MTZ Belarus

Sigurnosni ventil za hidrauliku, ko sta zna o ovome? Hidraulika skroz blokirala, navodno nesto oko tog ventila treba da se drnda

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Sigurnosni ventil za hidrauliku, ko sta zna o ovome? Hidraulika skroz blokirala, navodno nesto oko tog ventila treba da se drnda

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Sta je tacno problem?probaj da pomeras rucicu kipovanja bez prikljucaka,nekada ventil zasteka,pa ga malo cimanja razdrma.

- - - - - - - - - -

Kako bi se 82.1 borio sa sejalicom koju je nosio torpedo 90 ali nisu ni sa njim smeli da je skroz pune?
Koja sejalica Djordje?ja sam sa njim nosio 8 redova Maju tri godine...nije mu svejedno bilo.
 
Jel zna neko gde se mogu kupiti felne za belarusa?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Kakav je taj Tepšić kao čovek ? Bio sam kod njega nekog rusa smo prevodili ,vidim da kolje te ruse sklapa ih i prodaje ima svega kod njega od delova
 
Poslednja izmena:
nisam imao licnih iskustava sa Tepšićem, al znam da ima svih delova za rusa, mada kazu da nije los, znam da je spreman na svaki dogovor, zamena, doplata, i radi i remonte...

za poteznicu mislim da se krecu oko 30e polovne
 
nisam imao licnih iskustava sa Tepšićem, al znam da ima svih delova za rusa, mada kazu da nije los, znam da je spreman na svaki dogovor, zamena, doplata, i radi i remonte...

za poteznicu mislim da se krecu oko 30e polovne

Dobro pazite kod Tepšića,em je skup em hoće da podvali,pravi se naivan i dobar a ustvari nije baš tako,evo moja dva iskustva kod njega,i više od tad ni slučajno ne sarađujem sa njim.Pre par godina u berbi mi rikne MTZ52,motor je bio stvarno loš i trošio je ulje,i znao sam da moram da ga radim,međutim mislio sam da će izgurati kraj sezone,što se nije desilo,i ode tačno pola u berbe kukuruza,odem kod njega i pitam ga ima li kakv motor ili polu motor,samo da radi ne mora biti nešto ekstra,jer ću ja na svom kasnije raditi generalnu sad nemam vremena,kaže imam polu motor ( motor bez glave i agregata) 100% ispravan garantujem cena 350 eura ako se dobro sećam,kažem ok dođem uzmem polu motor platim,odem kući našrafim se kao budala,ugradim,upalim ga on dimi kao parnjača,provozam ga od moje kuće do kraja ulice,možda ima nekih 500 metara,motor potroši pola litre ulja.Nazovem ga, kažem mu kakva je situacija,čudi se on baš je bio iznenađen,ajde kaže imam komplet motor moram ga skinuti sa traktora,e taj je u extra stanju čovek ga generalisao i ostale priče.Opet rašrafljivanje i zašrafljivanje novog motora,sve sklopim upalim lepo radi ne dimi pritisak 3 bara reko ajde sad je sve dobro,odem da berem,vidim već u transportu temperatura 60-70 stepeni,to mi odmah bilo sumnjivo,pustim ga u rad sa beračem,posle pola jutra motor pred kuvanjem,temperatutu ne može da skine nikako,nazovem ga i kažem mu kaže ok donesi ga vratiće mi pare,odem odnesem vraća mi pare i kaže,jbg moram da ti odbijem za ruke što smo skidali motor sa traktora,ajde reko dobro i to.Posle nekog vremena remontovao hidrauliku na drugom rusu i trebale mi one metalne cevi što idu na razvodnik,nazovem ga kaže imam,odem po to,odnesem kod majstora da sklopi,zove me majstor kaže piša ulje stalno na spoju izmeđi šerafa i cevi, stavljao i aluminijumske platne i opet isto kaže ne znam šta mu je,ja odem da pogledam,imam šta da vidim prodao mi napuklu cev,odem kod njega kažem mu on se opet čudi,da mi drugu cev a onu stavi među ispravne valjda za dalju prodaju.Moji ukupni troškovi radi njegove zajebancije nisu bili uopšte mali,ali to njega ne zanima,gleda samo svoj interes,a od mehanike nema pojma sastavlja te ruse kako stigne,zove 5-6 majstora da pita za savete dok ih sastavlja.Tako da je moja saradnja sa njim završena daleko mu lepa kuća.
 
eto vidis, ja kazem da nisam imao licnih iskustava sa njim, samo prenosim kako su meni rekli, al ocigledno da ni necemo imati nekih dodirnih tacaka ako je takav.
 
Letos smo cepali traktor na pola....sad kad pustim slavinu za radijator gore kaze cale ne greje, jel potrebno da na drugom crevu odvrnem onaj cep da bi se izluftirao i povukao vodu gore u radijator ?
 
Gde kupiti kvalitetno crevo sto spaja cevi od pritiska ulja,danas mi puklo ono napred kod hladnjaka zamalo da mi zariba motor,stavio sam neko privremeno da dodjem do kuce samo dal kupiti na najlon pijaci ili na nakom drugom mestu?

Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
@North ARMY
Pozdrav. ja sam u prolece menjao komplet slavinu od grejaca (meni je na bloku kod glave) pa sam morao da ispustim antifriz .I posle punjenja sistema nije bilo potrebno nikakvo luftiranje grejaca ,sve radi kako treba . :osmeh:
 
Malo mi dimucko 1221.3.Skinuli dizne. Bili losi ulosci. Pisalo par njih i bili na 170-180bara.Kupio nove uloske istog broja. Tu pritisak na svakoj 220bara.Jutros ga pokrenulu a on dimi i po asfaltu i u njivi ko parnjaca. Skinuo sam opet sve dizne i pumpu i odneo kod Zeravice. Sutra cekam da cujem sta kazu.
 
Forumasi, koliko je vazna sirina prednjih tockova kod 82?
Trenutno imam 11,2-20 I 15,5-38 pozadi. Dali bi bilo problem da stavim 9.3-20 ili cak one glatke transportne ,ne znam koje su im dimenzije?
 
Imam 82.1 98godiste jel ima negde tema kako se montira hidro volan i gde ima delova da se kupi?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh