MTZ Belarus

Dobro je što se pojavio neko ko će ljudima da otvori oči u vezi traktora i poljoprivrede.
Počinje čovek da zvuči kao naš predsednik.

Nemam namjeru da ikome otvaram ili zatvaram oči.Jednostavno nemam koristi od toga.A što se tiče predsjednika,niti znam tko je,niti kako se zove a niti kako zvuči.Toliko o tome
Ako vam se ne sviđaju rusi onda ih rasprodajte i riješite si probleme.Mene kad nešto smeta u dvorištu ja to prodam i za đabe ako treba samo da mi se makne iz dvora.I ne kukam kako ta stvar ne valja

Zorane,rusi su izmislili prekidač mase i njihove sklopke i brave paljenja slove za najkvalitetnije.Prekidači i "fina" elektrika im nije za ništa,to se moram složiti.Ako tebi tako često odlazi onda se zapitaj čiju kopiju ti uvaljuju stalno,a može biti da ti je i kontakt slab pa se sklopka grije i brzo ode.



Evo ja samo naprijed imam 220 watta radnih svjetala i kad noću sve popalim alternator i dalje dobro puni.Ako se malo zagledaš u onu sliku gdje je crijevo od ulja vidjećeš da sam zalijepio onaj šaraf za regulaciju punjenja da se ne okreće sam.Po meni zato vam odlaze alternatori jer se on sam okreće i ostane u položaju između ljetnog i zimskog punjenja i ne puni ništa nego se samo grije.To sam vidio odmah na početku,zagrije se da nemožeš ruku držati na njemu.Zalijepio sam šaraf i eto alternator radi kao dok je traktor bio nov
 
Ja na Zetoru imam kao što je na rusu bila i menjao je svakih par meseci.Zetora sam kupio pre 13 godina i sklopka je još uvek u funkciji i verujem da možda ima čak i 38 godina.Samo hoću da ti pokušam objasniti da čim kod rusa počneš stavljati nove delove,tu počinje priča.Mnogo si ti brate radio sa njim a toliko malo kvarova.Ja sm nabio 54 godine,čak ni starije 82-e nisu toliko mogle da urade a ne ovi novi iako su imale kvalitetnije delove.
 
Ja na Zetoru imam kao što je na rusu bila i menjao je svakih par meseci.Zetora sam kupio pre 13 godina i sklopka je još uvek u funkciji i verujem da možda ima čak i 38 godina.Samo hoću da ti pokušam objasniti da čim kod rusa počneš stavljati nove delove,tu počinje priča.Mnogo si ti brate radio sa njim a toliko malo kvarova.Ja sm nabio 54 godine,čak ni starije 82-e nisu toliko mogle da urade a ne ovi novi iako su imale kvalitetnije delove.

Problemi kod rusa pocinju kada se pocnu stavljati najjeftiniji zamenski delovi,ako se covek malo potrudi i plati neki dinar vise moze se bez problema nabaviti i kvalitetan zamenski deo koji moze da traje i vise od prve ugradnje,jedan primer vam je lamela,u nabavci postoje klasicene lamele kineske naravno vec od 25 eura pa sve do sinter lamela koje u kvalitetu idu i do dva tri puta vise od toga ali ce i trajati bar tri puta duze.
 
Daj ne ser..te ljudi kakvi kvalitetni zamenski delovi za rusa.Nabavljao sam delove od Srbije preko Madjarske do direktno iz Belorusije i sve je bilo istog kvaliteta.Npr,najbolje su mi se pokazale indijske osovine za grbavi prednji most u kombinaciji sa beloruskim kućištima.Koliko para toliko i muzike-uvek je tako bilo i biće.
 
Nemoguće da je sve istog kvaliteta,prosto nemoguće.
Zorane kvarenje ovisi o šoferu a ne o traktoru.Mjenjač se neće sam oruniti,prednja vuča se isto neće sam oruniti,motor se neće sam pregrijati ni preopteretiti.To ovisi o onome koji sjedi iza volana.Ako svugdje ima ulja i nije ništa preopterećeno onda se nema što ni kvariti.Bilo je u ovoj temi da su ljudima zablokirali prednji kotači i kad su gledali vidjeli su da nema ulja u prednjim čizmama.To nije krivica traktora,o tome govorim.
Nebojsa,ja sam drugu ugradnju lamele stavio keramičku i evo i dan danas ide.Znam da ću kad ode morati mjenjati i zamašnjak i korpu ali zato će trajati puno duže
 
Polako baća...tek si stigao u klub a direktno udaraš na neke stare vukove,polako...samo polako...nemoj da se srdiš...
Ima nas ovde dosta,a kad nam se nešto pokvari kažeš nije do traktora već do konja(u prenesenom značenju) za volanom....
Sad ti nama prosipaš pamet o prekidačima mase...eej..pa punu ladlu imam tih govana ti sad kažeš kako nemamo pojma već ne održavamo traktor kao ti pa smo etomi krivi što nam se nešto konstantno kvari...
Nemoraš nikog da vredjaš ako već iznoziš neko mišljenje...

