MTZ Belarus

Ljudi jel zna neko kako se puni sistem za hladjenje na 82, novi tip ima grejac u kabini? ..uglavnom kaplje mi antifriz na slavinici gde se otvara/zatvara grejanje .pa moram da ispustim antifriz da bi je zamenio ..e sad ne znam kako da napunim sistem ,tacnije nije mi jasno kako da napunim greiac kada je iznad hladnjaka:sta: :sta: :sta:
Jel ima ko iskustva sa tim ? (Mislim da nemam termostat)
 
Pa nikako to će sama da se napuni kad sastaviš sve napuniš hladnjak sa rashladnom tečnošću i upališ traktor i pustiš grejanje pa će sama da se izluftira. Samo posle treba proveriti tečnost u hladnjaku.
 
Pa nikako to će sama da se napuni kad sastaviš sve napuniš hladnjak sa rashladnom tečnošću i upališ traktor i pustiš grejanje pa će sama da se izluftira. Samo posle treba proveriti tečnost u hladnjaku.
Nikako mi ne ide u glavu da ce se tecnost sama od sebe popeti gore u grejac ,ali moram probati :sta:
 
Pa kad upališ motor traktora vodna pumpa će tekućinu pumpati kroz sistem za grijanje... Kasnije samo u hladnjak nadotočiš koliko je sistem grijanja "povukao" i to je to.
 
Pa kad upališ motor traktora vodna pumpa će tekućinu pumpati kroz sistem za grijanje... Kasnije samo u hladnjak nadotočiš koliko je sistem grijanja "povukao" i to je to.

tako mi je i jedan prijatelj isto rekao .a jel smem da otvorim hladnjak kada mi je veksna za grejanje otvorena ,po nekoj logici sva tecnost koja je iznad hldnjaka ce iscureti .
jel njemu ulaz vode u grejac kabine sa desne strane kod pumpe ? ili sa leve kod glave motora ?
 
ne bi trebala isucreti voda kad je otvoren cep, vodu dobija sa termostata (ili odakle vec na rusu ide) a vraca vodu u vodenu pumpu
 
Sa leve strane ulazi voda ne treba da otvaraš čep kad radi traktor nego napuniš hladnjak pa zatvoriš i onda upališ traktor i pustiš ga da radi da bi počeo da greje u kabini posle kad ugasiš sačekaš malo da se hladi i dosipaš još tečnosti kolko fali. I posle još neki put proveriš nivo u hladnjaku kad je hladan motor.
 
Nebito je kuda dolazi a kuda se vraća .sistem spojenih sudova,kad bolje razmislim ni meni nije jasno kako voda iz hladnjaka u kabini ne iscuri kada se otvori hladnjak ,šta je sprečava kada je na većoj visini
 
Bitno je,ne ide iz hladnjaka,vec sa vodene pumpe,s druge strane termostata,kad he hladan termostat je zatvoren jel tako,zato i nije spojen sud,e kad je zagrejan nisam proveravao da li bi onda iz hladnjaka u kabini voda dizala nivo na cepu u hladnjaku...
Ili sam ja nesto krivo shvatio...
 
Imam i ja. U kabinu sam smestio spojnicu. Najviše zbog izduvavanja kabine. To sam uradio u oba traktora i bas je korisno.
 
svaki termostat ima na sebi jednu malu rupicu koja se ne zatvara,zato mi nije jasno kako voda iz kabine ne izlazi
Bitno je,ne ide iz hladnjaka,vec sa vodene pumpe,s druge strane termostata,kad he hladan termostat je zatvoren jel tako,zato i nije spojen sud,e kad je zagrejan nisam proveravao da li bi onda iz hladnjaka u kabini voda dizala nivo na cepu u hladnjaku...
Ili sam ja nesto krivo shvatio...
 
Kolega Brankovic je sigurno preneo patent iz kamiona
Za prasinu ne postoji bolje resenje!

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Moze neka slika kako ste namestili to, i mene zanima patent?

8omrOuK.jpg
 
Može li neko od kolega da mi da par informacija.

Interesuje me razmak između rupa na zadnjem točku (centar rupe) kod MTZ 50/52. Ima 8 šrafova/rupa. Koliki je prečnik centralnog otvora i koliko je rastojanje od centra jednog do centra drugog otvora za šraf ali popreko.

Da li pašu točkovi od 82?
 
Nazad
Vrh