MTZ Belarus

Onaj mali,sa redukorom...
Na ovakav mislis?

nz0vtz.jpg
 
Ja bi ti iskreno preporucio da to bude neki od 100 ks jer ovi poput 82ke imaju slabije guzice i nije to za njih. Pucace poluge i onda ce biti belaja. Ja sam samojednu godinu radio sa tom kombinacijom i isao po ataru malo brze od puza da ne bi nesto stradalo, a to nije posao.
I 82 i 100 ks imaju iste guzice,poluosovine i lezajeve...jedino sad ovi novi imaju jace poluge.

- - - - - - - - - -

Sta mislite, koji model belarusa bi mogao komotno da radi sa 6-rednom diskosnom sejalicom(+ depozitori za startno djubrenje), i prskalicom od 1000 lit hidro grane?

Pod ovim komotno, mislim da nema problema sa poluosovinama, lezajevima u tocku, hidraulicnim klipom , itd?

Da li bi mogao 892/952 rm + da se ugrade dodatni spoljni hidraulicni klipovi(ako treba)? Ili ici na ove od 100ks?

6 redova diskosnu moze 82/892 da nosi,malo neznije,ali sasvim ok.prskalicu bas 1000 ne bih preporucio...ili da se ne puni puna do njive.
 
Zasto ne prskalicu,moja je 900l sa 3 bureta i puna je teska 1270 kg i nosi je 820 bez problema i dize i nosi
 
Zahvaljujem na odgovorima, sada bar znam sta da gledam
Za sada samo gledam oglase, ako naidje neski polovan da mi odgovrara mozda i dodje do kupovine, ako ne, cekace se malo duze na 1025/1021, znam da moram da idem na ozbiljnijeg 100 konjasa, videcemo kako ce proci ova godina, tek smo napola.
Imam 82.1, ali za ove prikljucke treba malo ozbiljniji traktor, eventualno sto mogu da uradim jeste da ugradim spoljne cilindre, ali vidim da to nece biti dugotrajno resenje
 
Kada treba da skrenes,a on ide pravo je za mene sasvim dovoljan pokazatelj sta moze,a sta ne.[/QUOTE
Prijatelju za tri godine koliko imam tu prskalicu nikad nije dao ni najmanji znak da će se propeti ili da ne mogu upravljati sa njim a ti ako ne vjerujes pokupi kolegu i dođite do mene na špricer i meze pa da vas uvjerim da ide bez po brige.
 
Hvala Dukeju na pomoci, promenjen akumulator koji brbljuce i sad pali bez ikakvog problema.


Drugo pitanje da li postoji neka tacna procedura oko zamene brzine kardana ? Proletos kad sam menjao morao sam da lezim ispod traktora i drim nategnut kljucem onaj "menjac",a neko u kabini da pomera malu rucicu dok traktor radi i pritiska da uzljebi.
 
Procedura je sledeca. Cucnes pored traktora uzmes 17 kljuc, pocnes da gasis traktor na sajli i u isto vreme ukopcas sa kljucem zeljenu brzinu kardana uz blagi krrrr. Najjednostavnije je tako. Malu rucku ne diras jer ako je diras moras opet traktor da gasis da bi je uzubio tako da je to nepotrebno, a i trebaju dvojica. Ovako sve sam odradis.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Sale pitanje za milion dolara. Jedni se kunu u neke, drugi te iste pljuju i sve u krug. Jednom radio u Beogradu a drugi put u Pancevu. Malo je of jer niko nije u tvojoj blizini ali eto.
 
Na mom rusu nije radila zujalica. Izvadim je, priključim na ispravljač ona radi. Sredim papučice u instalaciji, malo najfinijom šmirglom očistim kontakte (elektromagnetna zujalica), ponovo proverim na ispravljaču, sve super... Vratim u traktor, malo radi i onda opet neće. Kucnem malo po instrument tabli, proradi, pa posle opet neće... Aaaaaaaaa :haha:

Popizdim, odem u prodavnicu da kupim drugu - nemaju. Al' imaju automat žmigavca sa biperom (uzgred, dobra stvar za one koji zaborave da isključe žmigavac - taj sam :osmeh: ). Nije ni skup - 390 din. Kupim, rasturim, unutra piezo zujalica, dosta glasna , taman da se čuje dok motor radi. Prepravim da priključci odgovaraju originalnoj zujalici, (usput skinem šemu - ubila se da se na prost način napravi mali zvučni javljač za starije traktore koji imaju samo sijalice za nestanak pritiska ulja, porast temp. vode, i sl. ), vratim u rusa i radi da boli glava. Al' zapravo boli glava - kljuca u mozak koliko pišti. :osmeh: Rekoh sebi, nećeš dugo držati kontakt uključen a da ne startuješ traktor :haha:, međutim kad sam vratio istrument tablu na njeno mesto malo se prigušio zvuk pa je sad bolje. Kad se vrate bočni tapacirunzi biće to ok.

Ovo sam napisao samo kao ideju gde naći zujalicu, a usput je već u kućištu sa papučicama... :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh