MTZ Belarus

Hvala kolegama na odgovoru i savjetu. A ako bi ipak kupovao novi alternator koji da uzmemem. Dal valjaju od onih rusa ili ukrajinaca (šta li su) što su po vašarima, mislim da su oko 50 € ili da u nekoj trgovini tražim neki određeni. Možda je neko već mijenjao pa ima iskustva.
MTZ je 952 i paljenje 24v .
Na 1221 je isto pali na 24v a radi sve na 12v
Bill je neka kocka ispred hladnjaka i punio je preko prekidaca mase, idu I neke zice na prekidac mase, a alternatore smo stavljali uvek ruske
Dobri su nemaju cetkice

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Juce menjali kvacilo na 82.1,pukla je korpa,pa nije mogao da ukljucuje kardan,a mogao je da se vozi.
Inace traktor ima 6500 sati i lamela je bila odlicna.
 
Verovatno da zavisi,jer ima podesavanje na satu.Zaboravio sam sta i kako,neki brojevi se unose ili se biraju od vec navedenih,u vezi obima zadnjih tockova.Ako se na to misli.
 
Kako mtz 82.1 meri brzinu ?Zavisi li stanje na satu od obima zadnjih guma?
Postoje dva senzora ispod rezervoara za gorivo koji mere brzinu ona dva velika zupcanika u diferencijalu i uzimaju srednju vrednost. Tako da kad stavis manje gume on i dalje pokazuje isto, te se mora podesiti obim gume. Podesava se u onoj kutijici na instrument tabli sa desne strane volana. Ja mislim da je korak podesavanja po 10mm precnika tocka. Davno bese, zaboravio sam malo. Inace sam ja moj nastelovao po navigaciji i desi se da pogresi 0.1km/h sto je prilicno precizno.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Tako je Dukej. PNP senzor salje pozitivan napon (12v) a NPN negativan napon (0v) u elekrtoniku za prikaz brzine.
 
Nazad
Vrh