MTZ Belarus

@ratatatui
Verovatno si u pravu, al j... s takvu srecu!
Svakako planiram tokom zime da ubacim instrumente za temp motora i pritisak ulja dodatne
 
Svakako planiram tokom zime da ubacim instrumente za temp motora i pritisak ulja dodatne

Kojeg rusa imaš i koje je godište? Jedan poznanik ima 82.1 iz 2014. i ima kućište termostata sa dodatnim mestom za senzor temperature (tačno ispod havarijskog davača temperature koji je u poklopcu kućišta termostata). Tamo fino može da se prebaci električni senzor za postojeći sat, a na njegovo mesto (u glavi motora) da se stavi senzor za mehanički termometar.

- - - - - - - - - -

@dukej
Neko je davno negde na pocetku ove teme pisao da je plovak zamenuo plovkom od stojadina i da od tada nije imao problema. Ne secam se ko je to bio.
Da li ti se cini da bi to moglo biti resenje? Pokusati negde na otpadu iskopati plovak od nekog starijeg keca iz ere kada su delovi bili kvalitetniji

Ja rusa imam tek nekoliko godina, i tek nakon što sam ga kupio sam počeo da pratim ovu temu tako da ne znam šta je pisano na početku (i sredini :osmeh: ) teme.

Što se tiče plovka od stojadina, nemam pojma ni da li pasuju rupe i flanšna, ni koliko je dugačka poluga plovka, ni da li se slaže otpor... Za sad ću staviti originalni pa ako brzo otkaže onda ću videti šta dalje.
Imam na levom rezervoaru vagres crevo tako da znam otprilike koliko imam goriva, više je stvar u tome što mi bode oči taj pokazivač količine goriva jer on jedini ne radi na instrument tabli.
 
Kod mog 82.1 je zabravljivanje-odbravljivanje kandze hidraulika islo jako tesko. Kad sam skinuo sediste [zbog plovka] video sam da hidraulicno crevo klipa prilikom dizanja se napne i pritisne sipku za odbravljivanje. Popustio sam crevo i malo ga zakrenuo da ne dodiruje sipku i otada problema sa tim vise nema.
 
@dukej
Rus je 892.2, godina proizvodnje je 2017, kupljen pre tacno 6 meseci.
I ja sam temu poceo pratiti kada sam pazario traktor i nemam pojma od cega i koji delovi pasuju. Tek polako ulazim u problematiku posedovanja Breznjeva
 
Da li moram skidati kabinu na MTZ 82 da bih skinuo menjac ili moze da se razdvoji bez skidanja kabine ?
 
Fotogr-0050.jpg


- - - - - - - - - -

Vidi se jedna gredica kako stoji,,sa druge strane jos jedna .

- - - - - - - - - -

menjac-5.jpg


- - - - - - - - - -

ovde se vidi sve sta tebi treba
 
Jedno možda glupo pitanje: u čemu je fora sa grbavim mostom? Da li ravni most ima manje delova - rekao bih da ima - zašto se uopšte i pravi grbavi ako je ravan most "sposobniji" a pritom i jednostavniji?
 
Можда због клиренса од земље.....незнам размишљам наглас, што би се рекло.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Kod RM ne moze trap da se suzi na manje od 1500mm ukoliko su prednje gume 20".

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Jedno možda glupo pitanje: u čemu je fora sa grbavim mostom? Da li ravni most ima manje delova - rekao bih da ima - zašto se uopšte i pravi grbavi ako je ravan most "sposobniji" a pritom i jednostavniji?

Nešto si ti krivo ukopčao...taj "grbavi" most je sposobniji od ravnog.Ima veći klirens i mekši je za vožnju zbog opruga.Sa njime možeš raditi međurednu obradu i dok je usjev već povisok a sa ravnim nemožeš.Grbavi ima veću prohodnost u blatu i šumi,a ravni prije sjedne na panj ili blato.Prvo da bi znali zašto se uopće radi taj most morate znati da su ti traktori osmišljeni za polja riže i šumu i zato je napravljen taj grbavi most koji sa manjom gumom ima daleko veće odstojanje od zemlje.To su prednosti "grbavog" mosta,a ravni ima dakako svoje prednosti.Zato postoje modeli i sa jednim i drugim pa si ljudi biraju što im treba i za koju namjenu
 
Jedno pitanje. Belarus 82 prvi model sa novom kabinom problem sa njime oko paljenja. Kad ga upali nece da podigne obrtaje vec radi kao da ce se ugasiti. Dok je hladan to radi spricnem ga startom i on dobija gas sve normalno radi nikakav problem. Promenjena creva, platne, AC pumpa, ove god.stigli na red i akumulatori i isto sve tako radi. Sta je moguce jer imao neko takvo iskustvo?
 
Pvp ili dizne.Filteri pretpostavljam isto promijenjeni?Start sprej će ti sahraniti motor,mogla bi ti klipnjača izletit kroz blok ako ga tako držiš na spreju dok radi motor.A ni palenje sa njim nije dobro jer ti poslije neće htjeti upaliti bez njega nikako.Mani se start spreja jer će ti samo poskupiti popravak.Jel si probao pumpati na AC pumpu dok tako radi?Možda je i nova falš..
 
Nazad
Vrh