MTZ Belarus

Stipki pa sve sto ti napisa ima u temi u,,download,, al to bas retko ko tako striktno radi,a o ulju nevredi ni pisati tu svako ima svog favorita.
 
Poslednja izmena:
Nisam to vidio a vidim da se u temi spominju svakakva ulja a jako mali procenat od svih spomenutih ulja se smije koristiti u tim traktorima.A vidim neki su to i uvidjeli na vrijeme pa se spominje slab pritisak ulja itd..tvornica je iz testiranja zaključila da su ova ulja u tablici najbolja za te naše motore i to što mi mislimo da su neka druga bolja to jednostavno nemože biti istina.Netko će reći da su navedena ulja skupa i to je istina,ali opet ispadaju jeftinija jer je interval zamjene puno duži.
I još nešto,netko je na početku teme napisao za neko ulje da je jako dobro jer je i nakon 100 sati žuto.Ja se nadam da je ta osoba do sada uvidjela da ulje koje je i nakon 100 sati žuto ne da je dobro nego ne valja ni za potpalu.Ulje ako je stalno čisto znači da nema dobra deterdžentna svojstva i ne otapa nečistoče u motoru i zato je čisto,a da nebi netko rekao da u dobrom motoru nema nečistoča to je isto velika glupost.Dobro ulje mora pocrniti,ako ulje ne crni onda ga ispuštaj i mjenjaj marku ulja jer to ulje ne radi nikakve koristi u motoru.Znam da vas dosta to vjerojatno zna ali ovo je namjenjeno onima koji neznaju.
 
Dobro je što ima ekspert za ulja na forumu.Međutim ja samo navodim (i ispravljam) neka vjerovanja iz prijašnjih postova koja nemaju veze sa stvarnošću.Ja se samo nadam da su ti ljudi do sada uvidjeli da to nije tako kako su mislili.
Idem čitati dalje,zanimljiva je ova tema.Ima jako puno korisnih informacija,dok se na nekim drugim forumima u temi o ruskim traktorima uglavnom vode svađe i prepucavanja između ljudi koji imaju ruske traktore i dobri su im i onih drugih koji nemaju ruski traktor niti su ga ikada imali ali ipak znaju sve o njima.Pa čak i bolje od ljudi koji ih imaju...i naravno pokušavaju sve ubijediti da su ruski traktori sranje a njihovi skupi traktori su najbolji.Vidim tu je bilo toga samo na početku i to je brzo riješeno
Ratatatui,pa ja sipam rimulu u rusa.Zašto?Jeftinije me ispadne nego ova što se mjenjaju na 100 sati,a motor mi bolje radi sa rimulom
 
U Shellov katalog ovako piše
ee20cc2106656960c29a6cc8572341b1.jpg

Po ovom R6 je nepotrebno, preterano!
 
Poslednja izmena:
Skoro identično,do 1999.god R3 a nakon 1999. R4
To bi bilo R4L,međutim mtz preporuča još i R6LM i još od Castrolla jedno ulje,a za zimu posebno ulje.
Ali treba slušati što proizvođač stroja kaže jer on zna što je u motoru i koje su tolerancije.A proizvođač ulja zna samo normu i neke specifikacije nekog motora i ne radi nikakva testiranja na tom motoru.Slično kak Agropanonka kod vas i Jurval kod nas rade,znači preporučuju ulje koje imaju u prodaji.I baš to njihovo ulje je "idealno" za naše traktore.Jer kak je meni jedan serviser rekao "rus sve guta".Ali iz prakse znamo da ne guta baš sve
 
Danas u oranju isprazni mi se desni rezervoar i počne da vuče vazduh. . U levom je bilo 50+ litara.
Jel imao neko sličnih problema?
Morao sam da dospem gorivo i ozračim sistem. Pretpostavljam da je problem u vezi između levog i desnog rezervoara, smanjen protok, zapuseno ili nešto tako... A povrat goriva je samo u levi rezervoar.
Kad sam došao kući skinuo sam crevo sa onog sita (pre filtera goriva) i puštao gorivo prvo iz jednog pa iz drugog rezervoara i izgleda mi kao da ima isti protok.
U pitanju je MTZ 1025, ali verovatno je kod svih sličan problem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene se to dešavalo pa sam premostio debelim crevetom na onim ispustima iz rezervoara,sad nemam više tih problema.
 
Moze I tako , amoglo bi da se stavi t razvodnik na svaki od rezervara pa onda da se povezu sa crevom kao redovno I plus jos da se razvuce od svakog rezervara crevo do one casice za gorivo. Kontam da onda nebi bilo problema :sta::osmeh:
 
Ratatatui na 300 sati mjenjam ulje,zbog lošeg goriva.Iako bi moglo još ići jer drži pritisak kao dok nalijem novo.Ali ajde,pošto traktor ima dosta sati i u kombinaciji sa lošim gorivom onda bolje ranije promjenim.
 
Jel netko zna gdje se nalazi pumpa volana na 820?Stalno se spominje i ljudi govore da su mijenjali već 2 ili 3 puta na 2000 sati pa me živo zanima koja je to pumpa.Evo zagledao sam se ispod svih limova i ja ne vidim druge pumpe sem pvp-a i pumpe hidraulike.
 
Znači to je pumpa volana?Ja sam mislio da je to od hidraulike...A gdje je onda od hidraulike?Ta ispod alternatora se kod nas u dućanu zove pumpa hidraulike.Nisam mjenjao ni jednu ni drugu pa ni neznam da ima neka druga osim te ispod alternatora
Hvala :ppozdrav:
 
Koliko bara treba da gura pumpa volana?
kontam mozda treba samo pumpu da zamenim da bo volan bolje radio ,generalno nema lufta al moram sa dve ruke da motam kad se ugreje.
 
Posle ovog posta od kolega Stipkia ne sme niko ni jedan loš reč o Belorusima ! Imaš 6900 mč. u traktoru i ne znaš gde je pumpa volana i hidraulike?
 
Hvala na pojašnjenju.
Aki,koliko ja znam te pumpe imaš za kupiti po veličinama.8,10,12,14...nek me netko ispravi ako sam pogriješio.Uglavnom uzmeš veću od te koju imaš i onda dobiješ veći protok i volan će ići kako treba.Kod nas koštaju oko 30€

- - - - - - - - - -

Eto Camel šta da kažem.Na njemu je sve original osim lamele,ona je druga stavljena.Kočnice,mjenjač,prednji trap,zadnji trap,sve je u originalnom stanju i nije nikad dirano osim kad sam mjenjao ulje.A imam prednji utovarivač na njemu od kad je kupljen novi.Nigdje mi ne masti na prednjem mostu kak vidim u temi da stalno nekima curi a nemaju opterečenja na prednjem kraju.Jedino što moram napraviti je pogledati malo blokadu jer vidim da je sad počelo malo kapati ulje na njoj i prepakovati cilindar hidraulike jer je malo počeo mastiti na gumici od klipa.To će biti prvi put da da se dira i taj klip.Ali je traktor made in Minsk a ne sastavljan kod nas.E da,gume sam mijenjao ove godine i to zadnje prvi puta.Prednje sam mjenjao dva puta,sad sam naišao na jako dobre gume i ne troše se uopće iako je utovarivač gore sa kojim svaki dan radim.Ako nekoga zanima koje su gume napisat ću.Da ne zaboravim,anlaser i alternator isto nisu nikada mjenjani.Anlaser svake druge godine odnesem na preventivno čišćenje i podmazivanje.Da nebude sve savršeno,eto sjedalo se raspalo skroz :haha:
 
Nazad
Vrh