MTZ Belarus

Sta moze biti razlog kad stavim kleme na oba akumulatora(pali na 12v) da sujem kao da brbljuce unutra jedan(mozda i oba) uspem da upalim traktor ali mi nije bezbedno za dalje.
Da li negde ima kratak spoj u instalaciji ili je negde drugde problem ?
 
Ne, nego kad sam stavljao kleme posle punjenja dok traktor ne radi on brbljuce tiho.
Iz razloga sto znam kakva je bomba akumulator nisam se zadrzavao oko njega i cackao.
 
Ako si odma posle punjena stavljao kleme gledaj da sledeci put bar ostoji malo da se kiselina u njemu smiri ja sam jedne godine tako odma sa punjaca stavio akumulator na traktor i prilikom stavljanja klema mi eksplodirao sreca nije u lice nego po nogama i stomaku!
 
Ajd detaljno da bi pohvatali kako je bilo:

1) Prvo si punio akumulatore van traktora, kako? Spojio si ih paralelno i punio oba istovremeno ili jedan po jedan?

2)Dok su se punili (pogotovo pri kraju punjenja) akumulatori su brbocali (to je normalno)

3) Cim si ih skinuo sa punjaca oni bi trebali da prestanu sa brbocanjem. Dok si ih vracao u traktor nisu brbocali sve dok nisi prikljucio klamne na njih - tad su poceli?

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Ja na mojim akumulatorima prilikom punjenja ni ne skidam klemne, samo nakacim stipaljke punjaca na klemne (plus na plus prvog akumulatora, a minus na minus drugog akumulatora), tj. punim ih paralelno oba istovremeno. Naravno, vodim racuna da je iskljucena sklopka mase. (Paljenje mi je na 12V i akumulatori su spojeni paralelno.)

I nikad ih nisam razdvajao (npr. da jedan izvadim zimi za potrebe pretvaraca za pumpu cg) od kako sam ih kupio nove. Tako da su se uvek jednako punili i jednako praznili.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
@Drale cale mi je najebao tako pre 15ak godina ali po licu, tako da imam veliku odbojnost prema akumulatorima od onda.


@Dukej punio sam ih u traktoru ali raskacene jedan po jedan(imam los ispravljac pa ne moze da tera cca 200a) mada sad koristim komsijin neki stari tezak par kg.

Radi se o tome da su bili napunjeni i kad sam stavio kleme posle par sati od punjenja oni su poceli da brbocu. Moguce da ima negde kratak spoj ? U svoj zurbi nisam probao da se igram sa sklopkom mase pa da cujem jel brbocu posle iskljucenja sklopke.


P.S. Ponovio sam mog rusvaja u znak zahvalnosti sto nije nakaza. :osmeh:
28sanpg.jpg


- - - - - - - - - -

Motor nije video pranja od zimus kad je opran za zimski san.
 
Kratak spoj mozes videti kad stavljas zadnju klemnu,obicno u polumraku se proba ,ovlas predjes preko stobica na akomulatoru i ako varnici ima spoj,,nesme da varnici.Naravno podrazumeva se da su svi potrosaci iskluceni.
 
Ako je prošlo par sati od punjenja onda stvarno nemam pojma šta je izazvalo brboćanje akumulatora. Da postoji neka velika struja pražnjenja (od nekog defekta) verovatno bi osetio na paljenju da sporije okreće. Zaista ne znam šta bih ti rekao. Ovo je prvi put da čujem tako nešto i nemam logično objašnjenje.
 
Za rusa nikad i ne postoji logicno objasnjenje.Znaci da ce taj akumulator uskoro crći.Nije rus kvantna fizika pa da mu treba naučno-stručno objašnjenje.Proveri da ti alternator ne prepunjava akumulatore.
 
Danas odem do Panonke da uzmem neke filtere,gledam onu novu liniju rusa sa plastičnim blatobranima strašno ko igračka malo senasloniš pukao bi a da ne pričam u radu kombajn,kipovanje,branje čukanja...jebo ih konstruktor ajd maska mi je ok al plastika na tim osetljivim krajevima nikako mislim na sve traktore ne samo mtz.
 
Potrebna pomoć, kazaljka na satu pokazuje da se akumulatori pune a sijalica ispod se ne gasi, jedan akumulator ne puni. Šta bi to moglo biti.
 
Poslednja izmena:
Zalemio sam tu žicu i zalio plastikom tako da nebi trebalo više da ima problema.Koliko vidim tu su blato i žetveni ostaci više problem koji preko točka dospu odole na rezervoar i taj davač, kod mene se on okrenuo i pokidala se žica,treba obložiti i zatvoriti limom taj deo,izmedju kabine i točka to je najbolje rešenje.
 
Kod mene se desava da mi kazaljka od goriva ostala u polozaju 1/4 rezervoara iako samo napunio gorivo preko kanistera. Sta mi je činiti hoce, li se vratiti kako treba ili je potrebna neka intervencija?
 
I na mom rusu kazaljka goriva stoji na 1/4 i ne mrda, izgleda da je zaglavljena jer u tom polozaju ostaje i bez kontakt kljuca.

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh