MTZ Belarus

Danasnji 892 ima isti klip hidraulike kao i 820 samo pojacan pritisak ulja u sistemu sto ne znaci nista.To je slucaj i kod mene i imam problema sa dizanjem prikljucaka koje bi trebao glat da digne i nosi.
Sremac,sa prelaskom na 1221 trebaju ti i sve masine druge sto je cifra jednaka tom traktoru(plug,spremac,tanjiraca)Prelaskom na 892 ostajes na istim masinama,imas veći učinak i manju potrošnju goriva.

Spajki imas 892?
Koje prikljucke tesko dize
 
Ugradio sam hidraulicni volan na Belarusa 552 stavio orbitrol napred na stub volana sve sam namontirao i kada sam upalio traktor u mestu je sve funkcionisalo odlicno krenuo sam da provozam traktor i onda je poceo da se javlja problem,desava se da volan zaglavljuje na trenutak zastaje i ide tesko i kada malo pomerim volan u strano tockovi brzo reaguju i traktor mi bezi skidao sam orbitrol i nosio na proveru majstor kaze da je 100% ispravan,stavio sam i novu pumpu volana i opet se isto desava,zna li neko u cemu bi mogao da bude problem...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
@Bećarr94 jesi nove delove ugradjivao ,na orbitrol ciljam pretezno ? meni se na ursusu desava da zaglavi volan i onda samo moram da ga cimnem.
 
na to sam i ja pomislio kada keze da mu naglo skrece ,mozda moze protok da se smani na orbitrolu ?

nego usput da pitam jel probao neko da sipa cisto suncokretovo ulje u belarusa ? vidim da je dizel otisao jos gore a cuo sam, cak sam i video da ljudi sipaju jestivo ulje i da radi bez problema.samo neznam jel ima nekakvih posledica kasnije
 
Riknuo mi anlaser na 52-ci , razleteo se kolektor iskrivio nosače četkica . Pitanje je sljedeće da li raditi anlaser za koji nisam siguran da ima delova ili kupiti novi . Brzi ili spori . Od brzih koji uzeti ruski ili češki . Hvala .
 
Ugradio sam hidraulicni volan na Belarusa 552 stavio orbitrol napred na stub volana sve sam namontirao i kada sam upalio traktor u mestu je sve funkcionisalo odlicno krenuo sam da provozam traktor i onda je poceo da se javlja problem,desava se da volan zaglavljuje na trenutak zastaje i ide tesko i kada malo pomerim volan u strano tockovi brzo reaguju i traktor mi bezi skidao sam orbitrol i nosio na proveru majstor kaze da je 100% ispravan,stavio sam i novu pumpu volana i opet se isto desava,zna li neko u cemu bi mogao da bude problem...

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
Ako je orbitrol ispravan onda moze biti da ima vazduha u sistemu i trebalo bi ga odzraciti.
 
Da nije do klipa, da je neispravan, da na odredjenom mestu teze ide?
Jos mi je ostalo njega da proverim,al kao da sam primetio sad kad vozim po nervanom da hoce malo da popusti da zaigraju tockovi i onda zaglavi,predpostavljma da gumica propusta

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
nego usput da pitam jel probao neko da sipa cisto suncokretovo ulje u belarusa ? vidim da je dizel otisao jos gore a cuo sam, cak sam i video da ljudi sipaju jestivo ulje i da radi bez problema.samo neznam jel ima nekakvih posledica kasnije

И ја долазим на ову идеју, да пробам пола/пола, да смањим цену гасног уља. Али нисам још никог видео нити чуо да то ради баш за стварно. Не верујем овима са клипова што "рекламирају", док ја то не видим своји очима.
Знам да гањају на биодизел али за сунцокретово јестиво уље још никога нисам срео, видео, чуо.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Šta je problem kod bio dizela ?Jedno vreme je bila pomama,svi su terali na njega samo namirišiš kokice a onda stalo ,sad jer stradaju pumpa ili zabetoniraju dizne ne znam ali ima nešto...
 
ja sam imao prilike da vidim pre par godina, posto radim u uljari .Dosao covek iz sida sa cisternom suncoketovog rafinisanog ulja na istakanje .Prilikom istakanja ispod pumpe podbacim jedno raseceno bure od 50l jer je pumpa pustala na sve strane ,i po zavsetku on mene pita sta cu sa tim ulje ,a bilo je jedno 20l. ja reku nista to je skart ,a on me pita dali moze da sipa u rezervar ,ja ga gledam ne sigurno dali me zaje*ava ili ozbiljno .Uglavnom uze on zejtin otvori rezervar ,sipa u njega , kresno mercedesa i ode .Posle je dolazio par puta ali nije se zalio da je nesto bilo ..

@ratatatui mislim da je kod bio dizela problem kvalitet ,ako se metanol ne izdvoji u potpunosto onda stradaju gumice u sistemu jer ih on nagriza. Drug sad narucio 100l bio dizela pa mi nudio ali nisam bas nesto zainteresovan ...pre bi zejtin pola pola sipao u rujana
 
Znam coveka koji je vozio rusa na jestivo ulje.Pola ulje,pola dizel sa pumpe.Nekad je bilo i 70%ulje po njegovim recima.Ali je u pitanju narandzasti 552 rus ili ti stara 82-ka.
 
Ja sam u rakovicu 60 (pre generalne) sipao po 20l suncokretovog ulja u rezervoar odnosno 1/3.Tako je terala sigurno jednu sezonu.Pa sam onda radio generalnu i batalio da sipam (generalna radjena zato sto joj je bilo vreme a ne zbog sipanja ulja).A pre toga je gurala na cisto loz ulje pre nego sto su podigli akcize.
 
Ne,sve je bilo "standardno propalo" kao i na ostalim motorima koji su zreli za generalnu.Moram napomenuti da je predhodna generalka radjena 93 godine. (a poslednja 2017-e)
 
Nazad
Vrh