MTZ Belarus

prijatelj je ugradio u 820 turbo i evo ide vec dve godine bez ikakvih problema vise koristi njega u poslovima nego 1025
 
Ja sam samo napisao svoje misljenje i svoje iskustvo,nisam video da se mnogo ljudi usrecilo sa tom prepravkom,posebno oni koji imaji tesku nogu na gasu.
 
Samo vi njima sipajte kvalitetno ulje,vode i po gasu nema sta da brinete,kad mu dodje vreme pokvarice se kao i sve drugo samo je bitno da u medju vremenu zaradi i sebe da popravi i gazdi da ostane.
 
Eh, a baš me zanima ta dalja rasprava. :osmeh: U kom smislu je smešan? Drugar ima 892rm i baš mi se sviđa traktor. Jedino mu je jako tvrdo kvačilo...
 
Teze krece sa dve pune prikolice,teze krece sa spremacem,sporije vuce isti plug,dok ne postigne 1500 obrtaja jak je kao 539,cim mu je malo tesko podize temperaturu,ima brzinu kojom ne mozes da vozis a bolji je jedino kad su ugaseni.
 
Svako ima pravo na svoje misljenje i svako ima razlicito iskustvo,dal ima mesta raspravi ili nema to je druga stvar.
Razlika je 10 konja ali
100 nm razlike u obrtnom momentu u korist 892 sigurno nije zanemarljivo,sto se kretanja sa prikolicama tice ko zna i koga ne mrzi da taj menjac isalta kako treba uz koriscenje reduktora tu problema nesme da bude,sto se dizanja temperature tice ni jedna masina ispravna ne sme da dize temperaturu u normalnom opterecenju tako da sve u svemu ja se ne bi slozio da je 892 gori traktor od 820.
I da sto se tice snage do 1500 obrtaja za svaki motor je konstruktor dao od koliko do koliko taj motor isporucuje tu svoju snagu tako da se i toga treba pridrzavati.
 
Svako ima pravo na svoje misljenje i svako ima razlicito iskustvo,dal ima mesta raspravi ili nema to je druga stvar.
Razlika je 10 konja ali
100 nm razlike u obrtnom momentu u korist 892 sigurno nije zanemarljivo,sto se kretanja sa prikolicama tice ko zna i koga ne mrzi da taj menjac isalta kako treba uz koriscenje reduktora tu problema nesme da bude,sto se dizanja temperature tice ni jedna masina ispravna ne sme da dize temperaturu u normalnom opterecenju tako da sve u svemu ja se ne bi slozio da je 892 gori traktor od 820.
Koliko tona robe ste prevezli i koliko hiljada hektara uzorali sa ova dva traktora?
 
Koliko tona robe ste prevezli i koliko hiljada hektara uzorali sa ova dva traktora?

Ni kilogram robe nisam prevukao ni jedan metar uzorao ali sam se zato nagledao i jednih i drugih i u radu a i u radionici boga mi,tako da ja nemam iskustvo sa jednim 820 ili jednim 892 vec sa malo vise,ali su to sem po izgledu dva jako razlicita traktora i kao prema takvima se treba i odnositi prema njima tj nikada necete moci 892 voziti kao 820 i obrnuto.
 
Vasa iskustva su sa slike i ocigledno ne znate bas puno o tome,vi mozete menjati brzine kako hocete ali 892 ce uvek 1km/h sporije vuci plug u istim uslovima zato sto mu je sranje konusno tanjirasti.Iz vaseg malenog poznavanja ta dva traktora,kazite mi sta mislite o 9 zec brzini na 892 rm traktoru,za sta sluzi i gde osim avionske piste moze da se koristi?Posto se razumete u traktore ja vam nudim opkladu da dodjete kod mene i zakacimo za 892 dve pune zmajevke i vi vozite a ja 820 i dve pune zmajevke i jednu praznu za 820 koji cu ja voziti i okrenuti u strnjici na primer,vi se pomeriti necete,ugasice vam se dva,tri puta ili ce se spaliti lamela ukoliko probate pri punom gasu da krenete a ja cu okrenuti 820 i izaci na put.
 