- - - - - - - - - -

Džaba da pišeš.Ti to najslikovitije objasniš uživo.

Polako i on posustaje...naslednik ga prešišao...
A baš bih voleo da sale kaže koju, pa makar se nekom ne bi svidelo...ali no..
 
Nemam namjeru da ikome otvaram ili zatvaram oči.Jednostavno nemam koristi od toga.A što se tiče predsjednika,niti znam tko je,niti kako se zove a niti kako zvuči.Toliko o tome
Ako vam se ne sviđaju rusi onda ih rasprodajte i riješite si probleme.Mene kad nešto smeta u dvorištu ja to prodam i za đabe ako treba samo da mi se makne iz dvora.I ne kukam kako ta stvar ne valja

Zorane,rusi su izmislili prekidač mase i njihove sklopke i brave paljenja slove za najkvalitetnije.Prekidači i "fina" elektrika im nije za ništa,to se moram složiti.Ako tebi tako često odlazi onda se zapitaj čiju kopiju ti uvaljuju stalno,a može biti da ti je i kontakt slab pa se sklopka grije i brzo ode.



Evo ja samo naprijed imam 220 watta radnih svjetala i kad noću sve popalim alternator i dalje dobro puni.Ako se malo zagledaš u onu sliku gdje je crijevo od ulja vidjećeš da sam zalijepio onaj šaraf za regulaciju punjenja da se ne okreće sam.Po meni zato vam odlaze alternatori jer se on sam okreće i ostane u položaju između ljetnog i zimskog punjenja i ne puni ništa nego se samo grije.To sam vidio odmah na početku,zagrije se da nemožeš ruku držati na njemu.Zalijepio sam šaraf i eto alternator radi kao dok je traktor bio nov
Nema tu druze ni 30-40w a ne 220

Imam 3 led fara od 48w, merio njihovu stvarnu potrosnju zbog osiguraca da vidim koliki treba, znaci skoro kobajagi 150w farova vuku celih 2.5 A na 12v , to ti sosje nekih 30w realne potrosnje

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Nema tu druze ni 30-40w a ne 220

Imam 3 led fara od 48w, merio njihovu stvarnu potrosnju zbog osiguraca da vidim koliki treba, znaci skoro kobajagi 150w farova vuku celih 2.5 A na 12v , to ti sosje nekih 30w realne potrosnje

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)

Svaka led dioda je snage 3W , osim ako kupujete "kirbajaske" , kupi LED radno svjetlo u radnji gdje se prodaje roba za koju neko garantuje pa ces dobiti robu koja svjetli koliko i pise a i trosi isto koliko je navedeno.

Ako je traktor radio gdje si izmjerio 12V ,jedino na praznom akumulatoru.
 
Nemoguće da je sve istog kvaliteta,prosto nemoguće.
Zorane kvarenje ovisi o šoferu a ne o traktoru.Mjenjač se neće sam oruniti,prednja vuča se isto neće sam oruniti,motor se neće sam pregrijati ni preopteretiti.To ovisi o onome koji sjedi iza volana.Ako svugdje ima ulja i nije ništa preopterećeno onda se nema što ni kvariti.Bilo je u ovoj temi da su ljudima zablokirali prednji kotači i kad su gledali vidjeli su da nema ulja u prednjim čizmama.To nije krivica traktora,o tome govorim.
Nebojsa,ja sam drugu ugradnju lamele stavio keramičku i evo i dan danas ide.Znam da ću kad ode morati mjenjati i zamašnjak i korpu ali zato će trajati puno duže

Slažem seda zavisi od šofera.Moj mlađi sin ga licka kao novu mladu.Menjač mu neće zakrčiti.Na kardanu prednje vuče imamo sa rupom,tako da prednja vuča ne radi non-stop,samo po potrebi.Vučemo za sada spremač od 2,20,kempericu od 4,5t,po 2 prikolice od 4 i 3 t.
Nemoj mi reči samo da su ti i ti krstaci odradili 7000 sati,pa regler,pa alnaser da nije pipnut,sklopka mase...da više ne nabrajam,onda svaka čast,strefio si traktor.Da li sve to što radiš radiš samo sa njim ili imaš još koji traktor.
 
