово сад са 756 је чисто трошење горива...
 
Nazad
Vrh