MTZ Belarus

Uradjen fabricki alternator, problem je bio u zicama na regleru koje je drug svojerucno spajao i pogresno spojeno...morao alternator da se radi.
Od sad uzimam depozit ko zeli da ceprka po mojim masinama. :osmeh:
 
Vec drugi put za dva meseca mi procurilo na semeringu kod glavcine prednjeg tocka na 1221.3.Curi ulje iz mosta. Sta da gledam kad to rasturam.
 
Vec drugi put za dva meseca mi procurilo na semeringu kod glavcine prednjeg tocka na 1221.3.Curi ulje iz mosta. Sta da gledam kad to rasturam.
Postoji mogucnost da ti curi na puskici zgloba...menjao dva puta semering,vidim isto...na cepu pustalo jer u mostu poluosovina na hronere pravi pritisak i uvek po malo izbacuje.ocistio cep do krsta kardana,oprao benzinom i naneo wirtovu zaptivnu masu...za sad je ok.
 
imam jedno mozda banalno pitanje al dobro, kako vi merite gorivo u rusu?
imam i sat od goriva al ne radi, sad nisam razgledao dal ima plovak u rezervoaru pa da stavim drugi sat
 
Crevo koje povezuje oba rezervoara sa donje strane je tanko i sporo izjednačava nivo u oba rezervoara, pa se u radu brže troši desni rezervoar. Možda bi zato celishodnije bilo staviti vagres crevo na desni rezervoar, kod mene je na levom jer je tamo zgodno iskoristiti postojeće priključke.
 
Crevo koje povezuje oba rezervoara sa donje strane je tanko i sporo izjednačava nivo u oba rezervoara, pa se u radu brže troši desni rezervoar. Možda bi zato celishodnije bilo staviti vagres crevo na desni rezervoar, kod mene je na levom jer je tamo zgodno iskoristiti postojeće priključke.
Ne slazem se, ne moze traktor brze potrositi 100l goriva nego sto 50 predje iz jednog u drugi... inace na desnom je i fabricki providno za merac kod stare 82, najverovatnije zbog oranja, a vrlo verovatno i zbog tocenja, da budes siguran da je vazduh izasao i da su oba puna.

- - - - - - - - - -

Uvek ima isto.ako je na ravnom.
 
Nema. Imamo 3 rusa. I sva 3 vise trose iz desnog. Naravno ako se upale i teraju dok se rezervar spali. Kad prenoci normalno da se gorivo izjednaci

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Pa nije u pitanju samo koliko troši nego koliko vraća na povrat i na kom rezervoaru se povrat ili preliv nalazi. ne potroši on baš sve što izvuče iz rezervoara
 
Dukej, koji si priključak iskoristio za vagres? Baš ovih dana planiram da zamenim slavinice, nešto mi bali tu oko njih. Pa odmah da postavim i taj vagres...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Opet imam pitanje, sad na mom Rusu kad ukljucujem kardan nece da se ukljuci dok rucicu ne povucem skroz u nazad, bas je onako rukom moram pritisnuti.
Prosle godine u branju je normalno isla, a letos je na brzim okretajima lako pokretala turbinu sejalice i prskalice, dok sad zeza sa beracem na sporim okretajima.
 
Nazad
Vrh