Daj ne ser..te ljudi kakvi kvalitetni zamenski delovi za rusa.Nabavljao sam delove od Srbije preko Madjarske do direktno iz Belorusije i sve je bilo istog kvaliteta.Npr,najbolje su mi se pokazale indijske osovine za grbavi prednji most u kombinaciji sa beloruskim kućištima.Koliko para toliko i muzike-uvek je tako bilo i biće.

Kolega Spajki posto predpostavljam da je se vas post i komentar ne se...... odnosio na mene i moj post o delovima ja ne znam sta bi vam rekao osim da se ja sa takvim recnikom nikome nisam obratio na forumu,dal vi verovali ili ne verovali u te ,,kvalitetne zamenske delove,, to je vasa stvar i vase pravo i ja nemam nameru vas da ubedjujem dal je tako ili nije,samo cu vas pitati dal mislite da ja koji se bavim tim poslom kojim se bavim i zivim od njega dal bih ja mogao da radim i na taj svoj posao i na te delove koje ja nabavim i ugradim da dam garanciju ako se na rusu sve bas tako raspada kao sto kazete a verujte mi da na svaki svoj posao dajem garanciju i stojim iza njega.
 
Vidim da često pominje taj prekidač mase, koliko ga često koristite? Ja sam nov sa Belarusom, ali kapiram da nema potrebe da se svaki čas koristi... Mislim da služi ako ostavljaš traktor na 15+ dana da ga nećeš paliti. Jel grešim?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svako radi svoj posao.Nije se post odnosio na vas.Vama svaka cast ako dajete garanciju na ugradjene delove u traktor.Necu da ulazim u raspravu sta ta garancija obuhvata ili ne obuhvata i traje li do kapije,u narednih 100 rh ili 1000 rh pisana ili usmena,poznajemo li se i dalje u slucaju kvara ili ne itd.Garancija na bilo sta u vezi radne masine je veoma diskutabilna stvar.Vi radite vas posao,@Stipki neka radi sa njegovim rusom 25h dnevno bez kvarova uz redovno odrzavanje kako mu je iz Minska preporuceno i sve ce biti u redu.
 
Kolega Spajki posto predpostavljam da je se vas post i komentar ne se...... odnosio na mene i moj post o delovima ja ne znam sta bi vam rekao osim da se ja sa takvim recnikom nikome nisam obratio na forumu,dal vi verovali ili ne verovali u te ,,kvalitetne zamenske delove,, to je vasa stvar i vase pravo i ja nemam nameru vas da ubedjujem dal je tako ili nije,samo cu vas pitati dal mislite da ja koji se bavim tim poslom kojim se bavim i zivim od njega dal bih ja mogao da radim i na taj svoj posao i na te delove koje ja nabavim i ugradim da dam garanciju ako se na rusu sve bas tako raspada kao sto kazete a verujte mi da na svaki svoj posao dajem garanciju i stojim iza njega.


Što se tiče farova,proizvođač je Cree i tu ukupno ima watta koliko sam rekao

Sremach ja nikoga ne napadam,niti udaram po ikome.Rekao sam da mi se traktor ne kvari i drugi su počeli udarati po meni zbog toga.

I Zorane krstaci su original,osim prvoga.To sam već napisao da sam jednog mjenjao.Eto slikat ću i to,vidi se koji je novi i stari na kojima još ima tragova boje

I dragi kolege ja se ne srdim nimalo,iznosim svoje iskustvo sa traktorom i to izgleda nekima ne odgovara.Ima tu čovjek koji se bavi održavanjem traktora (Nebojsa) i kaže istu stvar o njima,pa ima još jedan čovjek koji je napisao da je napravio 4000 sati bez problema.Jel vi hoćete reći da mi svi lažemo?
Rekao sam da je velika razlika između traktora sklopljenih u Minsku i onih sklopljenih kod nas i to je tako.Ja stvarno ne vidim u čemu je problem.U prvom postu sam napisao kako se održava,i ako radite sve točno kako piše i opet vam se kvari onda je traktor stvarno loš.Ali ako ne radite tako kako piše onda nije problem u traktoru.
Neznam zašto se ljutite bezveze,odmah sam napomenuo da je problem kod dilera tih traktora jer ne daju upute za održavanje.Nikoga ne optužuujem direktno,a ja sam prvi primio uvredu jer mi je tu jedan kolega rekao da pišem "naučnu fantastiku" i da traktor nemože izdržati toliko sati.Naravno dokazao sam mu suprotno,pitanje je samo jel on to hoće prihvatiti
 
Vidim da se odnosi na mene komentar.Imao sam i sada imam traktor koji je sdelan u Minsku a ne u Srbiji.Nijedan od njih nije zlatan a sigurno ne radi bez kvarova.I to čestih.
 
Evo ja nemam takvih kvarova,sve sam napisao gore.Počelo je sliniti na blokadi i na cilindru hidraulike i to je to.Jel se može sada nastaviti rasprava u konstruktivnom smislu?Nemam namjeru nikoga uvjeravati u ništa

Zaboravio sam napisati kolegi Zoranu da nije jedini traktor na gospodarstvu ali kao da je jer ovaj drugi samo baca umjetno gnojivo pošto mu je motor gotov odavno.Rus sve radi sam od oranja do sjetve i košnje,baliranja i svega ostalog.Znači on drži gospodarstvo
 
Moj 82.1 kupljen nov 2008god.jos malo pa ce 7000sati,jako malo kvarova je bilo na njemu. Motor pali na -20 bolje nego tdi,a ulje mu je zuto,kao da je juce sklopljen
 
Evo kolega Zorane










Evo svi imaju farbu na sebi,znači još su prva ugradnja osim ovog prvog na izlazu iz getribe,njega sam mjenjao.Inače ih sve podmazujem jako često.Svakih par dana u prolazu stisnem malo masti u njih
 
Ja cu jos jednom da ponovim da me neko ne bi pogresno shvatio,rusi nisi najbolji trakori daleko su od toga,udobnost njihova cuvena ne ostavlja mesta za neku raspravku ma da je i to diskutabilno jer onaj ko je seo u recimo u 820 posle nekog 558 ili neceg slicno on se preporodio a opet ko je iz nekog JD,NH ili neceg slicnog seo u rusa on je blago receno razocaran,sto se tice kvarova,njih ce biti tu nema diskucije ali opet i sve ostale masine se kvare jedan primer je cuveni vario menjac toliki novac dat za njega a da da bog da potraje 5 ili 6 hiljada sati a cena popravke kao jedan rus u solidnom stanju,iz licnog iskusta a ne rekla kazala mogu da vam kazem da ima da se nadje dobrih zamenskih delova koji mogu dosta dugo da rade posao bez ponovnog crkavanja(tu sam mislio na menjace,motore,kvacila i ozbiljnije stvari) znaci kada se sve baci na papir mislim da niko ne moze da ospori racunicu da jednostavno za taj novac koliko kosta jedan rus i da ze cenu odrzavanja moze da se kupi bilo sta da je isplatnjivije,nije mi namera da nikoga vredjam ovim ili da pocenjujem bilo koje druge masine samo sam izneo neko svoje misljenje dobijeno iz nekog licnog iskustva sto naravno ne mora da znaci da je ono ispravno.

- - - - - - - - - -

Svako radi svoj posao.Nije se post odnosio na vas.Vama svaka cast ako dajete garanciju na ugradjene delove u traktor.Necu da ulazim u raspravu sta ta garancija obuhvata ili ne obuhvata i traje li do kapije,u narednih 100 rh ili 1000 rh pisana ili usmena,poznajemo li se i dalje u slucaju kvara ili ne itd.Garancija na bilo sta u vezi radne masine je veoma diskutabilna stvar.Vi radite vas posao,@Stipki neka radi sa njegovim rusom 25h dnevno bez kvarova uz redovno odrzavanje kako mu je iz Minska preporuceno i sve ce biti u redu.

Mislim da forum sluzi da bi se delila neka misljenja,iskustva,znanja,nema potreba nikakve za raspravkama i svadjom bilo kakve vrste(svaka zdrava argumentovana diskusija je dobro dosla naravno).
Sto se tice garancije garanciju ja licno dajem(smatram da bi svako ko se bavi nekim slicnim poslom trebao) garanciju da je deo koji sam ja ugradio pravilno ugradjen bez gresaka i nekih eventualnih ostecenja prilikom ugradnje to je sto se dela ruku tice,sto se delova tice ako ja nabavljam delove dajem i garanciju na kvalitet tog dela i na njegovu ispravnost i naravno garantujem da ce taj deo odrdjen broj sati da radi bez ikakvih problema,sto se tice trajanja garancije zavisi za koji deo je garancija ali uglavnom sasvim korektan vremenski period,u slucaju reklamacije naravno da se poznajemo(moj telefon je dostupan 24 sata 7 dana u nedelji) moj neki cilj u poslu nije da dodjem ,,oderem coveka i nestanem,,vec dugogodisnja saradnja na obostranu korist i zadovoljstvo.
 
Nazad
Vrh