Teze krece sa dve pune prikolice,teze krece sa spremacem,sporije vuce isti plug,dok ne postigne 1500 obrtaja jak je kao 539,cim mu je malo tesko podize temperaturu,ima brzinu kojom ne mozes da vozis a bolji je jedino kad su ugaseni.
I ja cu ovo potpisati, 820 je bolji od 892

Kum ga imao ,novog uzeo,vozio sam ga,navodnjavali sa njim, itd itd

u tanjiranju se grejao,u oranju se grejao plug 757

Prikolice kad vuce isaltam ga redom ali deveta je predugacka ,dzabe osma zec pa deveta kornjaca , teli se sa dve zmajevke poprilicno

U navodnjavanju na 1000 obrtaja kardana nije mogao da tera pumpu na 1200 obrtaja motora dok je to pre njega stara 82 radila lagano skoro da ni ne oseti



Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
I ja cu ovo potpisati, 820 je bolji od 892

Kum ga imao ,novog uzeo,vozio sam ga,navodnjavali sa njim, itd itd

u tanjiranju se grejao,u oranju se grejao plug 757

Prikolice kad vuce isaltam ga redom ali deveta je predugacka ,dzabe osma zec pa deveta kornjaca , teli se sa dve zmajevke poprilicno

U navodnjavanju na 1000 obrtaja kardana nije mogao da tera pumpu na 1200 obrtaja motora dok je to pre njega stara 82 radila lagano skoro da ni ne oseti



Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
Kolega vi to pisete iz prakse ,to se ne vazi.:haha::sjasi::haha:
 
Dal je moje iskustvo sa slike ili iz neceg drugog,dal ja imam ili nemam pojma,dal je moje iskustvo maleno ili veliko ja stvarno nikakve potrebe a ni volje nemam vama da objasnjavam.
Sto se brzine tice svaku brzinu cete koristiti tamo gde za nju ima potrebe i gde ima mogucnosti da se koristi ali ja jos nikad nisam cuo da se bilo koji vozac zali sto je traktor brz.
 
Dal je moje iskustvo sa slike ili iz neceg drugog,dal ja imam ili nemam pojma,dal je moje iskustvo maleno ili veliko ja stvarno nikakve potrebe a ni volje nemam vama da objasnjavam.
Sto se brzine tice svaku brzinu cete koristiti tamo gde za nju ima potrebe i gde ima mogucnosti da se koristi ali ja jos nikad nisam cuo da se bilo koji vozac zali sto je traktor brz.
Pa o tome se i radi,pricate o necem sto nemate pojma,kao kad bi ja vama objasnjavao nesto u vezi mehanije,kad 892 prebacite u 9 zec nije problem sto ide brzo nego sto se izdize kao konj pred plamenom,prebaciti u prevozu sa dve pune zmajevke na blagoj uzbrdici iz 8 zec u devetu kornjaca je mala umetnost.U oranju je SPORIJI a ne brzi,kad se pokusa istom brzinom da ore kao 820 ne moze,crkava,jasno?Koji je po vama jaci traktor u oranju,onaj koji lakse vuce plug i ide brze ili onaj sto crkava i ide sporije?
 
Pa o tome se i radi,pricate o necem sto nemate pojma,kao kad bi ja vama objasnjavao nesto u vezi mehanije,kad 892 prebacite u 9 zec nije problem sto ide brzo nego sto se izdize kao konj pred plamenom,prebaciti u prevozu sa dve pune zmajevke na blagoj uzbrdici iz 8 zec u devetu kornjaca je mala umetnost.U oranju je SPORIJI a ne brzi,kad se pokusa istom brzinom da ore kao 820 ne moze,crkava,jasno?Koji je po vama jaci traktor u oranju,onaj koji lakse vuce plug i ide brze ili onaj sto crkava i ide sporije?

Vec sam vam rekao da o mom znanju ili ne znanju pricaju oni koji su se u njega uverili.
A sto se tice propinjanja i mucenja i umetnosti vi bi ste hteli da sa traktorom od 90 konja na uzbrdici vucete bar dva vagona tezine 40 km na sat e pa nece da moze,ne sa rusom nego ni jednim u tom rangu a sve ostalo su bajke za malu decu.
Za takav slalom bi ste morali da poterate vise malo konja a i dublje ruku u dzep da zavucete.
 
Nazad
Vrh