MTZ Belarus

Kanda je forum zreo za jednu traktorijadu da izmerimo ciji je veci konacno:haha:
sudeci po viberu i msgn. matićev je najveci :haha:

- - - - - - - - - -

Mene zanima , koliko dodje opravka MF4455 , podrobio reverzer , napravio manje od 2000 moto sati?
vozila ga baba do pijace :haha:kako bre samo toliko sati za traktor 10+godina?

- - - - - - - - - -

Ima jedan Hurliman 135 ks rado bi ga menjao za rus ali treba novi menjač pa sam u nedoumici ,cena me brine kao i majstor koji bi bio kadar odraditi.
nemoj da te lazu,nema majstora na nasim terenima koji ce ti dati garanciju čak ni na 500 sati :ppozdrav:
 
Toga sam se i plašio,imam u ponudi jako povoljno i mnogo mi se sviđa, puno više od ruje kabinu ne možeš porediti ,klima, 24 napred isto toliko nazad i što meni puno odgovara prednja hidraulika.
7000 radnih sati a rus 2000 rs .

- - - - - - - - - -

Siniša, jeste sa dva.
 
Jer je cinjenica da taj 1221.3 ima snage kao 160ks zapadni traktor i da u nasoj zemlji uvek ce vuci 140cm zahvata a kada su pogodni uslovi i 160cm dobrom brzinom. Cena koliko on kosta nov je tacno upola od zapadnog te snage (Puma 155-160, JD 6150)
Koliko sam shvatio tvrdiš da 1221.3 ima snage kao Puma 155-160?

- - - - - - - - - -

Talianu,beeeeeeeežiiiii!
 
U pravu si za ranije modele. JD pogotovo 6x00 i 6x10 kao i stariji su mrcine. Ovi novi sa CR su ipak pre blizi Pumi po snazi. Tu imaju uticaja izduvne norme. Bubu je to pisao negde za Perkins od 107ks i 102ks jedan euro0 drugi euro3. Novi JD 6125m sam imao prilike videti i terati krug sa plugom identican je Maxxum 125, a vidno slabiji od 1221.2, za .3 da ne govorimo.
 
Dosta njih ne zna da ukombinuje radnu mašinu sa 1221 zato i velika potrošnja. 4 puta ove godine mereno od pumpe do pumpe potrošnja od 12 do 13,5 l. Sve orano u suvo(nema proklizavanja) 3-3 brzina oko 9-10 kmh,zahvat 3x40. Neki u selu oru 4x33 ali 6-7 kmh normalno da potrosi 5 l više.za spremač 5,5 m neću ni da pišem da me ne bi nazivali lazovom a pitajte Kovačeva koliko njemu troši sa 6 ili 6,5 m u laksoj zemlji od moje.u Transportu troši na sat rada pa vukao 2 kikinde ili 2 zmajevke ili išao prazno skoro ista potrosnja.Tanjiranje troši najviše na ravnanju puteva jel se vučem ko puž za ostatkom ekipe u bjivi idem prvom sa asfalta pravo malo mu brzo l sta da radim kad sam uzeo malu tanjiraču za njega.

Jeste pa da mene nazivaju lazovom breznjev mrzci :osmeh:
A Belarus I jeste kultni traktor kod nas, u zadnjih 20god on podize Srpsku poljoprivredu sigurno ne JD ili neki drugi zapadni traktor.
 
Koliko sam shvatio tvrdiš da 1221.3 ima snage kao Puma 155-160?

- - - - - - - - - -

Talianu,beeeeeeeežiiiii!

1221.3 se dize na 158ks,to rade serviseri iz agropanonke,kad dodju na prvi servis,naravno ako to gazda traktora zatrazi. Posto je na motoru sve isto kao na 1523.3,samo na pumpi nesto odrade i dobije tih 20-ak konja,samo sto se drasticno poveca i potrosnja. Znam licno troje ljudi koji su to odradili i razlika u snazi je neverovatna
 
U pravu si za ranije modele. JD pogotovo 6x00 i 6x10 kao i stariji su mrcine. Ovi novi sa CR su ipak pre blizi Pumi po snazi. Tu imaju uticaja izduvne norme. Bubu je to pisao negde za Perkins od 107ks i 102ks jedan euro0 drugi euro3. Novi JD 6125m sam imao prilike videti i terati krug sa plugom identican je Maxxum 125, a vidno slabiji od 1221.2, za .3 da ne govorimo.

Nemoj Bojceticu molim te da uporedjujes babe i zabe.
Vec sam nekoliko puta rekao da ovi sadasnji Kejsovi nisu puno bolji od Breznjeva. Imao sam priliku nekoliko puta da vidim od cega su napravljeni. Jedina im je prednost kabina spram rujana.
6 serija JD je najprodavanija na svetu i ja bih vam od svog srca pozeleo po jedan, samo da zivimo u boljoj zemlji.
 
1221.3 se dize na 158ks,to rade serviseri iz agropanonke,kad dodju na prvi servis,naravno ako to gazda traktora zatrazi. Posto je na motoru sve isto kao na 1523.3,samo na pumpi nesto odrade i dobije tih 20-ak konja,samo sto se drasticno poveca i potrosnja. Znam licno troje ljudi koji su to odradili i razlika u snazi je neverovatna
To dizanje sam sam odradio posle remonta pumpe od Zeravice.Nije to uopste komplikovano.
 
I kolika je razlika? Da li si zadovoljan?
Nisam merio potrosnju niti me interesuje.Stelovanje sam radio sam na njivi sa plugom.Subler,kljuc I srafciger.Stanem u sred njive sa plugom u zemlji.Kad sam dobio da on sa spustenim plugom krene skoro na leru,bez dima I prima lako gas to je to.Po preporuci mogu ga jos pojacati ali nisam hteo.Sad mi mnogo lepse I mirnije radi,a o snazi necu komentarisati.
 
Nemoj Bojceticu molim te da uporedjujes babe i zabe.
Vec sam nekoliko puta rekao da ovi sadasnji Kejsovi nisu puno bolji od Breznjeva. Imao sam priliku nekoliko puta da vidim od cega su napravljeni. Jedina im je prednost kabina spram rujana.
6 serija JD je najprodavanija na svetu i ja bih vam od svog srca pozeleo po jedan, samo da zivimo u boljoj zemlji.

Ja sam i napisao u temi Armatrac da bi da sam imao neogranicen budzet kupio JD 6105 ili 6110 (ne znam koji je trenutno najslabiji model 6 serije) dovoljno je sa M oznakom ne mora sa R.
 
Stelovanje sam radio sam na njivi sa plugom.Subler,kljuc I srafciger.
Gde si ga štelo'vo? Na kom šrafu? Nemam mtz-a,niti ću ga kupiti a još teže da ću nekome to čačkati (ako se nešto sje..,da ja budem kriv. neka) ali interesuju me takve stvari pa ako ti nije teško.... Škljocni sliku ili objasni šta si radio.
 
Nazad
Vrh