MTZ Belarus

Zamenjen danas na 1025 ventil hudraulike na monobloku.
 
Može li neko od kolega da mi da par informacija.

Interesuje me razmak između rupa na zadnjem točku (centar rupe) kod MTZ 50/52. Ima 8 šrafova/rupa. Koliki je prečnik centralnog otvora i koliko je rastojanje od centra jednog do centra drugog otvora za šraf ali popreko.

Da li pašu točkovi od 82?

Planiras da stavlja duple točkove?
 
Kupio kolega danas,dobra stvar...
c269cc0d444daf712c11ea4c95cad12a.jpg
c28e8511a6ffcc07572856a53afe41ec.jpg


Послато са SM-J700H уз помоћ Тапатока
 
Onda se neću upuštati u tu igranku.Mislio sam da ako dupli tockovi mogu služiti i u tanjiranju uljem u tu investiciju.Sa širinom od 315cm nema šanse da tanjiraca od 3.2m pokrije trag.Da ih koristim samo za proletne pripremu a da stoje cele godine nema smisla.
 
Onda se neću upuštati u tu igranku.Mislio sam da ako dupli tockovi mogu služiti i u tanjiranju uljem u tu investiciju.Sa širinom od 315cm nema šanse da tanjiraca od 3.2m pokrije trag.Da ih koristim samo za proletne pripremu a da stoje cele godine nema smisla.
Prosiris tanjuracu na 34 diska i eto. A nece faliti ni snage za vuci

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Bez ljutnje,ali nisi uradio bas najbolji posao...te fabricke kratke poluge hoce da pucaju na pola pod teretom,a cini mi se da je malo i duza od fabricke(tim gore ako ne gresim)bolje da si na plazmi odradio komade od odgovarajuceg materijala,a te krajeve zasebno kupio i zavario...
 
Pa majku mu koliki je to teret?nosim spricu tesku 1300kg tanjiracu od 1200 i jos kojecega i poluge ne pokazuju bilo kakve znakove umora pa me zanima sta vi narode nosite kad tako pucaju?
 
Pozdrav ljudi .
danas bio malo da isprobam masinu sto sam skoro uzeo (radi se o mtz82 97god ). generalno prilicno sam zadovoljan masinom ,ali ima par nedostataka koji su me malo izludjivali.
prvo njegov polu servo volan ili ti stub volana .ne ide on tako tesko ali ipak me ubijaju okretanja na krajevima (naviklo se na sevo ,sta reci :osmeh:), probacu nekako da ga olaksam a ako ne onda ide pun servo na njega.
drugo sto me ubijalo je sto nema finu hidrauliku ,aj to i nije neki problem ali sto je rucica na drugom kraju kabine i jos moram da je guram napred u plivajuci hod ::lose:: .razmisljao sam da produzim rucicu prema napred.
A trece je menjac , saltanje nije toliki problem ali mi je isto nekako daleko pogotov one brzine prema napred .i primetio sam da mi deveta prilicno krci kad ubacujem iz 8.

sve u svemu ,svidja mi se sto kabina dosta dobro dihtuje . vukao sam spremac 2.2m uglavnom 6-7 brzina na 1800rpm ,potrosnja je tu negde oko 4l po jutru. kontam da ce biti manja kada uzmem spremac 3m ,jer ovako nema iskoriscenje snage.





https://www.youtube.com/watch?v=PYtksjuUAAM
 
Za krčanje iz 8. u 9. pokušaj ovako:

navuci neki veći gas (preko 2000 o/min), onda stisni kvačilo i pusti gas, istovremeno izbaciš iz 8. i namestiš palicu menjača kod 9. Kad obrtaji padnu za 1000 ispod onog na kom si bio gurni ručicu u 9.

Kod mene je gas mehanički ograničen na 2000 (čak i malo ispod toga), navučem na te obrtaje pa onda kreće šaltanje u 9. kako sam opisao kad obrtaji padnu na 1000. Ako ubacujem iznad tih obrtaja onda dosta krči al uđe, a ako ode ispod onda piši propalo, moraš stati pa ispočetka... Tj. ja moram da stanem jer ne umem drugačije...
 
Kad saltam na vise duplo kvacilo,kad u nize onda duplo kvacilo i medju gas...tako i itemca,i kineza,i dajca...
 
Da li su rađeni ti crveni rusevi 97 godine?
Jesu ja kada sam kupovao bio je jedan ko lutka prva boja garaziran milina ga bilo videti kao iz fabrike li deda ga bio zacepio muski nije hteo ni evra da skine cenu.Ali nije se dugo ni vrteo u oglasima.A skoro je bio jedan 97g. crveni i imao je onu finu hidrauliku sa strane kada sam pitao coveka kaze da je fabricki kao ta fina hidraulika u njemu.
 
Evo borim se sa jednim 82 mislim da je BELA KAFA 94god kasnije prefarban,
Nisu radile kocnice, ono otisli lezaji I semerinzi na MUFTA TORMOZA, gumice do rucne I do blokade , a izgleda da su otisli I lezaji na tanjirastom zupcaniku, bas onako socno I zanimljivo, moracubceo zadnji blok vaditi I skidati trube,poluge hidraulika, bas sam

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh