MTZ Belarus

892 posle kraćeg rada digne temeraturu i izbacuje vodu. Šta bi to moglo biti? Nadam se da je termostat. Jel imao neko slično sikustvo?
 
Meni i drugaru je dok smo sejali ovih dana sa 560 izbacivao vodu,i to dosta, skinuli cep da hladnjaka i evo vec koji dan ne fali ni milimetar...dakle moze biti svasta,mada se uvek prvo posumlja na dihtung glave sto je i normalno..
 
Ja te senzore za moj traktor nisam nasao nigde kod mene idu neki spocificni sa navojem


To ti je klasicni induktivni senzor koji se koristi i u industriji. Trazis onaj sa 3 zice (koliko me sjecanje sluzi) i da oze da radi na 12V , a vecina industrijskih radi od 10-30V cak ima ugradjenu svjetlecu diodu pa ti je lakse namjestanje, jedino je problem naci tu duzinu , postoje ali vecinom po oglasima imas krace , i trazis sa tim M navojem jer postoje i tanji. Provjeri i zicu do sata jer i ona zna biti uzrok. A to ti je lagano spojis onaj ospravni na mjesto neispravnog i onaj kvadratic na satu ce ti se upaliti na suprotnoj strani , pretpostavljam da zbog senzora imas onajk sat sa LCD displejom.

Ovikh induktivnih senzora imas i sa 2 zice koji tebi ne radi. A zice su u standardu i pogledas na internetu koja boja ide na plus koja na minus i izlaz, te industrijske sa svjetlecom diodom mozes da ispitas i vani spojis samo plus i minus i kad priblizis odvijac ili neki metal dioda ce zasvjetliti i kad odaljis gasi se. Sat treba impulse i svaki sa 3 zice i koji moze da radi na 12V ce raditi.
 
I ja sumnjam i na to. Jel postoji način da se pouzdano zna? (naravno bez skidanja glave)

Sipas vode u hladnjak da prekrije povrat vode u hladnjak I upalis traktor da radi na leru ,znaci onda u hladnjaku mora mirno da stoji ako ima baloncica onda duva na glavi(termstat mora da bude izvadjen da bi se to odradilo).
Da napomenem ako mu ostavis otvoreni sistem tj skines cep sa hladnjaka nece ti verovatno praviti problema neko vreme (to kazem iz iskustva). Doduse kod mene je bio problem sa ursusom ali princip je isti :)
 
Ja sam bio ponosni vlasnik i nisam nikad imao problem sa lamelom. Do duse ja sam pre exploatacije stavio novu i napravila je 1000 rs bez problema.
 
Zapravo i nije do lamele i nisam ja vozio u tom momentu, ali kad je na pola rastavljen daj i te potrosne delove nove.
Neverovatno ali rascepka je pukla i ispala na jednoj od 3 zabice koje pritiska druk lezaj.
 
Zapravo i nije do lamele i nisam ja vozio u tom momentu, ali kad je na pola rastavljen daj i te potrosne delove nove.
Neverovatno ali rascepka je pukla i ispala na jednoj od 3 zabice koje pritiska druk lezaj.
Isto se i meni desilo u prošli Petak na 105-ici. Zamenjen druk ležaj, pipci,obe lamele,ležaj na zamajcu i semering na radilici.
 
Nazad
Vrh